Testování čistoty esenciálních olejů – Průvodce normami Seed to Seal® společnosti Young Living

0 29/06/2022 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Normy a bezpečnost, Používání esenciálních olejů

Když přijde na esenciální oleje Young Living, jen málo věcí je tak důležitých jako kvalita a čistota. Jak esenciální oleje získávají stále větší popularitu po celém světě, čím dál více lidí chce otestovat čistotu jejich oblíbených esenciálních olejů z pohodlí jejich vlastního domova. V tomto článku vás provedeme tipy na to, jak úspěšně otestovat čistotu vašich esenciálních olejů, zatímco vysvětlíme případné výjimky z pravidel a objasníme historii skrývající se za normami kvality Seed to Seal® společnosti Young Living. Tak na co čekáte?

Logo Seed to Seal® s levandulovými poli

Proč je důležité, aby byly esenciální oleje čisté?

Když přijde na čistotu esenciálních olejů, ne všechny oleje jsou vytvořené stejně. Do některých jsou přidávány syntetické a kontaminující látky nebo levná plnidla, zatímco jiné jsou vyrobené za použití neetických výrobních postupů. To vše může přispět k tomu, že olej nedosahuje prémiové hodnoty a bezpečnosti. Pokud se chcete ujistit, že produkty které si kupujete, jsou vyrobené z kvalitních složek, doporučujeme vám spojit se s Brand Partnery, zúčastnit se událostí, nebo se podívat na sociální sítě, abyste se dozvěděli více o společnosti.

Jak společnost Young Living zajišťuje, že mají její esenciální oleje vysokou kvalitu?

Společnost Young Living je zavázána k ustavení a udržení standardu, který je dokonalý a má vedoucí pozici na trhu s produkty s esenciálními oleji. Je hrdá na to, že nabízí rozsáhlou řadu esenciálních olejů a produktů na rostlinné bázi obohacených oleji, které představují to nejlepší z přírody – prostřednictvím norem programu Seed to Seal®. Seed to Seal je závazek kvality, který tvoří tři různé pilíře – zajišťování zdrojů, věda a normy. Zatímco „zajišťování zdrojů“ zaručuje, že společnost Young Living používá pouze produkty z pečlivě vybraných vlastních farem, partnerských farem a dodavatelů certifikovaných na postup Seed to Seal, které důkladně testuje, „věda“ zaručuje používání nejmodernějších metod pro vývoj nových produktů a zajišťuje vysokou kvalitu ve všech oblastech. „Normy“ obklopují odhodlání společnosti Young Living vykonávat její činnost zodpovědně – od udržitelného získávání rostlin po zvyšování kvality života místních komunit a dodržování environmentálních a dalších zákonů.

Pilíř získávání zdrojů, věda a normy se ženou pracující na poli

Jak můžete doma otestovat čistotu vašich esenciálních olejů?

Pokud přemýšlíte, jak otestovat čistotu esenciálních olejů, můžete doma vyzkoušet snadnou metodu s papírem. Pro váš test esenciálního oleje s papírem budete potřebovat pouze papír a vaše oblíbené esenciální oleje. Doporučujeme však zakrýt pracovní plochu pečicím papírem nebo alobalem, abyste ji ochránili před olejem, který může prosáknout skrz papír. Abyste olej otestovali, kápněte jednu kapku oleje na papír a nechte ji zcela uschnout, což bude trvat asi 30 až 45 minut. Pokud zjistíte, že je uschlý olej obklopený zbytkovým kroužkem oleje či mastnoty, svědčí to o tom, že olej byl pravděpodobně zředěný jinou látkou a je méně čistý. Pokud je papír zcela suchý a není mastný na dotek, je velice pravděpodobné, že je váš olej čistý a vysoce kvalitní.

Existují nějaké výjimky z pravidel, co se týče testování čistoty esenciálního oleje?

Při testování kvality esenciálního oleje existuje několik výjimek, co se týče testu s papírem. Například, citrusové oleje Young Living jsou destilované za použití techniky lisování za studena, což zanechá během procesu malé množství vosku rozpuštěného v oleji. Protože ho nelze odstranit bez další chemické úpravy oleje, je ponechán, aby byla zajištěna maximální čistota. Další esenciální oleje, jako je olej z fenyklu (Fennel), nemusí projít testem kvůli přirozeně se vyskytujícím mastným olejům ve složení, zatímco směsi, jako je Valor®, mohou zanechat zbytek, protože byly naředěny nosným olejem. Protože mohou být tyto výjimky velice komplexní, více než kdy dříve to dokazuje, že výběr seriózní společnosti s kvalitními esenciálními oleji je nezbytný od úplného začátku.

Pokud jste přemýšleli o investici do esenciálních olejů a chcete se ujistit, že si koupíte vysoce kvalitní produkty, přečtěte si o našich normách Seed to Seal zde.

Esenciální olej z levandule, fenyklu a Valor® s listem papíru a skleněným kapátkem

Zkoušeli jste někdy doma otestovat čistotu esenciálních olejů? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.