Obličejová jóga: Tajemství mladě vypadající, zářivé pleti

0 23/10/2023 - KRÁSA, Péče o pokožku

Během našeho rušného, avšak naplňujícího života často zapomeneme na zásadní stránku péče o sebe sama – náš obličej. Ano, čtete dobře! Váš obličej s více než 50 složitými svaly si také zaslouží péči. Přestože pravidelně chodíme do posilovny, kde cvičíme naše tělo, naše obličejové svaly často zanedbáváme. Co kdybychom vám ale řekli, že existuje řešení, které posílí vaše obličejové svaly a zároveň podpoří mladistvou a zářivou pleť? Vstupte do světa obličejové jógy a esenciálních olejů!

Co je to obličejová jóga?

Obličejová jóga je starověká praktika s kořeny v tradiční józe a čínské medicíně. Je to ucelený přístup k péči o pleť, který se zaměřuje na cvičení svalů obličeje a krku. Jemnou stimulací těchto svalů můžete omezit napětí, zlepšit krevní oběh a dokonce zmírnit známky stárnutí. Rozlučte se s jemnými vráskami a přivítejte mladistvou, zářivou pleť!

Obrázek ženy, která prování obličejovou jógu.

               

Jak cvičit obličejovou jógu

Když jsme nyní upoutali vaši pozornost, pojďme se podívat, jak na obličejovou jógu. Je to lehčí, než si myslíte! Zde je několik snadných cviků pro začátek:

  • Vyhlazení obočí: Přiložte ukazováčky těsně nad obočí. Za použití jemného tlaku pohybujte prsty směrem ven a vyhlazujte linii obočí.
  • Pozvednutí lícních kostí: Za použití prstů jemně poklepávejte lícní kosti. Postupně zvyšujte rychlost poklepávání, abyste podpořili proudění krve a přirozené zčervenání.
  • Definování dolní čelisti: Vytvořte ústy tvar „O“ a představte si, že za pomoci rtů obkreslujete konturu své čelisti. Toto cvičení zpevňuje čelist a pomáhá omezit poklesnutí.

Pamatujte si, že pravidelnost je zásadní. Usilujte o 10–15 minut obličejové jógy denně, ideálně ráno nebo večer, když máte chvilku na uvolnění. Najděte si klidné místo, kde se můžete zaměřit sami na sebe. Brzy začnete pozorovat pozitivní změny na své pleti.

Úloha esenciálních olejů

Nyní pojďme vylepšit obličejovou jógu esenciálními oleji. Tyto koncentrované rostlinné výtažky se v péči o pleť používají po staletí. Zde je, jak mohou doplnit cvičení obličejové jógy:

  • Relaxace a výživa: Esenciální oleje, jako je levandule (Lavender), pelargonie (Geranium), růže (Rose)kadidlovník (Frankincense) poskytují zklidňující vůni a vyživují pleť. Vdechování jejich vůně během cvičení obličejové jógy může vylepšit váš celkový prožitek a pomůže vám cítit se uvolněně.
  • Začlenění esenciálních olejů: Abyste začlenili esenciální oleje, začněte s nosným olejem, jako je Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex. Přidejte několik kapek vybraného esenciálního oleje a dobře promíchejte. Naneste tuto směs na obličej před tím, než začnete cvičit obličejovou jógu. Jemná masáž podpoří lepší vstřebání a umocní prospěch.

Tip YL: Nezapomeňte vhodně zředit esenciální oleje, abyste předešli citlivosti pleti. Pokud se obáváte citlivosti pleti, udělejte si test snášenlivosti. Naneste malé množství esenciálního oleje na vnitřní stranu předloktí a počkejte až 2 hodiny, zda se dostaví jakékoli nežádoucí reakce.

Obrázek esenciálního oleje z levandule, pelargonie, růže a kadidlovníku v obklopení okvětních lístků.

               

Začlenění pomůcek do obličejové jógy

Vylepšete cvičení obličejové jógy přidáním několika jednoduchých pomůcek. Tyto pomůcky podpoří účinnost cviků a zanechají pleť osvěženou a oživenou.

  • Gua sha: Tato starověká čínská pomůcka, často vyrobená z růženínu, je známá tím, že pomáhá stimulovat pleť. Po nanesení esenciálního oleje jemně přejíždějte pomůckou gua sha po obličeji. Podpoříte tak uvolnění a vstřebání oleje.
  • Masáž čajovou lžičkou: Vezměte si studenou čajovou lžičku z kuchyně a vyzkoušejte překvapivý trik pro péči o pleť. Použijte zakřivený okraj a jemně masírujte obličej, abyste dosáhli osvěžené a zářivé pleti. Ve spojení s esenciálními oleji je to jako lázeňská kúra.

Obrázek ženy, která používá pomůcku gua sha.

              

Díky kombinaci síly obličejové jógy a kouzla esenciálních olejů se vydáte na cestu za odhalením zářivé pleti. Dejte se do toho, dopřejte si trochu zasloužené péče o sebe sama a pozorujte, jak se vaše pleť promění v zářivé mistrovské dílo. Poděkuje vám nejen váš obličej, ale také vaše duše.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.