Kolečka vůní: umění míchání esenciálních olejů

0 05/06/2023 - Objevte esenciální oleje, Produkty YL

Vítejte v aromatickém světě koleček vůní! Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jak vytvořit nádherné směsi esenciálních olejů, základem je rozumět kolečkům vůní. Kolečka vůní původně vytvořily parfumerie, aby doporučily perfektní směsi vůní. Od té doby si je přivlastnili výrobci svíček, milovníci vůní a nyní také vy! V tomto článku se podíváme důkladněji na kolečka vůní, různé rodiny vůní a techniky pro vytvoření harmonických směsí esenciálních olejů. Dejme se do toho!

Co je to kolečko vůní?

Kolečko vůní je kruhový diagram, který znázorňuje rodiny a podrodiny vůní. Pomáhá nám porozumět tomu, jak na sebe různé vůně působí a jak se doplňují. Kolečko původně používali v parfumeriích a poté se toto pojetí rozšířilo k výrobcům svíček, milovníkům esenciálních olejů a dalším řemeslníkům. Když použijete kolečko vůně jako vodítko, rozpoznáte vůně, které se k sobě dobře hodí, a vyhnete se konfliktům ve svých aromatických výtvorech.

Grafika kolečka vůní.

Co jsou to rodiny vůní?

Vůně jsou v kolečku seskupeny na základě podobností a doplňujících se rozdílů. Existují čtyři základní rodiny vůní: květinová, orientální, dřevitá a svěží. Podíváme se na každou rodinu.

1. Květinová rodina

Květinová rodina se vyznačuje jemnými a ženskými tóny. Obsahuje ovocnou a květinovou podrodinu, jako je levandule (Lavender), pelargonie (Geranium)ylang ylang. Tyto oleje přináší pocit klidu, půvabu a romantiky, takže jsou perfektní pro odpočinek a vytvoření zklidňující atmosféry.

Obrázek květinových esenciálních olejů (levandule, pelargonie, ylang ylang, růže a palmarosa) v obklopení okvětních lístků a srdíček.

2. Orientální rodina

Orientální rodina je výrazná a exotická a vyvolává pocit tajemna a přitažlivosti. V této rodině najdete jemně orientální a dřevitě orientální podrodinu. Do této rodiny patří esenciální oleje, jako je kadidlovník (Frankincense), myrha (Myrrh)pačuli (Patchouli). Dodávají nádech duchovnosti a ukotvení vašim směsím.

Obrázek orientálních esenciálních olejů (kadidlovník, myrha a pačuli) v obklopení rostlin.

3. Dřevitá rodina

Dřevitá rodina přináší pocit tepla a síly. Zahrnuje dřevitou a mechově dřevitou podrodinu, včetně cedru (Cedarwood), santalovníku bílého (Sacred Sandalwood)vetiveru. Tyto oleje jsou známé pro své zemité a ukotvující vlastnosti, díky čemuž jsou ideální pro meditaci nebo vytvoření příjemné atmosféry.

Obrázek dřevitých esenciálních olejů (cedr, santalovník bílý, vetiver, borovice a jedle obrovská z Idaha) v obklopení rostlin.

4. Svěží rodina

Svěží rodina poskytuje veselý a povznášející zážitek. Tato rodina zahrnuje aromatickou, citrusovou, vodní, zelenou a ovocnou podrodinu. Do této rodiny patří esenciální oleje, jako je máta peprná (Peppermint), citron (Lemon), eukalyptus kulatoplodý (Eucalyptus Globulus)grapefruit, které dodávají svěží nádech vašim směsím.

Obrázek svěžích esenciálních olejů (grapefruit, eukalyptus kulatoplodý, citron a máta peprná) v obklopení listů.

Jak kombinovat vůně

Teď, když jsme prozkoumali rodiny vůní, se podíváme na několik technik pro vytvoření harmonických směsí za použití kolečka vůní jako vodítka.

1. Technika sousedících vůní

Tato technika zahrnuje kombinování podrodin, které leží vedle sebe v kolečku vůní. Například, kombinováním květinových a ovocných tónů, jako je růže (Rose)bergamot, můžete vytvořit nádherně vyrovnanou směs se sladkým a svěžím nádechem.

2. Technika opačných vůní

Technika opačných vůní zahrnuje kombinování podrodin, které leží přímo naproti sobě v kolečku vůní. Tímto vytvoříte protikladnou, avšak doplňující se směs. Například, smícháním teplých, dřevitých tónů, jako je borovice (Pine), se svěžími, citrusovými tóny, jako je limetka (Lime), můžete vytvořit úchvatnou vůni.

3. Technika trojúhelníku vůní

V této technice se kombinují tři podrodiny, které tvoří trojúhelník v kolečku vůní. Například, můžete smíchat květinové tóny palmarosy, dřevité tóny jedle obrovské z Idaha (Idaho Grand Fir) a svěží tóny pomeranče (Orange), abyste vytvořili všestrannou a harmonickou vůni.

Obrázek ženy míchající esenciální oleje.

S pomocí kolečka vůní se můžete vydat na aromatické dobrodružství a probádat umění míchání esenciálních olejů. Porozumění rodinám vůní a využití technik, jako je metoda sousedících vůní, opačných vůní a trojúhelníku vůní, vám umožní vytvořit podmanivé a jedinečné směsi. Vezměte si své oblíbené esenciální oleje Young Living, povolte uzdu své kreativitě a ponořte se do světa vůní. Užijte si míchání!

Označte tento článek jako „to se mi líbí“ a prozraďte nám své oblíbené kombinace esenciálních olejů!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.