6 jednoduchých protažení u stolu

0 06/02/2023 - Dobrá kondice, Všechny příspěvky, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, Životní styl

Sedět u stolu po dlouhou dobu se může opravdu podepsat na vašem těle. Především v dnešní době flexibilní práce, kdy jsme sice vděční za možnost udržování rovnováhy mezi pracovním a osobním životem, nemáme vždy to nejlepší pracovní stanoviště. Pokud trpíte svalovým nepohodlím a špatným držením těla, které jsou způsobené sezením u stolu po několik hodin v kuse, začleňte tato jednoduchá protahovací cvičení jako součást vašeho zdravého ranního režimu, abyste vyvážili všechno to sezení a pomohli zmírnit nepohodlí.

1. Protažení paží

Zvedněte paži a ohněte ji tak, aby ruka dosáhla k lopatce. Za použití druhé ruky jemně tlačte loket směrem k hlavě. Podržte 15–30 vteřin a zopakujte s druhou paží.

Poté dejte jednu paži přes tělo. Použijte druhou ruku, abyste loket tlačili k hrudi. Ucítíte jemné protažení. Podržte 15–30 vteřin a zopakujte s druhou paží.

Obrázek ženy předvádějící protažení paže.

2. Protažení ramen a hrudníku

Na pomoc s otevřením hrudníku a ramen si propleťte prsty za zády. Pozvolna zvedejte paže, dokud neucítíte protažení. Podržte 15–30 vteřin a uvolněte. Tento cvik můžete provádět v sedě, nebo si můžete stoupnout s rozkročenýma nohama a převrátit paže pro větší protažení.

Obrázek ženy předvádějící protažení ramen a hrudníku.

3. Protažení krku

Pokud se přistihnete, že se nakláníte k monitoru nebo se díváte nahoru k druhému monitoru, uvolněte napětí, které můžete mít v krku, jemným nakloněním hlavy k rameni. Můžete si pomoci rukou. Podržte 15–30 vteřin a zopakujte na druhou stranu. Dávejte pozor, abyste hlavu netlačili příliš, protože byste si mohli natáhnout svaly.

Obrázek ženy předvádějící protažení krku.

4. Protažení trupu

Pomozte zmírnit napětí v celém trupu díky tomuto protažení páteře. Sedněte si na židli, dejte nohy pevně na zem a dívejte se před sebe. Otočte horní část těla doprava a umístěte levou ruku na vnější stranu pravého kolene. Pokud už cítíte protažení, podržte pozici 15–30 vteřin. Pro větší protažení dejte pravou ruku na opěrku židle. Uvolněte a opakujte na levou stranu.

Obrázek ženy předvádějící protažení trupu.

5. Protažení boků a hýždí

Pomozte uvolnit nepohodlí nohou. Ujistěte se, že sedíte zpříma s hlavou v rovině s páteří. Překřižte pravou nohu přes levé koleno a začněte se naklánět dopředu. Podržte tuto pozici 15–30 vteřin. Uvolněte a zopakujte na druhou stranu.

Obrázek ženy předvádějící protažení boků a hýždí.

6. Protažení podkolenních šlach

I když sedíte celý den na židli, musíte si protáhnout nohy, především podkolenní šlachy, které jsou známé tím, že se rychle svírají. Zůstaňte sedět, natáhněte jednu nohu dopředu a snažte se dosáhnout na prsty u nohou. Podržte 15–30 vteřin, uvolněte a zopakujte na druhou stranu.

Obrázek ženy předvádějící protažení podkolenních šlach.

Jak použít esenciální oleje k vylepšení vašeho protahování

Nejen že toto každodenní protahování pomůže zmírnit nápor způsobený celodenním sezením u stolu, nabízí také vědomou činnost na rozptýlení od pracovního stresu. Kombinování mocných vůní esenciálních olejů s protahováním pomůže vylepšit vaši zkušenost, vyčistit hlavu a podpořit pocity klidu a míru.

Ve společnosti Young Living hrdě nabízíme řadu směsí esenciálních olejů, které jsou speciálně vytvořeny na oživení těla a mysli, když potřebujete povzbudit při práci. Během obzvláště rušných dní vdechujte naši směs esenciálních olejů Grounding, abyste zažili chvilku klidu. Vklepejte několik kapek naší směsi esenciálních olejů Brain Power na pulsní body, abyste vytvořili prostředí pro soustředění a pracovitost.

Obrázek ženy držící esenciální olej, který jemně vdechuje.

Tip YL: Pokud trpíte jakýmikoli stávajícími zraněními nebo zdravotními problémy, určitě se poraďte s lékařem, než se pokusíte o tyto cviky.

Další způsoby, jak si udělat přestávku

  • Po každých 30 minutách práce se zvedněte ze židle a 20–30 vteřin se projděte dokola.
  • Když jste na audio hovoru, stůjte při tom, abyste upravili držení těla a hýbali tělem.
  • Pokud máte trochu času navíc, zacvičte si jógu, abyste odměnili vaše tělo i mysl.

Označte tento článek jako „to se mi líbí“ a v komentářích nám povězte, jak se rádi hýbete, když sedíte celý den u stolu.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.