6 paprasti tempimo pratimai, kuriuos galite atlikti prie darbo stalo

0 06/02/2023 - Gyvenimo būdas, Sportas, SVEIKA GYVENSENA, Uncategorized @lt

 

Ilgas sėdėjimas prie darbo stalo gali tikrai neigiamai paveikti jūsų kūną. Šiame lankstaus darbo amžiuje, nors esame dėkingi už galimybę turėti geresnį darbo ir asmeninio gyvenimo balansą, mes ne visuomet turime pačią patogiausią darbo vietą. Jei kenčiate nuo raumenų diskomforto ir prastos laikysenos, kurią sukelia sėdėjimas prie stalo valandų valandas, įtraukite šiuos paprastus tempimo pratimus į savo sveiką ryto rutiną, kurie atsvertų visą tą sėdėjimą ir padėtų palengvinti diskomfortą.

1. Tempimo pratimai jūsų rankoms

Pakelkite ranką ir sulenkite taip, kad ranka pasiektų pečių mentis. Su kita ranka švelniai stumkite alkūnę link galvos. Palaikykite 15-30 sekundžių ir pakartokite su kita ranka.

Tolesnis žingsnis – viena ranka apglėbkite kūną. Kita ranka švelniai stumkite alkūnę link krūtinės, kol pajausite švelnų tempimą. Palaikykite 15-30 sekundžių ir pakartokite su kita ranka.

Illustration of woman demonstrating arm stretch.

2. Tempimo pratimai jūsų pečiams ir krūtinei

Norėdami atverti krūtinę ir pečius, sunerkite pirštus už nugaros. Palengva kelkite rankas į viršų, kol pajusite tempimą. Palaikykite 15-30 sekundžių ir paleiskite. Tai galite daryti sėsdamiesi arba pritūpus ir pakelti už nugaros sunertas rankas į viršų dėl gilesnės tempimo patirties.

Illustration of woman demonstrating shoulder and chest stretch.

3. Tempimo pratimai kaklui

Jei pastebėjote, kad linkstate prie kompiuterio ekrano arba galbūt žiūrite į antrąjį ekraną, atleiskite įtampą kakle švelniai pakreipdami galvą link peties ir naudokite ranką tai padaryti. Išlaikykite šią poziciją 15-30 sekundžių ir pakartokite su kita puse. Būkite atsargūs – nelenkite galvos per daug stipriai, nes nenorite patempti savo raumenų.

Illustration of woman demonstrating neck stretch.

4. Tempimo pratimai liemeniui

Padėkite atpalaiduoti įtampą visam liemeniui su šiuo stuburo sukimo pratimu. Sėdėdami ant kėdės, tvirtai padėkite pėdas ant žemės ir žiūrėkite į priekį. Pasukite viršutinę kūno dalį į dešinę ir padėkite kairę ranką ant dešinės išorinės šlaunies. Jeigu jaučiate tempimą, išlaikykite šią poziciją 15-30 sekundžių. Norėdami pagilinti tempimą, padėkite dešinę ranką ant kėdės atlošo. Paleiskite ir pakartokite su kaire puse.

Illustration of woman demonstrating torso stretch.

5. Tempimo pratimai jūsų klubams ir sėdmenims

Padeda palengvinti bet kokį diskomfortą kojose. Sėdėkite tiesiai, kad jūsų galva būtų toje pačioje pozicijoje su jūsų stuburu. Dešinę koją užkelkite ant kairio kelio ir pradėkite lenktis. Išlaikykite šią poziciją 15-30 sekundžių. Paleiskite ir pakartokite su kita puse.

Illustration of woman demonstrating hip and glute stretch.

6. Tempimo pratimai jūsų sausgyslėms

Netgi jei sėdėjote ant kėdės visą dieną, jums vis tiek reikia ištiesti kojas, ypač jūsų sausgysles, kurios greitai sustingsta. Likite savo vietoje, ištieskite koją į priekį ir rankomis pasiekite kojų pirštus. Išlaikykite šią poziciją 15-30 sekundžių ir pakartokite su kita puse.

Illustration of woman demonstrating hamstring stretch.

Kaip naudoti eterinius aliejus siekiant pagerinti savo tempimo rutiną

Šie kasdieniai tempimo pratimai ne tik padeda palengvinti krūvį, kurį jaučiate nuo sėdėjimo prie stalo kiekvieną dieną, tačiau tai taip pat prasminga veikla, kuri atitrauks jūsų mintis nuo bet kokio darbo keliamo streso. Galingų eterinių aliejų aromatų derinimas su tempimais padeda sustiprinti patirtį, išvalyti protą ir paskatinti ramybės bei nusiraminimo jausmus.

Kompanijoje „Young Living“ mes su pasididžiavimu siūlome platų eterinių aliejų mišinių pasirinkimą, kurie specialiai sukurti atgaivinti kūną ir protą, kai jums pritrūksta įkvėpimo darbe. Itin įtemptoms dienoms, įkvėpkite mūsų „Grounding“ eterinių aliejų mišinį ir pajuskite akimirką ramybės. Norėdami sukurti aplinką susikaupimui, užtepkite kelis lašus mūsų „Brain Power“ eterinių aliejų mišinio ant savo pulso taškų ir susikurkite susitelkimo ir laisvo energijos tekėjimo nuotaiką.

Illustration of woman holding essential oil, breathing in gently.

YL patarimas: jeigu esate patyrę traumą ar sergate kokiomis nors ligomis, būtinai pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu prieš imdamiesi šių pratimų.

Kiti būdai pailsėti

  • Dirbkite 30 minučių, tada atsistokite nuo stalo ir pasivaikščiokite 20-30 sekundžių.
  • Atsistokite, kai kalbate telefonu, pataisykite savo laikyseną ir leiskite kūnui pajudėti.
  • Jeigu turite šiek tiek laisvo laiko, įterpkite jogos pratimų – palepinkite savo kūną ir protą.

Paspauskite „patinka“ ant šio tinklaraščio įrašo ir parašykite komentaruose, kaip jums patinka judinti savo kūną po visos dienos praleistos prie stalo.

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,