Jak používat esenciální oleje

0 15/07/2022 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Používání esenciálních olejů, Začínáme s esenciálními oleji

Možná rozbalujete vaši první prémiovou sadu pro začátečníky, nebo jste dostali několik esenciálních olejů a nejste si jistí, jak s nimi začít. Je-li tomu tak, tento článek je pro vás.

Když přijde na používání esenciálních olejů, všichni jsme jednou byli začátečníci, ptali jsme se přátel na rady a projížděli jsme internet, abychom našli průvodce o hlavních použitích našich oblíbených vůní. Ve společnosti Young Living však pevně věříme, že se odborníkem může stát kdokoli díky troše cviku a pomoci od jednoduchého průvodce. Takže tady je, hlavní průvodce používáním esenciálních olejů od Young Living!

Co jsou esenciální oleje?

Esenciální oleje jsou aromatické, koncentrované rostlinné extrakty, které jsou pečlivě získávány díky parní destilaci, lisování za studena nebo odběrem pryskyřice. Ve společnosti Young Living nabízíme esenciální oleje, směsi a produkty obohacené esenciálními oleji s optimálními hladinami specifických, přirozeně se vyskytujících složek esenciálních olejů ke zvýšení jejich síly.

Na esenciálních olejích je krásné to, že je každý jiný. To však může znesnadnit poskytnutí tipů na to, jak používat a ředit oleje, společně s radami o tom, jak dlouho můžete mít oleje otevřené. Věděli jste, že v jedné 5ml lahvičce esenciálního oleje Young Living může být až 80 kapek oleje, díky čemuž vydrží oleje tak dlouho, jak vysoce kvalitní jsou. Obecně doporučujeme vyměnit oleje každé 3 roky, vždy však doporučujeme podívat se na jednotlivé etikety.

Destilační zařízení s logem Young Living

 

Jak používat esenciální oleje

Když přijde na používání esenciálních olejů, existují tři hlavní způsoby, jak si užít jejich prospěch: aromaticky, lokálně a vnitřně.

Aromatické použití znamená přivonět si nebo inhalovat sladké, kořeněné, dřevité či bylinkové oleje, které nabízíme, zatímco lokální aplikace může znamenat vše od zředění esenciálního oleje nosným olejem pro relaxační masáž nebo zkombinování s vaším oblíbeným tělovým mlékem pro luxusní, pečující odměnu pro pokožku. Vnitřní použití odkazuje na naši řadu olejů Plus. Všechny z nich lze přidat do vašich oblíbených pokrmů a nápojů pro poskytnutí chuti, která je tak dobrá jako čerstvé rostliny nebo ovoce, ze kterých byly extrahovány!

Pokud přemýšlíte nad tím, jak často používat naše esenciální oleje, věříme, že se mohou snadno stát součástí vašeho každodenního režimu. Zahajte den s kapkou oleje Lemon+ ve vodě, naneste několik kapek oleje z ylang ylang okolo výstřihu pro exotický parfém, obklopte se vůní, která podporuje soustředění a motivaci při práci, díky naší směsi Brain Power a večer se zklidněte díky utišující vůni našeho kuličkového aplikátoru Tranquil Roll-On – s Young Living jsou možnosti opravdu nekonečné.

Jak ředit esenciální oleje

Ve společnosti Young Living jsme hrdí na čistotu našich esenciálních olejů. Jejich síla a vysoká kvalita z nich dělají fantastické produkty, někdy však vyžadují zředění, aby se snížilo riziko nežádoucích reakcí, když jsou naneseny přímo na pokožku. Na pomoc s ředěním esenciálních olejů pro lokální aplikaci vždy doporučujeme použít nosný olej, což je základní olej, který pomáhá „nést“ váš vybraný esenciální olej na pokožce. Když si vybíráte nosný olej, doporučujeme Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex, můžete však použít jakýkoli jiný rostlinný olej, jako je kokosový či avokádový olej.

Když se učíte, jak bezpečně ředit oleje, a rozhodujete se, kolik nosného oleje použít, vždy doporučujeme přečíst si jednotlivé etikety vašich vybraných esenciálních olejů. Zatímco některé oleje Young Living mohou být předem naředěné pro lokální aplikaci, jako je naše populární řada KidScents®, která byla vytvořena s pomyšlením především na jemnou pokožku, jiné mohou být silnější, takže je budete chtít hodně zředit.

Jak míchat esenciální oleje

Když se učíte o esenciálních olejích, jednou z vašich prvních otázek může být, zda je možné je míchat. Ve společnosti Young Living nabízíme celou řadu směsí esenciálních olejů, takže si můžete užít voňavé kombinace hodící se pro každou příležitost, vlastní míchání olejů pro vytvoření jedinečných, osobitých vůni je však také zcela možné. Existuje však několik důležitých faktorů, které zvážit, když si mícháte oleje doma.

Jedním z faktorů je, jak silné jsou oleje ve vaší směsi a zda je nutné je zředit, jak je vysvětleno výše. Dalším faktorem je, jaký nosný olej by se měl použít, pokud je zředění požadované, protože při vytváření směsi by měl nosný olej tvořit větší část, zatímco esenciální oleje by měly tvořit pouze malé procento. Je také zásadní vědět, že některé oleje, především ty citrusové, mohou způsobit dočasnou fotosenzitivitu, takže když ve směsi použijete citrusové oleje, měli byste se pro jistotu vyhnout slunečnímu záření po následujících 12 hodin.

Pokud si nejste jistí, jak bude vaše pokožka reagovat na směs, jednoduše ji vyzkoušejte na malé části kůže.

Vyzkoušení na malé části kůže znamená, že nanesete malé množství esenciálního oleje či směsi olejů na vnitřní část předloktí. Poté počkáte jednu nebo dvě hodiny, abyste viděli, zda vaše pokožka zareaguje. Pokud nedojde k žádné reakci, můžete tuto směs esenciálních olejů nanést na vaši pokožku. A pokud přemýšlíte nad tím, kde začít s hledáním olejů, jež se k sobě dobře hodí, podívejte se do naší sekce směsi esenciálních olejů, abyste se dozvěděli více!

Young Living Citrus Fresh ®, Valor ®, Young Living Stress Away® a Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex s kuličkovým aplikátorem

Lokální použití esenciálních olejů

Jak bylo již zmíněno, jedním z nejlepších způsobů použití esenciálních olejů je lokální aplikace. Oleje se do pokožky snadno vstřebávají, proto si můžete užít jejich prospěšné vlastnosti rychle a přímo. Když se esenciální oleje nanesou lokálně, mohou zlepšit zdravý vzhled pokožky. Zkombinujte je s vašimi oblíbenými kosmetickými produkty, abyste je začlenili do vašeho režimu péče o pleť, nebo je přidejte do nosného oleje, abyste pozvedli masáž na novou úroveň, díky čemuž bude zklidňující nebo povznášející v závislosti na použitých olejích. Několik kapek esenciálních olejů má dokonce schopnost proměnit teplou koupel či sprchu na zážitek jako v lázních!

Když nanášíte esenciální oleje, existuje několik tipů a triků, které možná rádi vyzkoušíte. Patří mezi ně nanesení olejů na pulsní body, jinak známé jako místa na těle, kde krev proudí v blízkosti povrchu kůže, jako jsou zápěstí, krk a chodidla, nebo použití kuličkového aplikátoru, což vám umožní vyhnout se jakémukoli nepořádku a poskytne vám snadnou aplikaci na cestách. Možná budete chtít také experimentovat tak, že zkusíte přidat oleje do vašich vlastních domácích receptů, jako například do domácího peelingového mýdla.

Použití esenciálních olejů na tělo

Na těle máme spoustu prospěšných oblastí, na které můžete nanést esenciální oleje. Olej můžete jemně vmasírovat do míst, jako je krk, čelo, spánky, zápěstí, hrudník a břicho. Patří mezi ně také okrajové části, jako jsou paže, nohy a chodidla.

Chodidla jsou vlastně jedním z nejbezpečnějších míst, na které nanést esenciální oleje lokálně. Existuje však několik oblastí na těle, na které byste neměli nanášet esenciální oleje. Budete se chtít vyhnout očím, uším, nosu, sliznicím a kůži kolem nich, nebo místům s citlivou pokožkou. Pokud chcete esenciální oleje použít na obličej, ale jste nervózní z případného podráždění, vyzkoušejte domácí napařování obličeje.

Použití esenciálních olejů v koupeli

Jedním z báječných způsobů, jak vytěžit co nejvíce z esenciálních olejů, je zkombinovat je se solí Epsom, abyste proměnili vaši koupel a vytvořili z ní magický lázeňský zážitek. Pokud to nestačí, můžete také zkusit přidat několik kapek vašeho vybraného esenciálního oleje do šamponu, kondicionéru nebo sprchového gelu, abyste zajistili, že s sebou vaše oblíbené vůně budete nosit celý den, a abyste si užili jejich pečující prospěch. Pro doporučení ohledně toho, kolik kapek vašeho zvoleného oleje byste měli přidat, doporučujeme podívat se na jednotlivé etikety produktů.

Buďte kreativní díky domácímu receptu a vyrobte si vaše vlastní sprchové bomby!

Použití esenciálních olejů na vlasy

Lze s jistotou říci, že mít nádherné kadeře vždy velice dodá sebedůvěru. A díky vašim oblíbeným esenciálním olejům můžete zajistit, že vaše vlasy budou každý den vypadat nádherně hydratované a budou neuvěřitelně vonět. Pokud sháníte produkt, který za vás tuto práci udělá, vyzkoušejte jeden z našich produktů obohacených esenciálními oleji, jako je šampon Lavender Mint Daily ShampooConditioner.

Případně vyzkoušejte domácí recepty pro vlasy, jako je sprej na vlasy či oplach s jablečným octem.

Vytvoření parfému s esenciálními oleji

Jedním z našich nejoblíbenějších způsobů použití esenciálních olejů je samozřejmě v parfémech, ve kterých si můžeme nádherné vůně olejů plně užít. Když vyrábíme parfém s esenciálními oleji, je důležité stanovit si spodní, střední a vysoký tón. Typicky jako první ucítíte rychle se vytrácející vysoké tóny, po kterých budou za okamžik následovat střední tóny – srdce parfému. Nakonec postřehnete spodní tóny, které doplňují vysoké a střední tóny.

Použití esenciálních olejů při masážích

Když přemýšlíme o použití esenciálních olejů, masáže jsou obvykle na horních příčkách seznamu každého z nás. Ať už pro relaxaci či úlevu od každodenního stresu, masážím se vždy dostane vylepšení přidáním voňavých esenciálních olejů. Najděte nosný olej, který vám vyhovuje, vždy si přečtěte doporučení o zředění na etiketě a dejte se do zasloužené masáže jako v lázních. Pokud si nejste jistí, kde začít, podívejte se na tento praktický tip na výrobu masážítka!

Muž nanášející esenciální olej lokálně na ruce

 

Vnitřní použití esenciálních olejů

Vnitřní použití esenciálních olejů může pochopitelně vyvolat obavy u těch, kteří o tom slyší poprvé. Pokud přemýšlíte nad tím, zda je vnitřní užívání esenciálních olejů bezpečné, stručná odpověď zní, že je. Ano, určité esenciální oleje je bezpečné užívat vnitřně – s opatrností. Je důležité používat esenciální oleje, které byly vytvořeny s pomyšlením na konzumaci člověkem, jako jsou oleje Plus od Young Living. Než začnete, měli byste se vždy řídit instrukcemi na etiketě.

Jak lze esenciální oleje použít v nápojích a vaření?

Ve společnosti Young Living nabízíme řadu sladkých a kyselých olejů Plus. Všechny lze použít k vytvoření vynikajících domácích pokrmů a lákavých nápojů. Pokud chcete přidat dávku chuti vodě či rannímu smoothie, zvolte si citrusový olej, jako je Orange+, který chutná stejně svěže a šťavnatě jako samotné ovoce. Pokud vaší oblíbené večeři chybí čerstvé bylinky, zkuste přidat kapku oleje Basil+ pro výraznou, bylinkovou chuť, kterou si jistě užije celá rodina. Je důležité pamatovat si, že oleje Plus od Young Living jsou vysoce koncentrované a měly by se používat střídmě, abyste pokrm nezkazili.

Abyste se ujistili, že použijete to správné množství, doporučujeme metodu s párátkem, protože více je rozhodně méně, když přijde na tyto chutné oleje!

Esenciální olej Lemon+ a Cinnamon Bark+ s miskou granoly a ovocem

 

Jaké esenciální oleje jsou nejlepší pro začátečníky?

Když s oleji začínáte, je dobré mít představu o nejpopulárnějších možnostech. Ve společnosti Young Living doporučujeme začátečníkům následujících 10 hlavních olejů:

Jak si vybrat esenciální oleje

Esenciální oleje jsou mocné dary přírody, které mohou být často silnější, než předpokládáme, což je důvodem toho, proč je tak důležité kupovat oleje od seriózních společností a vždy zkontrolovat, jak byly získány.

Ve společnosti Young Living jsme hrdí na to, že nabízíme rozsáhlou řadu čistých a vysoce kvalitních esenciálních olejů a produktů na rostlinné bázi obohacených esenciálními oleji, které představují to nejlepší z přírody – prostřednictvím norem našeho programu Seed to Seal®. Výsledkem Seed to Seal® jsou čisté konečné produkty, které byly vytvořeny s pomyšlením na naše tři pilíře – zajišťování zdrojů, věda a normy – jež zajišťují, že se s každým čistým esenciálním olejem a produktem Young Living, který vaše rodina používá, těšíte z přínosů plynoucích z našich globálních zdrojů spojených s naší vedoucí pozicí v odvětví.

10 hlavních esenciálních olejů, jak je uvedeno výše – levandule, citron, kajeput, kadidlovník, máta peprná, cedr, kopaiva, pomeranč, grapefruit a cypřiš

 

Bezpečné používání esenciálních olejů

Když se učíte o tom, jak bezpečně používat esenciální oleje, pamatujte si, že tyto oleje jsou nesmírně silné a vždy by se s nimi mělo zacházet opatrně. S ohledem na to zde uvádíme základy, jak s esenciálními oleji zacházet opatrně.

  • Vždy se podívejte na varování a pokyny na etiketě.
  • Pamatujte, že málo vydrží na dlouhou dobu a méně je více, když přijde na tyto koncentrované oleje.
  • Věnujte pozornost reakcím. Každý je jiný, když tedy začnete s malým množstvím těchto olejů, věnujte pozornost jakýmkoli reakcím na esenciální oleje, které používáte. Pokud začne být vaše pokožka podrážděná, naneste na postiženou část nosný olej, abyste esenciální olej zředili.
  • Vždy používejte nové oleje jeden po druhém, abyste zjistili, jak na ně bude vaše tělo reagovat. Po nanesení nového oleje počkejte nejméně 30 minut, než nanesete další nový olej.
  • Nenanášejte esenciální oleje na oči, uši, nos nebo další oblasti s citlivou pokožkou.
  • Pokud jste těhotná, kojíte, berete léky nebo trpíte nějakou nemocí, před použitím jakéhokoli oleje kontaktujte lékaře.
  • Buďte si vědomi olejů, které způsobují fotosenzitivitu. Některé oleje, především ty z rodu citrusů, mohou způsobit fotosenzitivitu na přímé sluneční záření po nejméně 12 hodin po aplikaci. Ujistěte se, že se vyhnete přímému slunečnímu záření po nanesení těchto nezředěných esenciálních olejů na pokožku.

Často kladené otázky týkající se bezpečnosti esenciálních olejů

 

Mohou těhotné ženy používat esenciální oleje?

Doporučujeme, aby všechny těhotné ženy kontaktovaly lékaře před použitím esenciálních olejů. Když o tom mluvíme, existuje mnoho olejů, které lze používat během těhotenství!

 

Jsou esenciální oleje bezpečné pro kočky a psy?

Esenciální oleje Young Living jsou vytvořené pro lokální aplikaci lidí a nedoporučujeme je používat na zvířatech jakéhokoli druhu. Nabízíme však řadu produktů Animal Scents®, která obsahuje esenciální oleje pro domácí mazlíčky, jež lze bezpečně používat na vašich oblíbených, chlupatých kamarádech a v jejich blízkosti.

 

Mohu používat esenciální oleje na mém dítěti a v jeho blízkosti?

Je pochopitelné, že když milujete esenciální oleje, chcete se o ně podělit se všemi, dokonce i s nejmenšími členy vaší rodiny. Z důvodu citlivých systémů miminek a dětí však doporučujeme držet se naší řady Seedlings® a KidScents®, když používáte esenciální oleje pro miminka. Také doporučujeme poradit se s lékařem, než vašim nejmenším představíte jakékoli nové produkty.

Výběr produktů z kolekce Seedlings® od Young Living

 

Bavilo vás číst tento článek a dozvědět se vše o použití esenciálních olejů od Young Living? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.