Esenciální oleje v pokojíčku

0 16/09/2019 - Domů, Esenciální Olej, Infografika, Všechny příspěvky

Když esenciální oleje milujete, chcete je sdílet s celou vaší rodinou – včetně nejnovějších členů! Esenciální oleje mohou být skvělé pro malé děti i miminka, ale je důležité oleje používat způsobem, který je bezpečný pro jejich citlivé systémy. Tady je, co potřebujete vědět o používání esenciálních olejů v pokojíčku!

Jako rodič chcete dát vašim dětem zdravý start do života. To znamená volit produkty, kterým věříte – a používat je na vašich nejmenších tím nejbezpečnějším způsobem.

Esenciální oleje mohou být skvělé pro malé děti i miminka, ale je důležité oleje používat způsobem, který je bezpečný pro jejich citlivé systémy.

Tady je, co potřebujete vědět o používání esenciálních olejů v pokojíčku!

Ředění

Pro ředění neexistují žádná striktní pravidla, ale je dobré začít těmito poměry. Použijte hydratační nosný olej, jako je olej Young Living V-6®, abyste vyživili citlivou pokožku a omezili podráždění. Zde jsou naše doporučení pro zředění:

Věk 0–3 měsíce

Nepoužívejte bez konzultace s lékařem, který má zkušenosti s esenciálními oleji.

Věk 3–12 měsíců

8 kapek nosného oleje na 1 kapku esenciálního oleje. Pokud se neobjeví žádné nežádoucí účinky, zkuste 7 kapek nosného oleje na 1 kapku esenciálního oleje.

Věk 2–6 let

3 kapky nosného oleje na 1 kapku esenciálního oleje.

Věk 7–11 let

1 kapku nosného oleje na 1 kapku esenciálního oleje.

Věk 12+ let

Kompletní pokyny k ředění jsou na etiketě

Kompletní bezpečnostní pokyny

Před podáním esenciálních olejů se poraďte s lékařem, především pokud je vaše dítě nemocné.

Vyhněte se přidání esenciálních olejů do koupelí. Malé děti rády cákají, což zvyšuje riziko spolknutí esenciálního oleje, nebo kontaktu s očima.

Esenciální oleje Young Living jsou silné a vysoce koncentrované a nedoporučuje se, aby je nemluvňata užívala vnitřně.

Uveďte vaše dítě do esenciálních olejů nošením olejů na vaší pokožce, abyste mu pomohli zvyknout si na vůni.

Zvlhčete vzduch u postýlek nebo prostorů na hraní a obohaťte vůněmi díky ultrazvukovému difuzéru, jako je náš difuzér Dewdrop Diffuser. Přidejte méně oleje, než byste normálně přidali, abyste nezavalili citlivé nosíky vašich nejmenších.

Když použijete nový esenciální olej, silně ho zřeďte a proveďte test snášenlivosti na paži nebo noze vašeho dítěte. Pokud se do několika minut neobjeví žádná reakce, je pravděpodobně v pořádku olej použít.

Esenciální oleje, které je třeba používat s opatrností

Některé esenciální oleje mohou být náročné na citlivý systém dítěte. Doporučujeme opatrnost, když na vašem nemluvněti používáte tyto esenciální oleje – nebo směsi, které je obsahují:

Idaho Tansy, Hyssop, Sage, Clary Sage, Wintergreen, Eucalyptus (všechny druhy)

Směsi připravené k použití

Chcete snadný způsob, jak esenciální oleje představit ve vašem pokojíčku? Řada Seedlings od Young Living obsahuje produkty, které jsou pro vaše dítě perfektní!

Produkty připravené k použití zahrnují mléka, biologicky rozložitelné ubrousky, krém na opruzeniny a další.

Složení je na rostlinné bázi a neobsahuje škodlivé přísady. Je to jemná péče pro vaše dítě od Matky Přírody k vám.

Produkty jsou obohaceny směsí esenciálních olejů Gentle Baby, která je speciálně vytvořena pro nemluvňata a obsahuje olej z levandule, pelargonie, ylang ylang, koriandru a bergamotu.

Máte další otázky ohledně používání esenciálních olejů na vašich nejmenších? Pro individuální pomoc si promluvte s vaším lékařem.

Více podrobností naleznete na https://www.youngliving.com/cs_CZ/discover/safety-guidelines.

*Přestože se některé esenciální oleje na tomto seznamu vyskytují v naší řadě KidScents, uvědomte si prosím, že naše produkty KidScents jsou vytvořeny pro děti a jsou dobře naředěné. Pro použití na nemluvňatech a malých dětech doporučujeme další zředění.

Chcete se dozvědět více o tom, jak podpořit vaši rodinu s pomocí esenciálních olejů a produktů obohacených oleji? Podívejte se na náš blog o 9 nezbytnostech pro pečující maminky a tatínky, vašich oblíbených nutnostech pro maminky a tatínky a esenciálních olejích vhodných pro děti, abychom vám pomohli postarat se o děti od východu do západu slunce – a kdykoli mezi tím.

Jaké oleje používáte, abyste utišili vaše nejmenší? Dejte nám vědět v komentářích!

This post is also available in: Angličtina Němec Holandský Finský Švédský litevský Rumunština Ruský Španělský Francouzština Ital Polský

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.