Jak vyrobit domácí peelingové mýdlo

0 24/02/2020 - KRÁSA, Péče o pokožku, Vyrobte si sami

Jste připraveni cítit se svěží? Vylepšete váš každodenní očistný rituál díky těmto třem receptům na domácí peelingová mýdla. Obsahují kukuřičnou mouku a maková semínka, která pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky pro zářivý vzhled. Namydlete se s těmito krémovými mýdly obohacenými o tóny sladkého rozmarýnu, kořeněné skořice a zklidňující pelargonie. Čeká na vás jemně vonící a perfektně rozmazlená pokožka!

Přísady pro domácí peelingové mýdlo

Domácí peelingové mýdlo si lépe uzpůsobíte, pokud začnete s předem vyrobeným základem. My jsme na každé mýdlo použili ten samý základ – organické glycerinové mýdlo a kokosový olej – ale změnili jsme přísady poskytující peeling a esenciální oleje.

Doporučujeme použít kulaté silikonové formičky na mýdlo s průměrem přibližně 6 centimetrů.

K výrobě 3 mýdel

Základ
170 ml mýdlové organické glycerinové hmoty
1 lžíce kokosového oleje

Přísady na vmíchání
Přísada poskytující peeling
Esenciální oleje

Jak vyrobit domácí peelingové mýdlo

 1. Nakrájejte mýdlo na 2,5 cm velké kostky.
  2. Dejte mýdlo a kokosový olej do velké mísy vhodné do mikrovlnné trouby.
  3. Ohřívejte v mikrovlnné troubě po 30vteřinových intervalech, dokud se mýdlo zcela nerozpustí, mezi ohříváním promíchejte, abyste rozmíchali hrudky.
  4. Přidejte esenciální oleje a dobře promíchejte.
  5. Pomalu přidávejte přísadu poskytující peeling, dobře míchejte, abyste vše pořádně promíchali a odstranili veškeré hrudky. Pracujte rychle, ať mýdlo příliš nevychladne.
  6. Nalijte do formiček. Nechte mýdlo uležet, dokud neztuhne, přibližně 1–3 hodiny.

Mýdlo s kukuřičnou moukou a olejem Rosemary, Lemon a Sage

Kukuřičná mouka je jemnou přísadou poskytující peeling, díky čemuž je bezpečná pro citlivou pokožku. Použili jsme přibližně 1 lžíci kukuřičné mouky, abychom získali správnou strukturu, aniž by mýdlo bylo příliš hrubé. Klidně toto množství zvyšte pro intenzivnější peeling. Kombinace kukuřičné mouky s bylinkovými a citrusovými esenciálními oleji, jako je olej Lemon, Rosemary a Sage dodá tomuto mýdlu čistou a zemitou vůni.

Přísady na vmíchání

1 lžíce kukuřičné mouky
10 kapek esenciálního oleje Lemon
10 kapek esenciálního oleje Rosemary
10 kapek esenciálního oleje Sage

Mýdlo s mletou kávou a olejem Cinnamon Bark, Orange a Ginger

Užijte si teplé vůně oleje Cinnamon Bark, Ginger a šťavnatého, svěžího oleje Orange v tomto jemném peelingovém mýdle, ve kterém je použitá organická mletá káva. Myslete na to, že mletá káva poskytuje intenzivnější peeling než kukuřičná mouka, takže provádějte peeling opatrně, pokud máte citlivou pokožku. Také připomínáme, že se mletá káva usazuje. Pokud se vám nelíbí, jak mýdlo vypadá, použijte méně mleté kávy, aby neklesla na dno mýdla.

Přísady na vmíchání

2 lžíce organické mleté kávy
15 kapek esenciálního oleje Cinnamon Bark
10 kapek esenciálního oleje Ginger
10 kapek esenciálního oleje Orange

Mýdlo s makovými semínky, růžovou himálajskou solí a olejem Joy, Geranium a Patchouli

Máte vysušenou, zimní pokožku? Dopřejte si trochu láskyplné péče díky tomuto výživnému a lahodně vonícímu mýdlu a užijte si tóny oleje z Patchouli, maková semínka a růžovou himálajskou sůl, které provedou peeling. Přidejte směs Joy a olej Geranium pro sladký nádech a aplikujte na hrubé lokty a paty pro krásně hebkou pokožku.

Přísady na vmíchání

1 lžička makových semínek
1–2 lžíce kvalitní růžové himálajské soli
15 kapek směsi esenciálních olejů Joy
10 kapek esenciálního oleje Patchouli
5 kapek esenciálního oleje Geranium

Chcete peelingové mýdlo, které si nemusíte sami vyrábět?

Pokud nemáte čas na to, abyste si mýdlo celé vyrobili, sáhněte po našem peelingu Satin Facial Scrub Mint. Snadno provádí peeling a v kombinaci s teplou vodou umožňuje zrnkům jojobového vosku jemně odstranit špínu. Zanechává pokožku pečlivě vyčištěnou a neuvěřitelně hladkou s jemnou mátovou vůní. Dejte sbohem mdlé pokožce!

Jaké peelingové mýdlo vyzkoušíte?

Dejte nám vědět v komentářích!

This post is also available in: Angličtina Němec Holandský Finský Švédský litevský Rumunština Ruský Španělský Francouzština Ital Polský

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.