Kaip naudoti eterinius aliejus?                                  

0 22/07/2022 - ETERINIAI ALIEJAI, Eterinių aliejų naudojimas, Eterinių aliejų naujokams

Galbūt jūs išpakavote savo pirmą „Premium Starter Kit“, o galbūt jums padovanojo keletą eterinių aliejų ir jūs nežinote, kaip pradėti juos naudoti? Jeigu taip, šis tinklaraščio įrašas skirtas jums.

Kai kalbame apie eterinių aliejų naudojimą, mes visi buvome naujokai pradžioje, klausėme savo draugų patarimų ir ieškojome gairių internete apie tai, kaip geriausiai naudoti mūsų mėgstamiausius aliejus. „Young Living“ kompanijoje mes tvirtai įsitikinę, kad visi gali tapti žinovais su šie tiek praktikos ir naudojant paprastą vadovą. Štai pats geriausias „Young Living“ vadovas apie tai, kaip naudoti eterinius aliejus!

Kas yra eteriniai aliejai?

Eteriniai aliejai – koncentruoti augalų ekstraktai – gaminami garinant, šaltuoju būdu spaudžiant arba sakinant. Siūlome eterinius aliejus, jų mišinius bei aliejais praturtintus produktus, kuriuose yra optimalūs specifinių, natūralių medžiagų lygiai, užtikrinantys šių produktų veiksmingumą.

Visas eterinių aliejų grožis slypi tame, kad jie visi yra skirtingi, tačiau dėl to gali būti sudėtinga teikti patarimus, kaip naudoti ir skiesti aliejus bei patarti, kiek laiko aliejus gali būti laikomas. Ar žinojote, kad vos viename 5 ml talpos „Young Living“ eterinių aliejų buteliuke gali būti net 80 lašų, ​​todėl jie yra ir ilgaamžiai, ir kokybiški. Paprastai patariame eterinius aliejus keisti bent kas 3 metus, nors visada rekomenduojama tikrinti individualias etiketes.

Distillation machine with Young Living logo

 

Kaip naudoti eterinius aliejus?

Kai kalbame apie eterinių aliejų naudojimą, yra trys pagrindiniai būdai, kaip galite mėgautis jų privalumais: aromatiniu būdu, tepant ant odos arba naudojant į vidų.

Aromatinis būdas reiškia saldžių, pikantiškų, medžio ar žolelių kvapo eterinių aliejų uostymą ar inhaliacijas, naudojimas ant odos gali reikšti bet ką – nuo eterinio aliejaus praskiedimo su baziniu aliejumi atpalaiduojančiam masažui atlikti arba eterinių aliejų įlašinimą į jūsų mėgstamiausią kremą siekiant jį praturtinti ir pasilepinti. Galų gale, kalbant apie naudojimą į vidų, galvoje turime mūsų „+“ aliejų liniją, šiuos aliejus galite dėti į savo mėgstamiausius patiekalus ir gėrimus, siekiant suteikti jiems skonio – efektas toks pat, tarsi naudotumėte šviežius augalus ar vaisius, iš kurių jie buvo išgauti!

Jei svarstote, kaip dažnai naudoti mūsų eterinius aliejus, manome, kad jie gali lengvai tapti jūsų kasdienybės dalimi. Pradėkite dieną su lašeliu Lemon+ savo rytinėje vandens stiklinėje, užtepkite keletą lašų kvapiųjų kanangų kaklo srityje, kai norite egzotiškų kvepalų, apsupkite save kvapu, kuris skatina susitelkimą ir motyvaciją darbe su mūsų „Brain Power“ mišiniu ir vakare nurimkite naudodami mūsų Tranquil Roll-On – galimybės su „Young Living“ yra beribės.

Kaip skiesti eterinius aliejus

„Young Living“ kompanija didžiuojasi savo eterinių aliejų tyrumu. Dėl jų stiprumo ir aukštos kokybės produktas yra fantastiškas, tačiau kartais jį reikia praskiesti, kad būtų sumažinta nepageidaujamų reakcijų rizika, kai tepama tiesiai ant odos. Siekiant praskiesti eterinius aliejus dėl naudojimo ant odos, mes visada rekomenduojame naudoti bazinį aliejų, kuris padės jūsų pasirinktam eteriniam aliejui įsigerti į odą. Kai renkatės bazinį aliejų, mes rekomenduojame „Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex“, nors bet kuris augalinis aliejus, pavyzdžiui, kokosų ar avokadų, taip pat gali būti naudojamas.

Mokantis kaip saugiai skiesti aliejus ir nuspręsti, kiek bazinio aliejaus naudoti, mes siūlome visada skaityti individualias pasirinkto eterinio aliejaus etiketes. Nors kai kurie „Young Living“ aliejai jau būna atskiesti ir tinkami naudojimui iš karto, kaip pavyzdžiui, mūsų populiarioji KidScents® linija, kuri buvo sukurta galvojant apie itin jautrią odą, kiti aliejai gali būti stipresni ir dėl to jums norėsis juos labiau atskiesti.

Kaip maišyti eterinius aliejus

Kai mokotės apie eterinius aliejus, vienas iš jūsų pirmų klausimų turėjo būti, ar galima juos maišyti. „Young Living“ kompanijoje mes siūlome didelę eterinių aliejų mišinių įvairovę, taigi jūs galite mėgautis aromatingomis kombinacijomis, pritaikytomis kiekvienai progai, tačiau aliejų maišymas patiems, siekiant sukurti unikalius asmeninius kvapus, taip pat yra visiškai įmanomas. Yra keletas svarbių veiksnių, kuriuos turite turėti omenyje, kai maišote aliejus namie.

Vienas iš jų – kokio veiksmingumo yra aliejai jūsų mišinyje ir ar juos reikia skiesti, kaip paaiškinta aukščiau. Kitas – kokį bazinį aliejų reikia naudoti, jei reikia praskiesti, nes kuriant mišinį bazinis aliejus turėtų sudaryti pagrindą, o eteriniai aliejai – tik nedidelį procentą. Taip pat labai svarbu žinoti, kad kai kurie aliejai, ypač citrusinių vaisių aliejai, gali sukelti laikiną jautrumą šviesai, todėl naudojant citrusinių aliejų mišinį, ateinančias 12 valandų reikėtų vengti saulės spindulių dėl saugumo.

Jei nesate tikri, kaip jūsų oda reaguos į mišinį, tiesiog atlikite testą ant mažo odos plotelio.

Testo metu reikia užtepti nedidelį eterinio aliejaus ar eterinio aliejaus mišinio kiekį vidinėje rankos pusėje. Tada turite palaukti valandą ar dvi ir pažiūrėti, ar jūsų oda reaguos į tai. Jeigu nėra jokios reakcijos, galite naudoti tą eterinių aliejų mišinį ant savo odos. Ir, jeigu svarstote, kur pasidomėti aliejais, kurie dera tarpusavyje, kodėl neperžiūrėjus mūsų rinkinio jau paruoštų eterinių aliejų mišinių, norėdami sužinoti daugiau!

„Young Living Citrus Fresh®“, „Valor®“, „Young Living Stress Away®“ ir „Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex“ su rutuliniu aplikatoriumi

 

Eterinių aliejų naudojimas išoriškai

Kaip minėta anksčiau, geriausia eterinius aliejus naudoti ant odos. Aliejai lengvai įsigeria į odą, taigi galite greitai ir tiesiogiai patirti jų teikiamą naudą. Kai naudojami išoriškai, eteriniai aliejai gali pagerinti odos būklę. Įlašinkite jų į savo mėgstamiausias odos priežiūros priemones arba maišykite su baziniais aliejais ir mėgaukitės praturtintu masažu, kuris ramins ir atgaivins, priklausomai nuo jūsų pasirinktų aliejų. Keletas lašų eterinio aliejaus lašų į vonią ir jūsų šilta vonia ar karštas dušas pavirs tikru SPA!

Naudojant eterinius aliejus, yra keletas patarimų ir gudrybių, kuriuos galite išbandyti. Tai apima pulso taškų, kitaip žinomų kaip kūno vietų, kuriose kraujas teka arti odos paviršiaus, pvz., riešų, kaklo ir pėdų, tepimą aliejumi arba rutulinių aliejų naudojimą, nes tai labai paprasta ir nereikalauja jokio išankstinio pasiruošimo ir nesukuria jokios netvarkos ir yra ypač patogu keliaujant.

Taip pat galbūt norėsite eksperimentuoti bandydami pridėti aliejų į savo „pasidaryk pats“ receptus, pvz. rankų darbo putojantis muilas.

Eterinių aliejų naudojimas kūnui

Yra daug naudingų jūsų kūno vietų, kuriose galite tepti eterinius aliejus. Galite švelniai patrinti aliejumi tokias vietas kaip kaklas, kakta, smilkiniai, riešai, krūtinė ir pilvas. Taip pat galūnes – rankas, kojas ir pėdas. Tiesą sakant, pėdos yra viena saugiausių vietų tepti eterinius aliejus. Tačiau yra keletas sričių, kuriose neturėtumėte tepti savo kūno eteriniais aliejais. Turėsite vengti akių, ausų, nosies, gleivinių ir odos aplink juos arba vietų, kur oda yra jautri.

Jei norite naudoti eterinius aliejus savo veidui, bet nerimaujate dėl galimo sudirginimo, kodėl gi nepabandžius pasidaryti rankų darbo veido garintuvo.

Eterinių aliejų naudojimas vonioje

Vienas puikus ir nesudėtingas būdas išnaudoti visas eterinių aliejų galimybes – maišyti juos su Epsom druskomis, kad jūsų vonios laikas pavirstų į magišką, SPA primenančią patirtį. Jei to nepakanka, taip pat galite pabandyti įlašinti kelis lašus pasirinkto eterinio aliejaus į savo šampūną, kondicionierių ar kūno prausiklį, kad visą dieną su savimi nešiotumėtės mėgstamus kvapus ir galėtumėte mėgautis jų maitinamosiomis savybėmis. Rekomendacijas apie tai, kiek lašų jūsų pasirinkto aliejaus reikia įlašinti, rekomenduojame tikrinti atskirų produktų etiketėse.

Pasitelkite kūrybiškumą su rankų darbo receptu ir pasigaminkite savo dušo rutuliukų!

Eterinių aliejų naudojimas plaukams

Galima drąsiai teigti, kad puošnios garbanos visada labai padidina pasitikėjimą. O su savo mėgstamais eteriniais aliejais galite užtikrinti, kad jūsų plaukai kiekvieną dieną atrodytų gražiai, būtų pamaitinti ir kvepėtų neįtikėtinai. Jei ieškote produkto, kuris atliks darbą už jus, kodėl gi nepabandžius vieno iš mūsų eteriniais aliejais praturtintų produktų, pvz. „Lavender Mint Daily Shampoo“ ir „Lavender Mint Daily Conditioner“? Arba, galite išbandyti rankų darbo plaukų priemones, tokias kaip plaukų purškiklis ar skalavimas obuolių actu.

Kvepalų gaminimas su eteriniais aliejais

Vienas iš mūsų mėgstamiausių eterinių aliejų naudojimo būdų, žinoma, yra gaminant kvepalus, kur galima visiškai mėgautis nuostabiais aliejų kvapais. Kuriant eterinio aliejaus kvepalus, svarbu nustatyti bazinę, vidurinę ir viršutinę natą. Įprastai išsyk užuodžiame greitai išgaruojančias viršutines natas, po kurių seka vidurinių – kvepalų pagrindo – natų aromatas. Galiausiai įkvepiame bazines natas, kurios papildo viršutines ir vidurines natas.

Eterinių aliejų naudojimas masažui

Kai galvojame apie tai, kur naudojami eteriniai aliejai, masažai paprastai yra tai, kas pirmiausia šauna į galvą. Nesvarbu, ar tai būtų atsipalaidavimas, ar kasdienės įtampos mažinimas, masažą visada praturtinsite kvapiais eteriniais aliejais. Išsirinkite sau patinkantį bazinį aliejų, visada perskaitykite rekomendacijas dėl skiedimo ir pasinerkite į tikrai nusipelnytą SPA tipo masažą. Jeigu nesate tikri, kur pradėti, paskaitykite šią patogų receptą apie masažo muilo gaminimą!

Man applying essential oil topically to hands

 

Eterinių aliejų naudojimas į vidų

Eterinių aliejų naudojimas į vidų, suprantama, gali kelti susirūpinimą tiems, kurie tik pradeda tuo domėtis. Jeigu svarstote, ar eterinių aliejų naudojimas į vidų yra saugus, trumpas atsakymas būtų taip. Taip, tam tikrus eterinius aliejus saugu naudoti į vidų – bet būtina būti atsargiems. Labai svarbu naudoti eterinius aliejus, kurie buvo sukurti naudojimui į vidų, kaip pavyzdžiui, YL „+“ aliejus ir visuomet laikykitės instrukcijų prieš pradėdami.

Kaip galima eterinius aliejus naudoti gėrimuose ir maiste?

„Young Living“ siūlome saldžių ir pikantiškų „+“ aliejų asortimentą, iš kurių visus galima gaminti skanius naminius patiekalus ir puikius gėrimus. Jeigu tikitės paskaninti savo rytinį vandenį ar glotnutį, rinkitės citrusinius aliejus, tokius kaip „Orange+“, kurio skonis toks pat gaivus ir vaisinis kaip ir pačio vaisiaus. Be to, jeigu jūsų mėgstamiausiame vakarienės patiekale trūksta šviežių žolelių, pabandykite įlašinti lašelį „Basil+“ – jis suteiks gilaus žolelių skonio, kuris patiks visai šeimai.

Svarbu atsiminti, kad YL „+“ aliejai yra labai koncentruoti, todėl juos reikia naudoti saikingai, kad nesugadintumėte patiekalo. Norėdami įsitikinti, kad naudojate reikiamą kiekį, siūlome naudoti dantų krapštuką, nes mažiau yra daugiau, kai kalbama apie šiuos skanius aliejus!

Lemon+ and Cinnamon Bark+ essential oils with bowls of granola and fruit

 

Kokie eteriniai aliejai geriausi pradedantiesiems?

Pradedant naudoti eterinius aliejus, gerai žinoti pačius populiariausius pasirinkimus. „Young Living“ kompanijoje mūsų rekomendacijos 10 pačių geriausių aliejų pradedantiesiems:

Kaip išsirinkti eterinius aliejus

Eteriniai aliejai yra veiksmingos gamtos dovanos, kurios dažnai gali būti galingesnės nei tikėtasi, todėl labai svarbu pirkti aliejus iš patikimų kompanijų ir visada patikrinti, kaip jie buvo išgauti.

Čia, „Young Living“, mes didžiuojamės galėdami pasiūlyti platų grynų eterinių aliejų ir eteriniais aliejais praturtintų produktų, per „Seed to Seal®“ pažadą atkeliavusių tiesiai iš gamtos, plačią pasiūlą. „Seed to Seal® standartai užtikrina, kad kiekvienas mūsų produktas atitiktų tikslias specifikacijas bei būtų sukurtas taip, jog jūs ir jūsų šeimos, naudodami bet kurį gryną eterinį aliejų ir „Young Living“ produktą, patirtumėte išteklių iš viso pasaulio ir lyderystės rinkoje naudą.

10 pačių populiariausių aliejų yra išvardinti viršuje - tai levandų, citrinų, arbatmedžių, frankincenso, pipirmėčių, kedrų, kopalių, apelsinų, greipfruktų ir kiparisų

 

Saugus eterinių aliejų naudojimas

Mokydamiesi kaip saugiai naudoti eterinius aliejus prisiminkite, kad šie aliejai yra labai koncentruoti ir su jais reikia elgtis labai atsargiai. Turint tai galvoje, yra keletas bazinių dalykų, kuriuos reikia žinoti, norint saugiai naudoti eterinius aliejus.

  • Visada patikrinkite etiketę dėl įspėjimų ir nurodymų
  • Prisiminkite, kad šiek tiek reiškia labai daug, kai kalbame apie šiuos koncentruotus aliejus.
  • Stebėkite reakciją. Visi mes esame labai skirtingi, todėl pradėję naudoti mažus šių aliejų kiekius stebėkite bet kokias galimas jūsų naudojamų aliejų reakcijas. Jeigu oda tampa susierzinusi, patepkite paveiktą vietą baziniu aliejumi siekiant praskiesti eterinius aliejus.
  • Naudokite tik vieną aliejų vienu metu ir stebėkite savo kūno reakciją. Patepę odą nauju aliejumi palaukite bent 30 minučių prieš pradėdami tepti kitą.
  • Netepkite eteriniais aliejais akių, ausų, nosies ar kitų kūno vietų, turinčių jautrią odą.
  • Jeigu laukiatės, maitinate kūdikį, vartojate vaistus arba sergate kokia nors liga, prieš bandydami bet kokius aliejus pasikalbėkite su sveikatos specialistu.
  • Būkite atsargūs su aliejais, kurie yra jautrūs šviesai. Kai kurie aliejai, daugiausia citrusiniai, gali sukelti odos jautrumą šviesai 12 valandų po patepimo. Saugokitės tiesioginės saulės, pasitepę šiais nepraskiestais eteriniais aliejais.

Eterinių aliejų saugumo DUK

K: Ar besilaukiančios moterys gali naudoti eterinius aliejus?

A: Mes rekomenduojame visoms besilaukiančioms moterims pasikonsultuoti su sveikatos specialistu prieš pradedant naudoti eterinius aliejus. Tačiau yra daugybė aliejų, kuriuos galite naudoti nėštumo metu!

 

K: Ar eteriniai aliejai saugūs katėms ir šunims?

A: YL eteriniai aliejai sukurti išoriniam žmonių naudojimui ir mes nerekomenduojame jų naudoti ant bet kokių gyvūnų. Mes siūlome visą liniją „Animal Scents®“ produktų, kuriuose visuose yra eterinių aliejų naminiams gyvūnams, kuriuos galite saugiai naudoti su ar ant savo mylimų naminių gyvūnėlių.

 

K: Ar galiu eterinius aliejus naudoti prie ir ant savo kūdikio?

A: Pamėgę eterinius aliejus, nenuostabu, jog siekiate jais pasidalyti su visa šeima, įskaitant ir pačius mažiausiuosius. Tačiau dėl jautrių kūdikių ir vaikų organizmų, mes rekomenduojame naudoti mūsų produktus iš „Seedlings®“ ir „KidScents®“ linijų, kai naudojate eterinius aliejus kūdikiams. Taip pat patariame pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu prieš naudojant bet kokius naujus produktus mažyliams.

Selection of Young Living’s Seedlings® collection products

 

Ar jums patiko skaityti šį tinklaraščio įrašą ir sužinoti apie tai, kaip naudoti „Young Living“ eterinius aliejus? Pakomentuokite arba parašykite mums el. paštu: mseublog@youngliving.com

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,