Průvodce používáním esenciálních olejů v těhotenství

0 25/05/2022 - Děti, DOMOV, ESENCIÁLNÍ OLEJE, Normy a bezpečnost, Používání esenciálních olejů, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, Životní styl

Přestože je těhotenství často jedním z nejkrásnějších období v životě ženy, může být také jedním z nejúnavnějších. Ve společnosti Young Living si vážíme důležitosti péče o sebe sama, ať je to na začátku těhotenství, během třetího trimestru a porodu, nebo v náročných prvních týdnech po porodu.

V tomto článku vás provedeme některými našimi oblíbenými způsoby použití esenciálních olejů během těhotenství, pomůžeme vám dopřát si rozmazlující rituály a užít si vysoce kvalitní esenciální oleje, které jsou vhodné k použití během tohoto výjimečného období. Než začneme, musíme ale poznamenat, že je všem ženám během těhotenství doporučeno, aby před použitím esenciálních olejů kontaktovaly lékaře a přečetly si jednotlivé etikety, na kterých najdou úplné složení.

Jak používat esenciální oleje během těhotenství

Zvládněte ranní nevolnosti

Přestože se tomu říká „ranní nevolnosti“, víme, že se nevolnosti v těhotenství mohou často vyskytnout kdykoli během dne, především v prvních několika měsících. Pokud hledáte nějaké relaxační esenciální oleje k použití v těhotenství, jež mohou během nevolností poskytnout příjemnou vůni, která odvede pozornost, doporučujeme použít svěží vůně, jako je Esenciální olej z levandule (Lavender), máty peprné (Peppermint)zázvoru (Ginger), a nanést je na zápěstí a okolo výstřihu, aby vaše smysly obklopily jemné, zklidňující vůně.

O zázvorových sušenkách je také známo, že jsou obzvláště nápomocné při zmírnění nevolností v těhotenství a při podpoře zažívání, proto zkuste přidat jednu nebo dvě kapky esenciálního oleje Ginger+ do receptu na domácí sušenky a mějte je při ruce pro snadnou svačinku, když se vyskytnou nevolnosti. Podívejte se na tento vynikající recept na zázvorové sušenky!

Pečení sušenek v kuchyni a esenciální olej z levandule, máty peprné, zázvoru a esenciální olej Ginger+

Dopřejte vašemu bříšku báječnou koupel

Když přijde na růst vašeho bříška a změny těla, udržovat pokožku jemnou, pružnou a vysoce hydratovanou je skvělým způsobem, jak zajistit, abyste zůstaly sebevědomé a cítily se dobře během vašeho těhotenství. Dopřát si na konci dlouhého dne lázeňskou koupel je perfektní kombinací relaxace a rozmazlení, zatímco přidání pečujících esenciálních olejů do vody může pomoci hydratovat vaše bříško a poskytnout koupeli báječnou vůni.

Mezi některé naše oblíbené oleje do koupele patří Esenciální olej z heřmánku římského (Roman Chamomile), heřmánku pravého (German Chamomile), luxusní esenciální olej z růže (Rose) a dřevitý Esenciální olej z kadidlovníku (Frankincense). Všechny poskytnou skvělé povzbuzení, když se zkombinují se solí Epsom. Ujistěte se, že je teplota vody příjemná a ne příliš horká, protože zvýšení vaší teploty ve vodě může být nebezpečné pro vaše vyvíjející se miminko.

Pozvedněte a zklidněte vašeho ducha během porodu

Ať je nakonec vaše zkušenost s porodem jakákoli, je to chvíle velkého kontrastu mezi bolestí, nervozitou a čistou radostí. Pokud milujete esenciální oleje, obklopit se známými a milovanými vůněmi vám může pomoci se zklidněním, ukotvením a dokonce povznesením během této intenzivní události. Když se cítíte nejvíce vyčerpané, pro dávku energie se obraťte na citrusové oleje, jako je esenciální olej z pomeranče (Orange)mandarinky (Tangerine). Na pomoc s osvěžením mysli, těla i duše během porodu zkuste na vaše pulsní body nanést zklidňující vůni, jako je Esenciální olej z cedru (Cedarwood).

Esenciální olej z cedru, pomeranče a mandarinky se ženou držící si bříško

Po porodu si na sebe udělejte trochu času

Prvních několik týdnů, ne-li roků, v roli rodiče často strávíme péčí o naše nejmenší, což znamená, že se rituály péče o sebe sama mohou stát minulostí. Po těhotenství je důležité zkusit odpočívat, když odpočívá miminko, a udělat si čas na to, abyste si užily vaše oblíbené esenciální oleje, i když třeba pouze na 10 minut. Poskytne to vítané uvolnění.

Pokud se cítíte vyčerpané kvůli probdělým nocím, sáhněte po esenciálním oleji z citronu (Lemon) pro veselou dávku citrusové vůně, a pokud máte pocit, že vaše pokožka viděla lepší dny, zkuste přidat sladkou kapku esenciálního oleje z ylang ylang do vašeho oblíbeného hydratačního krému nebo tělového másla pro květinovou vůni, díky které bude vaše pokožka jemná a pružná.

Bezpečnost esenciálních olejů v těhotenství

Jak jsme již poznamenali, když přijde na používání esenciálních olejů během těhotenství, je důležité nejprve kontaktovat lékaře. Máme však určité pokyny týkající se esenciálních olejů, které lze používat během těhotenství, a doporučení, jakým olejům se vyhnout.

Esenciální oleje, které během těhotenství vyzkoušet

Esenciální oleje, kterým se během těhotenství vyhnout

Esenciální olej z citronu a ylang ylang s matkou chovající novorozeně

Jaké esenciální oleje jste rády používaly během vašeho těhotenství? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.