Kvapų ratas 101: Eterinių aliejų maišymo menas

0 06/06/2023 - Atraskite eterinius aliejus, YL produktai

Sveiki atvykę į kvapų rato aromatinį pasaulį! Jeigu kada galvojote apie nuostabių eterinių aliejų mišinių kūrimą, kvapų rato suvokimas yra esmė. Jis buvo sukurtas parfumerių, jo tikslas – tobulų kvapų mišiniai, nuo tada šiuo ratu naudojasi žvakių gamintojai, eterinių aliejų entuziastai ir dabar jūs! Šiame tinklaraščio įraše mes atidžiau pažiūrėsime į kvapų ratą, įvairias kvapų šeimas ir technikas, skirtas sukurti harmoningus eterinių aliejų mišinius. Pradėkime!

Kas yra kvapų ratas?

Kvapų ratas yra apskrita diagrama, vaizduojanti kvapų šeimas ir pošeimius, padedanti suprasti, kaip skirtingi kvapai sąveikauja ir papildo vienas kitą. Parfumerių naudota koncepcija išsiplėtė ir paplito tarp žvakių gamintojų, eterinių aliejų entuziastų ir kitų amatininkų. Naudodami kvapų ratą kaip savo vadovą, galite atpažinti kvapus, kurie puikiai dera, ir išvengti nederančių kvapų savo aromatiniuose kūriniuose.

Graphic of Scent Wheel.

Kokios yra kvapų šeimos?

Kvapų rato šeimos yra grupuojamos pagal panašumus ir papildančius skirtumus. Yra keturios pagrindinės kvapų šeimos: gėlių, rytietiški, medienos ir gaivūs. Panagrinėkime kiekvieną šeimą.

1. Gėlinių kvapų šeima

Gėlių šeimai būdingos švelnios ir moteriškos natos. Į ją įeina vaisiniai ir gėlių pošeimiai, tokie kaip levandų, pelargonijų, ir kvapiųjų kanangų. Šie aliejai suteikia ramybės, grakštumo ir romantikos pojūtį, todėl puikiai tinka atsipalaiduoti ir sukurti raminančią atmosferą.

Image of floral essential oils (Lavender, Geranium, Ylang Ylang, Rose & Palmarosa) surrounded by petals and hearts.

2. Rytietiškų kvapų šeima

Rytietiškų kvapų šeima yra turtinga ir egzotiška, kelianti paslapties ir žavesio jausmus.
​ Šioje šeimoje jūs rasite minkštus rytietiškus ir medienos rytietiškus pošeimius. Eteriniai aliejai tokie kaip bosvelijų, miramedžių ir pačiulių priklauso šiai šeimai; jie suteikia dvasingumo ir įžeminimo jūsų mišiniams.

Image of oriental essential oils (Frankincense, Myrrh & Patchouli) surrounded by botanicals.

3. Medienos kvapų šeima

Medienos šeima suteikia šiltumo ir stiprybės pojūtį. Ji apima sumedėjusios ir samanotosios medienos pošeimius, tame tarpe kedrų, baltųjų santalų ir vetiverijų. Šie aliejai yra žinomi dėl savo žemiškų ir įžeminančių savybių, todėl puikiai tinka meditacijai ar jaukiai atmosferai sukurti.

Image of woody essential oils (Cedarwood, Sacred Sandalwood, Vetiver, Pine & Idaho Grand Fir) surrounded by botanicals.

4. Gaivių kvapų šeima

Gaivių kvapų šeima siūlo gyvybingą ir gaivią patirtį. Šiai šeimai priklauso aromatiniai, citrusiniai, vandens, žalieji ir vaisiniai pošeimiai. Eteriniai aliejai, tokie kaip pipirmėčių, citrinų, rutulinių eukaliptų ir greipfrutų priklauso šiai šeimai, jie suteiks gaivumo natą jūsų mišiniams.

Image of fresh essential oils (Grapefruit, Eucalyptus Globulus, Lemon & Peppermint) surrounded by leaves.

Kaip derinti kvapus

Dabar, kai jau aptarėme kvapų šeimas, tiesiog išsiaiškinkime keletą metodų, kurie padėtų sukurti harmoningus mišinius, naudojant kvapų ratą kaip gaires.

1. Greta esančių kvapų metodas

Šis metodas apima pošeimių, esančių šalia vienas kito kvapų rate, derinimus. Pavyzdžiui, sumaišius gėlines ir vaisines natas, tokias kaip rožių ir bergamočių, galima sukurti nuostabiai subalansuotą mišinį, kuriame jausis saldžios ir gaivios natos.

2. Priešais esančių kvapų metodas

Priešais esančių kvapų metodas apima pošeimių, esančių tiesiai vienų prieš kitus kvapų rate, derinimas. Tai sukuria kontrastuojantį, tačiau vienas kitą papildantį mišinį. Pavyzdžiui, šiltų medienos natų, tokių kaip pušis maišymas su citrusų gaivos natomis kaip žaliųjų citrinų gali tapti žaviais kvepalais.

3. Trikampio kvapo metodas

Naudojant šį metodą maišomi trys pošeimiai, kurie sudaro trikampį kvapų rate. Pavyzdžiui, galite sumaišyti gėlinių natų imbierinių citrinžolių, medienos natų Aidaho kaliforninių kėnių ir šviežių natų apelsinų eterinius aliejus, siekiant sukurti subalansuotą ir harmoningą aromatą.

Image of woman blending essential oils.

Kvapų rato pagalba jūs galite pradėti aromatinį nuotykį, tyrinėjant eterinių aliejų maišymo meną. Kvapų šeimų pažinimas ir metodų tokių kaip – greta esantis, priešais esantis ir trikampio metodas įgalins jus kurti užburiančius ir unikalius mišinius. Taigi, griebkite savo mėgstamiausius „Young Living“ eterinius aliejus, išlaisvinkite savo kūrybiškumą ir pasinerkite į kvapų pasaulį. Sėkmingo derinimo!

Paspauskite patinka ant šio tinklaraščio įrašo ir parašykite mėgstamiausius savo eterinių aliejų derinius!

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,