Vše o vitamínu B – K čemu je dobrý?

0 28/09/2022 - Všechny příspěvky, Výživa, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Přestože jsme ve společnosti Young Living známí především pro naše vysoce kvalitní esenciální oleje, nabízíme také celou řadu doplňků stravy a klademe velkou důležitost na vědomí, že je o náš vnitřek postaráno tolik jako o náš zevnějšek. V souvislosti s tím budeme v tomto článku hovořit o vitamínu B a všech jeho skvělých výhodách. Pomůžeme vám dozvědět se, jak zajistit, aby se vám dostalo dostatečné množství tohoto vitamínu, a pochopit, jak může fungovat souběžně s vaším každodenním životem.

Co je vitamín B?

Vitamín B tvoří osm jednotlivých vitamínů B, které všechny přispívají ke zdravému fungování těla. Jedná se o tyto:

B1 (thiamin)

  • Thiamin byl jedním z prvních vitamínů B, které byly objeveny, proto je spojen s číslem 1. Lze ho najít v potravinách, doplňcích stravy a multivitamínech. Stejně jako všechny vitamíny B, thiamin je rozpustný ve vodě a pomáhá tělu přeměnit potraviny na energii.

B2 (riboflavin)

  • Riboflavin, neboli vitamín B2, se vyskytuje v množství, které lidé potřebují, ve většině mléčných produktů, ale lze ho najít také ve zdrojích, jako jsou vaječné žloutky a červené maso. Pomáhá udržet zdravé oči, pokožku a nervový systém a umožňuje tělu uvolnit energii z potravin.

B3 (niacin)

  • Niacin je důležitou živinou, kterou tělo potřebuje, aby fungovalo efektivně. Přirozeně se vyskytuje v potravinách, ale lze ho najít také v doplňcích stravy. Pomáhá tělu uvolnit energii z potravin.

B5 (kyselina pantothenová)

  • Kyselina pantothenová přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a normální duševní výkonnosti. Pro tělo je tedy nesmírně důležitá. Tento vitamín je snadné začlenit do jídelníčku, protože se nachází v potravinách, jako je brokolice, některé druhy zelí, bílé brambory i batáty a dokonce i celozrnné obilniny. Lze ho také získat prostřednictvím doplňků stravy.

Žena ve sportovním oblečení běžící přes most

B6 (pyridoxin)

  • Pyridoxin, který je také známý jako vitamín B6, prospívá centrální nervové soustavě a metabolismu. Mezi zdroje potravin, které poskytují vysoké množství vitamínu B6, patří cizrna, kuřecí prsa a tofu.

B7 (biotin)

  • Vitamíny B, a především biotin, pomáhají podpořit celkové zdraví pokožky, vlasů a nervové soustavy. Zatímco zdravá a vyvážená strava by měla zajistit správné množství biotinu v těle, lze ho podpořit doplňkem stravy.

B9 (kyselina listová)

  • Vitamín B9 je nepostradatelnou živinou, která se vyskytuje především jako folát a kyselina listová. Běžně se užívá ve formě doplňku stravy a v některých zemích se dokonce přidává do potravin jako povinná živina. Mezi potraviny bohaté na folát patří avokádo a chřest.

B12 (kobalamin)

  • Vitamín B12 je důležitým vitamínem B, protože podporuje zdraví nervové tkáně, normální metabolismus homocysteinu a tvorbu červených krvinek. Přirozeně se vyskytuje v mnoha živočišných produktech, jako je jehněčí a vepřové. Obvykle se nevyskytuje v rostlinné stravě, pokud tam není přidán.

Žena nalévající domácí smoothie

Proč bychom měli užívat doplněk stravy s vitamínem B?

Vitamíny B hrají nepostradatelnou roli při udržování celkového zdraví a pocitu pohody. Často se označují jako stavební prvky zdravého těla a mají přímý dopad na množství energie, funkci mozku a látkovou výměnu. Přestože lze vitamín B najít v mnoha skupinách potravin a lze ho udržovat pomocí pestrého a zdravého jídelníčku, užívání doplňku stravy s vitamínem B poskytuje dávku navíc a zajišťuje, že obdržíte množství potřebné pro váš denní příjem.

Jaké produkty s vitamínem B může společnost Young Living nabídnout?

Pokud hledáte doplněk stravy, který obsahuje všech osm vitamínů B v jedné praktické tabletě, kapsle Super B od Young Living jsou pro vás tím pravým. Super B je komplexní vitamínový doplněk stravy, který obsahuje všech osm vitamínů B, biologicky dostupné minerály a esenciální olej ze zázvoru, takže vám poskytuje podporu, kterou potřebujete za pochodu. Užívejte 2 kapsle denně s jídlem.

Kapsle Super B

Jak zajišťujete, že máte dostatek vitamínu B ve vašem každodenním životě? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.