Jak žít ekologičtějším životním stylem

0 19/01/2023 - DOMOV

Pokud se vám líbil článek na blogu z minulého měsíce o dělání ekologických rozhodnutí o Vánocích, pak doufáme, že vás tento článek inspiruje k tomu, abyste dále dělali informovaná rozhodnutí v každodenním životě. Učiňte z roku 2023 rok, ve kterém začnete dělat rozhodnutí, jež vás zavedou na cestu ekologičtějšího životního stylu. Nevíte, kde začít? V tomto článku vám poskytneme naše nejlepší tipy a triky, abychom vám pomohli omezit plastový odpad a být vědomě laskavější k planetě.

Obrázek ženy držící v ruce rostlinu

Co je to ekologické žití?

Žít ekologický život znamená, že si začneme více uvědomovat, jaký vliv mají naše každodenní rozhodnutí na svět, jenž obýváme. Je to o utřídění myšlenek, zvážení následků našich činů a záměrném rozhodování. Není to však něco, čeho můžeme dosáhnout přes noc. Je to postupný proces dělání jedné změny po druhé bez ohledu na to, jak velká či malá je.

Jak můžeme žít ekologičtěji?

Omezení plastového odpadu na jedno použití

Věděli jste, že naše oceány každý rok znečistí více než osm milionů tun plastu? A nejen to. Plasty jsou také škodlivé pro zvířata ve volné přírodě, protože se mohou zranit, když se zamotají do plastových předmětů, nebo si je dokonce mohou splést s potravou. Když je zkonzumují, chemikálie z plastů mohou projít potravním řetězcem a kontaminovat jídlo, které jíme my lidé.

Nelze popřít, že plastové znečištění je globální problém, a plasty na jedno použití jsou hlavním viníkem. Plasty na jedno použití, jinak řečeno jednorázové plasty, nelze recyklovat a trvá stovky let, než se rozloží. Pomozte bojovat proti plastovému znečištění tak, že se vyhnete plastům na jedno použití a zvolíte znovu použitelné položky jako například ty, které jsou uvedené níže:

Voskované ubrousky

Na rozdíl od potravinové fólie na jedno použití, kterou je obtížné recyklovat a většinou skončí na skládce, lze voskované ubrousky opětovně používat až rok. Voskované ubrousky jsou vyrobené z bavlněné tkaniny potažené včelím voskem a fungují stejným způsobem jako potravinová fólie, protože je lze vytvarovat okolo talířů nebo misek, abyste uzavřeli jídlo a udrželi ho čerstvé. Kromě toho jsou zcela biologicky rozložitelné, což znamená, že je lze kompostovat, až přestanou lepit.

Obrázek mísy se salátem přikryté voskovaným ubrouskem

Opakovaně použitelné sáčky na skladování potravin

Pokud se chcete vyhnout přispívání ke krizi plastového znečištění, rozlučte se s tradičními plastovými sáčky na jedno použití a udělejte z opakovaně použitelných sáčků na skladování potravin trvalý doplněk vaší kuchyně. Tyto opakovaně použitelné sáčky jsou široce dostupné, lze je prát a můžete je opakovaně použít ve skříňkách, lednici a mrazáku. Je také důležité poznamenat, že jsou ekonomičtější, pomohou vám snížit náklady a rovněž omezit plastový odpad.

Obrázek opakovaně použitelného sáčku na potraviny použitého ke skladování ovoce

Báječný bambus

Je úžasné, kolik bambusových alternativ je dnes na trhu, včetně vatových tyčinek, kartáčků na zuby, šálků na kávu, odličovacích tamponů… seznam je nekonečný! Bambus se považuje za zdroj šetrný k životnímu prostředí díky jeho rychlému růstu a schopnosti regenerace po sklizni. Navíc je 100% rozložitelný. Začněte se oprošťovat od závislosti na plastech ještě dnes díky báječnému bambusu!

Obrázek s produkty z bambusu (příbory, šálky, vatové tyčinky, kartáče a další)

Zvolte ekologické značky

Dalším způsobem, jak být laskavější k planetě, je rozhodnout se nakupovat u seriózních společností, které upřednostňují péči o náš sdílený svět. Ve společnosti Young Living hrdě razíme cestu, abychom zajistili, že naše normy přesahují normu. Náš program globálního dodržování předpisů usiluje o zajištění toho, že naše produkty přispívají k dobru planety. Mezi příklady patří snahy o znovuzalesnění a programy recyklování. A nejen to. Nabízíme širokou řadu přirozeně získaných produktů vhodných pro vegany od esenciálních olejů a směsí po spoustu čisticích produktů. Na naši řadu přirozeně získaných produktů se podívejte zde.

Obrázek produktů Thieves v košíku

Přijměte nedokonalost

Přechod na ekologičtější životní styl vyžaduje čas a trpělivost. Neciťte se provinile, pokud nemůžete žít perfektním životním stylem. Ve společnosti Young Living přijímáme nedokonalost a vítáme chyby – říká se tomu být člověkem! Nejdůležitější je, že usilujete o to, abyste byli lepší, posouváte se správným směrem k ekologičtějšímu životnímu stylu a snad také inspirujete další lidi, aby se k vám na této cestě přidali.

Označte tento článek jako „to se mi líbí“ a povězte nám o vašich tipech na to, jak žít ekologičtější život!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.