Vítáme zdravé návyky: Průvodce tím, jak si je udržet!

0 01/06/2020 - Videa, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, Životní styl

Představte si, že si zkoušíte nové boty. Nejdříve jsou nepohodlné, ale čím více je nosíte, tím lépe se v nich cítíte. Někdy se dokonce tak přizpůsobí vaší noze, že se z nich stane váš oblíbený doplněk. Návyky jsou na tom stejně. Důsledné, každodenní činnosti se stanou strukturou toho, kým jste. Formování zdravých návyků vytvoří cestu pro dosažení vašich cílů.

Možná jste maminka, která chce věnovat více času „sama sobě“. Nebo pracujete od 9 do 5 a chcete žít aktivním životním stylem. Možná sníte o tom, že budete svým vlastním šéfem. Možnosti jsou nekonečné a vy svých snů v roce 2020 dosáhnete! Základem je stanovit si návyky, které vás k nim dovedou.

Jak začít se zdravými návyky?

Nyní je ideální doba na to, abyste zavedli pozitivní návyky. A než se nadějete, vytvoříte si zdravý životní styl. Vyzkoušejte tyto jednoduché tipy na to, jak si návyky udržet!

Trochu zpomalte – začněte zlehka

Pamatujte si, že Sixtinskou kapli nepostavili za den. Vytvoření návyků naštěstí nebude trvat tak dlouho. Když si vytvoříte konkrétní cíle, je snazší jich dosáhnout a rozvíjet je. Začněte tím, že každý den zavedete jednoduché kroky pro dosažení velkých výsledků.

Tady je pár nápadů:

 • Poslouchejte motivační podcast. Ať jste doma, dojíždíte do práce nebo vyřizujete pochůzky, poslouchat ostatní, kteří vás motivují nebo inspirují, vám může pomoci udržet si dobrou náladu!
 • Každé ráno rozptylujte. Objevte směs, která vás inspiruje, abyste zvládli den.
 • Zaznamenejte si vaše zážitky. Zapisovat si vaše každodenní úspěchy vám může pomoci mít motivaci a dosáhnout vašeho celkového cíle!
 • Neste zodpovědnost díky sdílení vaší cesty. Někdy motivace přichází z venčí, proto se svěřte příteli, napište vaše cíle na sociální sítě, nebo zavolejte mamince, až přijdete z běhání.
 • Nahraďte špatné návyky těmi dobrými

Když se zbavujete vašich špatných návyků, je důležité nahradit je těmi dobrými. Tady je několik příkladů:

 • Vyměňte sladkosti za chutné, výživné svačinky. Po jídle uspokojte vaše chuťové buňky hrstí sušené kustovnice dried Wolfberries!
 • Vyhněte se nezdravé limonádě – zvolte si přírodní životabudič! Popíjejte NingXia Zyng® – osvěžující nápoj s příchutí ostružin a limetky, který vám dodá energii na vaše každodenní úkoly.
 • Zdravý životní styl za pochodu? Vezměte si s sebou kamkoli a kdykoli tento super nápoj díky praktickým sáčkům NingXia Red® single packs!
 • Uklízíte se škodlivými chemikáliemi? Máme pro vás náhradu! Sáhněte po produktech z naší řady péče o domov Thieves® pro sladce kořeněný, zdravý domov.

Omezte rozhodování

Příliš mnoho rozhodování v jeden den může způsobit pocit zavalení – a na to nemá nikdo čas. Vytvořte si plán předem, když máte vysokou motivaci, abyste se ho drželi, když vás postihne útlum.

 • Naplánujte si s přítelkyní lekci v posilovně nebo cvičení na každý týden a zapište si to do kalendáře. Na dosahování skvělých věcí ve skupině je něco speciálního!
 • Tip YL: Pokud přemýšlíte nad dalšími cíli, pozvěte přítelkyni, aby na nich s vámi každý týden pracovala. Tak můžete vaše cíle brát jako závazek, ne jako povinnost.
 • Udělejte si zásoby na podporu výživy. Doplňky stravy jsou snadným způsobem, jak zlepšit váš životní styl. OmegaGize i Life 9 se oba dodávají v praktickém měsíčním balení.
 • Buďte profíci v přípravě jídel! Vyhraďte si odpoledne na vytvoření nejméně jednoho jídla na den na týden dopředu, abyste si připravili zdravé jídlo na cestu. Bonus: Méně vaření se rovná více času pro sebe!

Odměňte se – zasloužíte si to!

Změnit životní styl může být obtížné – dosažení náročných úkolů je ale opravdu uspokojivé a skvělé! Když dosáhnete milníku, odměňte se některou z následujících možností.

 • Udělejte si čas na péči o sebe sama – dokonce i dlouhá, úžasná koupel může být odměnou.
 • Řekněte nahlas, že jste odvedli dobrou práci, a buďte na to pyšní.
 • Sdílejte vaše úspěchy s přáteli, abyste je inspirovali. Může být velice uspokojivé, když si půjdou za svými cíli!

Odpusťte si a začněte znovu

Může přijít doba, kdy sejdete z cesty k vašemu úspěchu. To je v pořádku – proto tu máme obraty. Dejte si čas na rozmyšlenou a opět se do toho dejte.

Vyzkoušejte tyto tipy a vraťte se na správnou cestu!

 • Požádejte o pomoc. Povídat si o vašich cílech a získat pohled zvenčí od přítele vám může pomoci přehodnotit váš postoj.
 • Buďte svým největším fanouškem! Sepište si pozitivní tvrzení a zveřejněte je pro dávku motivace.
 • Sepište si vaše „proč“. Kvůli ruchu a shonu života je snadné ztratit povědomí o našem „proč“. Napište si ho, abyste ho měli na očích. Dělá to zázraky!
 • Je na čase dát se do práce. Představte si, jak skvěle se budete cítit, až dosáhnete vašeho cíle!

 

 

 

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.