Powitaj zdrowe nawyki: poradnik, jak się ich trzymać!

1 01/06/2020 - Styl życia, ZDROWY STYL ŻYCIA

Wyobraź sobie, że przymierzasz nową parę butów. Na początku będziesz odczuwać dyskomfort, ale im więcej w nich chodzisz, tym są wygodniejsze. Czasami nawet dopasowują się do twojej stopy i stają się nieodłącznym dodatkiem. Tak samo jest z nawykami. Konsekwentne, codzienne działania mogą stać się esencją tego, kim jesteśmy. Wypracowanie zdrowych nawyków to droga do tego, aby osiągać cele.

Być może jesteś mamą na pełny etat, która szuka chwili dla siebie. A może pracujesz przy biurku i pragniesz prowadzić bardziej aktywny tryb życia. Może chciałbyś być swoim własnym szefem. Możliwości są nieograniczone, a rok 2020 to idealny moment, aby osiągnąć swoje cele! Kluczem jest wypracowanie nawyków, które doprowadzą cię do sukcesu.

Jak wprowadzić zdrowe nawyki?

Teraz jest na to najlepszy czas. Zanim się obejrzysz, będziesz cieszyć się zdrowym stylem życia. Wypróbuj te proste wskazówki, które pomogą trzymać się właściwych wyborów.

Zacznij od małych kroków

Pamiętaj: nie od razu Rzym zbudowano. Na szczęście stworzenie nawyku nie trwa też bardzo długo. Gdy obierzesz konkretny cel, łatwiej będzie go osiągnąć i do niego dążyć. Zacznij od wprowadzania drobnych kroków każdego dnia, aby w końcu uzyskać spektakularny efekt.

Oto parę pomysłów:

 • Posłuchaj podcastu motywacyjnego. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, dojeżdżasz do pracy, czy też załatwiasz sprawunki, warto posłuchać innych, którzy zmotywują cię, zainspirują i sprawią, że poczujesz się lepiej.
 • Rozpylaj olejki za pomocą dyfuzora z samego rana. Znajdź kompozycję, która doda ci mocy, aby podbijać świat.
 • Prowadź dziennik swoich osiągnięć. Zapisywanie codziennych sukcesów pomoże ci zachować motywację i osiągnąć cel końcowy!
 • Trzymaj się założeń, dzieląc się swoją drogą z innymi. Czasem motywacja przychodzi do nas z zewnątrz, warto więc wtajemniczyć w swoje działania przyjaciela, ogłosić je w mediach społecznościowych lub zadzwonić do mamy po porannym bieganiu, aby się pochwalić.
 • Zastąp złe nawyki dobrymi

Pozbywając się negatywnych nawyków, warto wdrożyć na ich miejsce nowe, pozytywne. Oto kilka przykładów:

 • Zastąp słodycze smacznymi, pożywnymi przekąskami. Jeśli czujesz ochotę na małe co nieco po posiłku, sięgnij po garść suszonych jagód goji!
 • Zrezygnuj ze słodzonych napojów gazowanych i postaw na naturalne pobudzenie! Napij się NingXia Zyng® — to orzeźwiający napój o smaku jeżynowo-limonkowym, który doda ci energii do codziennych zadań.
 • Dobre samopoczucie, gdziekolwiek jesteś? Zabierz ze sobą pyszny napój owocowy NingXia Red® w postaci wygodnych saszetek!
 • Sprzątanie przy użyciu drażniącej chemii to przeszłość. Sięgnij po produkty z naszej linii Thieves®, które sprawią, że w twoim domu zapanuje przyjemny, korzenny zapach.

Nie obarczaj się wieloma decyzjami

Zbyt wiele decyzji do podjęcia w ciągu dnia może obciążyć głowę — nie warto na to marnować energii! Stwórz plan z wyprzedzeniem, kiedy twoja motywacja jest na wysokim poziomie. Dzięki temu łatwiej będzie trzymać się go nawet wtedy, gdy masz spadek formy.

 • Każdego tygodnia zaplanuj zajęcia sportowe lub trening z przyjacielem i zaznacz je w kalendarzu. W grupie raźniej — to sposób, aby osiągnąć sukces!
 • Wskazówka: Jeśli chodzą ci po głowie inne cele, zaproś kogoś bliskiego do wspólnego dążenia w ich kierunku każdego tygodnia. W ten sposób będziesz traktować swoje założenie jako umowę, a nie obowiązek.
 • Zadbaj o wsparcie odżywiania. Suplementy diety to doskonały dodatek do zdrowego stylu życia. Wypróbuj na przykład OmegaGize lub Life 9 — każdy z nich dostępny jest w wygodnym opakowaniu na miesiąc.
 • Zadbaj o przygotowywanie posiłków! Poświęć jedno popołudnie na stworzenie przynajmniej jednego posiłku na każdy dzień tygodnia, dzięki czemu będziesz mieć gotowe zapasy. Dodatkowa korzyść: mniej gotowania oznacza więcej czasu dla siebie!

Nagradzaj się — zasługujesz na to.

Zmiana stylu życia bywa trudna, ale realizowanie wymagających zadań jest naprawdę satysfakcjonujące i przyjemne! Nagradzaj się za każde osiągnięcie, wybierając którąś z poniższych opcji.

 • Znajdź chwilę dla siebie — nawet długa, odprężająca kąpiel może być nagrodą.
 • Powiedz na głos, że świetnie się spisałeś i bądź z tego dumny.
 • Podziel się sukcesami z przyjaciółmi, aby ich zainspirować. To ogromna satysfakcja widzieć, jak osiągają własne cele!

Wybaczaj sobie i zaczynaj od nowa

Bywają sytuacje, w których zbaczasz ze swojej drogi do sukcesu. Nie martw się, zawsze możesz przecież zawrócić. Pozwól sobie na chwilę refleksji i wróć na właściwy tor.

Wypróbuj tych sposobów!

 • Proś o pomoc. Omówienie swoich celów z przyjacielem i poznanie jego zdania na ten temat może pomóc ci odnaleźć nową perspektywę.
 • Bądź swoim największym fanem! Zapisz na kartce pozytywne afirmacje i umieść je w zasięgu wzroku, aby odzyskać motywację.
 • Zanotuj swoje powody. W codziennej bieganinie łatwo jest zapomieć, dlaczego do czegoś dążymy. Zapisz więc te powody na kartce, abyś zobaczył je wyraźnie. To naprawdę działa!
 • Czas zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Wyobraź sobie, jaką będziesz czuć satysfakcję, gdy osiągniesz swój cel!

 

 

 

Udostępnij

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Ta strona korzysta z Akismet, aby zmniejszyć ilość spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są twoje dane.

* Informujemy, że wszystkie komentarze są moderowane i nie pojawiają się na stronie automatycznie. Dodatkowo, niektóre posty mogą zostać edytowane lub usunięte, aby zachować zgodność z zasadami i procedurami Young Living oraz ustaleniami prawnymi.