Staňte se mistrem v meditaci díky esenciálním olejům

0 18/10/2021 - Rozjímání, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Ať je to práce, rodina nebo pouze ruch a shon každodenního života, mnoho z nás má někdy pocit, že je toho příliš. Abyste se vypořádali s velkým množstvím podnětů, zvažte obrátit se k meditaci. Jako starodávný prostředek, který dělá divy, co se týče moderních stresů, meditace pomáhá rozvinout sílu, jasnost a stabilitu naší mysli a umožňuje nám žít mnohem vnímavějším, produktivnějším a méně roztržitým způsobem. Vše, co potřebujete, je klidné místo a trocha odhodlání, proto se řiďte těmito hlavními tipy a v mžiku budete odborníkem!

Udělejte si čas na meditaci na správném místě

Může být snadné oddalovat věci, když jste obzvláště zaneprázdněni, takže pomůže vyhradit si speciální čas a místo pro vaši každodenní praktiku meditace. Nemusí trvat dlouho – i několik minut může pomoci – důslednost je ale základem!

Esenciální oleje k použití při meditaci

Ujistěte se, že si najdete klidné místo, kde nebudete příliš rozptylováni, a zkuste si vytvořit zklidňující prostředí za použití vašich oblíbených esenciálních olejů. Mějte při ruce relaxační vůně, jako je esenciální olej Frankincense (kadidlovník), Lavender (levandule) a Neroli (hořký pomeranč), a před začátkem je naneste na zápěstí a spánky, aby vám poskytly povznášející a povzbudivý aromatický zážitek. To vám může pomoci soustředit se na vaše tělo a smysly spíše než na jakékoli rozptylující myšlenky, které můžete mít.

Esenciální olej z kadidlovníku, levandule a hořkého pomeranče s meditující osobou

Dobře se usaďte a vhodně se oblečte

Abyste se ujistili, že se vaše mysl bude moci zcela soustředit na daný úkol, je důležité být v pohodlí tam, kde sedíte, i v tom, co máte na sobě, když meditujete. Co se týče držení těla, snažte se mít rovná záda, ale být uvolnění a v pohodlí. Zkuste kroužit rameny, a pokud jsou vaše svaly ztuhlé, použijte několik kapek oleje, jako je esenciální olej German Chamomile (heřmánek pravý), Black Pepper (pepř černý), nebo Cedarwood (cedr) společně s olejem Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex, abyste si užili nádherně stimulující masáž. Když si vybíráte oblečení na meditaci, zkuste zvolit pružné, měkké a prodyšné oblečení, které nebude tlačit, jak se snažíte uvolnit.

Žena meditující na podložce na jógu

Vyčistěte si mysl

Jedním ze způsobů, jak vytěžit co nejvíce z meditace, je dovolit vašim myšlenkám, aby plynuly bez soudu či emocí. Může být celkem těžké se to naučit, proto je opravdu důležité to cvičit, výsledky jsou však opravdu prospěšné. Místo toho, abyste se pokusili zbavit vaši mysl myšlenek nebo je zablokovat, zkuste vzít na vědomí, jak se cítíte, nechat to plynout a zkusit pozorovat vaše pocity bez silných emocí. Během tohoto času odpoutání a uvolnění vás může doprovázet například směs olejů ForgivenessMotivation. Vmasírujte je na hruď nebo pulsní body a vychutnejte si jejich sladkou, oživující vůni.

Esenciální olej Forgiveness a Motivation s meditující ženou

Pamatujte na dýchání

Dýchání je základem meditace a vrátit se k vašemu dýchání je vždy způsobem, jak zmírnit roztěkanou mysl. Abyste dýchání cvičili, zavřete oči a zhluboka se nadechněte nosem a nechte vaši hruď a břicho, aby se zvětšily, jak tělo naplňujete čerstvým vzduchem. Poté zcela a pomalu vydechněte pusou a nechte vzduch, aby odstranil veškerou negativní energii z vašeho těla. Věnujte pozornost fyzickému pocitu dýchání: chladný vzduch vstupuje do vašich nosních dírek, rozpínání hrudi, teplo vzduchu opouštějící vaše tělo. Zatímco dýcháte, je dobré mít po ruce oleje, jako například olej Lavender, BergamotClary Sage (šalvěj muškátová), protože tyto zklidňující vůně zajistí uvolněné prostředí.

Esenciální olej z bergamotu a šalvěje muškátové

Vytrvejte

Změny, které meditace může udělat ve vašem životě, mohou být zprvu malé, časem ale může značně zvýšit vaši vnitřní pohodu. Pamatujte, cvičení dělá mistra, což je pojem odlišný pro každého z nás. Nenechte se odradit či otrávit, pokud nedosáhnete nirvány při prvním pokusu. Pokud budete důslední, začnete vidět pokrok a užívat si prospěch toho, že vaší mysli poskytnete lásku, kterou potřebuje a zaslouží si. Použití vašich oblíbených esenciálních olejů během meditace vám pomůže a vylepší vaši zkušenost!

Žena meditující při západu slunce

Které z těchto esenciálních olejů plánujete použít během vaší praktiky meditace? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.