5 hlavních tipů na mytí ovoce a zeleniny

0 11/08/2022 - DOMOV, Uklízení, Vaření

Pokud jste jako my ve společnosti Young Living, rádi si užíváte vyváženou stravu plnou vynikajícího ovoce a zeleniny. Ať připravujete vaše ovoce a zeleninu pro sladké ranní smoothie, vydatné obědové saláty nebo lehké a osvěžující večerní pokrmy, dozvědět se nejlepší způsob, jak umýt a připravit vaše ingredience, je vždy prvním krokem k vytvoření jakéhokoli vynikajícího pokrmu. V tomto článku vás provedeme našimi 5 hlavními tipy na to, jak nejlépe umýt ovoce a zeleninu, abychom vám pomohli zajistit, že vaše oblíbené zdravé ingredience budou od teď stejně čisté jako chutné!

Proč byste měli mýt ovoce a zeleninu?

Než se dostaneme k našim hlavním tipům, je podstatné nejprve stanovit, proč je důležité mýt ovoce a zeleninu. Ve skutečnosti existuje velká spousta důvodů, patří mezi ně například to, že snížíte šanci sníst jakoukoli přetrvávající hlínu, kamínky, hmyz nebo nečistoty. Důkladné umytí také pomůže smýt bakterie, které se mohly dostat na čerstvé plodiny při cestě z půdy do obchodu, ve kterém jste je koupili. Jak byste tedy měli postupovat při mytí vašeho ovoce a zeleniny?

 

Ovoce a salát na kuchyňské pracovní desce a dřez v pozadí

1. Vyčistěte pod tekoucí studenou vodou

Pokud se chystáte zakousnout do chutného kousku ovoce nebo zeleniny, který může mít zachycené nečistoty ve vrstvách, jedním z nejjednodušších způsobů, jak ho rychle umýt, je podržet ho nejméně 20 vteřin pod tekoucí vodou a zároveň ho lehce vyčistit měkkým kartáčkem. Potraviny můžete poté jemným poklepáním osušit pomocí utěrky, než se dáte do jídla, nebo než ingredienci použijete ve vašem pokrmu.

2. Namočte do slané vody

Jedním z nejlepších způsobů, jak umýt ovoce a zeleninu, abyste se vyhnuli hmyzu a pesticidům, je namočit je do slané vody. Doporučujeme použít himálajskou nebo mořskou sůl a namočit plodiny na nejméně 20 minut a poté je opláchnout pod tekoucí vodou. Pak budou čisté a připravené ke konzumaci!

3. Vyzkoušejte jedlou sodu

Jedlá soda, neboli bikarbonát sodný, poskytuje skvělé řešení pro mytí ovoce a zeleniny. Jednoduše přidejte 1 lžičku jedlé sody do 500 ml vody a namočte plodiny na 15 minut. Poté opláchněte.

Umývání červených paprik ve dřezu pod tekoucí vodou

4.  Namočte do bílého octa

Při použití bílého octa budete potřebovat roztok s 1 částí octa na 4 části vody. Až připravíte roztok, přidejte vaše vybrané ovoce či zeleninu a nechte je potopené 15–20 minut. Poté opláchněte a osušte čistou utěrkou. Vezměte prosím na vědomí, že pórovité ovoce, jako jsou měkké bobuloviny, se mohou rozmočit, pokud budou namočené příliš dlouho.

5. Použijte přípravek na mytí ovoce a zeleniny Thieves® Fruit & Veggie Soak od Young Living

Díky tomuto novému produktu od Young Living si můžete užít konzumaci ovoce a zeleniny, jak příroda zamýšlela. Jedinečné složení našeho přípravku na mytí ovoce a zeleniny Thieves® Fruit & Veggie Soak kombinuje tři exkluzivní směsi esenciálních olejů Young Living s dalšími přirozeně získanými složkami pro účinné umytí vašich plodin. Je vysoce koncentrovaný pro dlouhodobé používání a je perfektní pro přípravu pokrmů i mytí většího množství plodin. Jednoduše přidejte malé množství tohoto přípravku na mytí ovoce a zeleniny do umyvadla s vodou. Poté ponořte a pláchněte ovoce a zeleninu a užijte si je!

Výběr ovoce a zeleniny s přípravkem na mytí ovoce a zeleniny Thieves® Fruit & Veggie Soak

Co byste NEMĚLI používat při mytí ovoce a zeleniny?

Když přijde na přípravu vašeho ovoce a zeleniny, nic není důležitější než bezpečnost potravin. S pomyšlením na to je při mytí vašich čerstvých plodin důležité vyhnout se jakémukoli roztoku mýdla, mycího prostředku nebo bělidla. Vaše potraviny není třeba dezinfikovat, ale pouze jemně umýt, abyste odstranili jakoukoli potenciální špínu, která se může držet na povrchu. Abyste zajistili, že vaše ovoce a zelenina zůstanou čisté v lednici, doporučujeme je také oddělit od jakýchkoli syrových živočišných produktů, včetně červeného masa, drůbeže a mořských plodů.

Umývání jablka mýdlem s přeškrtnutou ikonou značící, že to není doporučeno

Už jste vyzkoušeli přípravek na mytí ovoce a zeleniny Thieves® Fruit & Veggie Soak od Young Living? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.