Pięć wskazówek na temat mycia owoców i warzyw

0 08/09/2022 - Gotowanie, W DOMU

Jeśli tak jak my lubisz zbilansowaną dietę, z pewnością nie brakuje w niej pysznych owoców i warzyw. Niezależnie od tego, czy używasz ich do słodkiego koktajlu na śniadanie, sycącej sałatki na obiad, czy też lekkich, świeżych dań na kolację, odpowiednie przygotowanie składników jest kluczowe w tworzeniu smacznych posiłków. W tym artykule przedstawimy pięć wskazówek na temat mycia owoców i warzyw, dzięki czemu Twoje ulubione zdrowe składniki będą nie tylko pyszne, ale i czyste!

Dlaczego warto myć owoce i warzywa?

Zanim przejdziemy do wskazówek, należy najpierw ustalić, dlaczego tak ważne jest mycie owoców i warzyw. Tak naprawdę powodów jest wiele, ale najważniejszy z nich to fakt, że usuwamy w ten sposób potencjalne pozostałości brudu, owadów, kamieni i osadu. Mycie pozwala również pozbyć się zarazków, które mogły przenieść się na produkty podczas transportu z ziemi do sklepu, a następnie do Twojego domu. Jak więc zabrać się za mycie owoców i warzyw?

Owoce i sałatka na blacie kuchennym, w tle zlew

1. Szorowanie w chłodnej wodzie

Zanim skosztujesz ulubionego owocu lub warzywa, pozbądź się zanieczyszczeń w najprostszy sposób: trzymaj produkt pod bieżącą zimną wodą przez co najmniej 20 sekund i wyszoruj go delikatnie miękką szczotką. Następnie wytrzyj ręcznikiem i dopiero wtedy zjedz lub użyj do wybranego przepisu.

2. Kąpiel w wodzie z solą

Jednym z najlepszych sposobów mycia owoców i warzyw, aby pozbyć się robaków i pestycydów jest zanurzenie ich w wodzie z solą. Zalecamy sól himalajską lub morską. Zanurz produkty na około 20 minut, a następnie opłucz pod bieżącą wodą. Będą czyste i gotowe do zjedzenia!

3. Soda oczyszczona na ratunek

Soda oczyszczona jest świetnym sposobem, aby umyć owoce i warzywa. Dodaj jedną łyżeczkę sody do 0,5 l wody i zanurz produkty na 15 minut, a następnie opłucz.

Papryka myta w zlewie pod bieżącą wodą

4. Kąpiel w białym occie winnym

Jeśli chcesz zastosować biały ocet winny, przygotuj roztwór jednej części octu na cztery części wody. Zanurz w nim owoce i warzywa i pozostaw na 15-20 minut, a następnie opłucz i wytrzyj czystą ściereczką. Należy pamiętać, że porowate owoce, takie jak miękkie owoce leśne, mogą zamoknąć, jeśli pozostawi się je namoczone zbyt długo.

5. Ułatwienie Young Living: Thieves® Fruit & Veggie Soak

Dzięki nowemu produktowi Young Living możesz jeść owoce i warzywa tak jak chciała tego natura. Unikalna receptura Thieves® Fruit & Veggie Soak łączy trzy oryginalne kompozycje olejków Young Living oraz inne składniki naturalnego pochodzenia, aby skutecznie myć świeże produkty spożywcze. Płyn jest silnie skoncentrowany, dzięki czemu wystarcza na długo i nadaje się do przygotowywania posiłków lub mycia większych ilości produktów. Wlej niewielką ilość Thieves Fruit & Veggie Soak do naczynia z wodą, a następnie namocz owoce i warzywa, opłucz je i ciesz się czystymi produktami!

Warzywa i owoce oraz Thieves® Fruit & Veggie Soak

Czego NIE UŻYWAĆ do mycia owoców i warzyw?

Jeśli chodzi o przygotowywanie owoców i warzyw, najważniejsze jest bezpieczeństwo żywności. Myjąc produkty spożywcze, należy unikać jakichkolwiek mydeł, detergentów czy wybielaczy. Żywność nie musi być zdezynfekowana, wystarczy ją umyć, aby pozbyć się z powierzchni potencjalnych zanieczyszczeń. Aby mieć pewność, że warzywa i owoce pozostają czyste w lodówce, radzimy oddzielić je od surowego mięsa, zwłaszcza wołowiny, drobiu i owoców morza.

Jabłko myte mydłem oraz symbol zakazu, który wskazuje, że nie jest to zalecane

Czy znasz już produkt Thieves® Fruit & Veggie Soak? Daj nam znać w komentarzu lub wyślij e-mail: mseublog@youngliving.com

Udostępnij

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Ta strona korzysta z Akismet, aby zmniejszyć ilość spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są twoje dane.

* Informujemy, że wszystkie komentarze są moderowane i nie pojawiają się na stronie automatycznie. Dodatkowo, niektóre posty mogą zostać edytowane lub usunięte, aby zachować zgodność z zasadami i procedurami Young Living oraz ustaleniami prawnymi.