Jak vytvořit vlastní směsi esenciálních olejů (tipy pro začátečníky)

0 07/09/2020 - DOMOV, ESENCIÁLNÍ OLEJE, Používání esenciálních olejů, Videa

Mnoho z nás s oleji začalo dvěma způsoby: používáním jednodruhových olejů, jako je olej Lavender nebo Peppermint, nebo přímým výběrem oblíbené, osobité směsi, jako je směs Young Living Stress Away®. Toto jsou dva perfektní způsoby, jak začít a získat sebedůvěru a nadšení. Pokud jste ale jako my, vaše zvědavost nad vámi brzy vyzraje a vy budete přemýšlet nad tím, jak by mohlo vypadat kombinování olejů. Začnete přemýšlet nad vytvořením vašich vlastních směsí.

Je skvělé, že můžete míchání proměnit ve formu umění, a ti kreativnější z vás se nechají unést svou vlastní osobní směsí.

Tady jsou naše hlavní tipy, jak začít vytvářet vaše vlastní směsi, a připomenutí našich nejoblíbenějších směsí.

Jak začít s vytvářením vašich vlastních směsí esenciálních olejů?

Lidé se nás často ptají, jaké esenciální oleje se k sobě dobře hodí.

Začněte s olejem, který má vůni, jež jste si již zamilovali. Měli jste vždy rádi jemnou vůni oleje Lavender? Začněte tím. Použijte ho jako základ pro vytváření nových kombinací. Nyní vytvořte dvojici.

Můžete začít s osvědčenými dvojicemi, jako jsou tyto klasické páry:

A jeden návrh od člena Young Living: esenciální olej Northern Lights Black Spruce a Bergamot

 1. tip: Spárujte dva oleje ze skupiny, která se vám líbí: například dřevité vůně, citrusové nebo květinové vůně.

Kolik esenciálních olejů můžete smíchat?

Hlavní je neplýtvat oleji vytvořením komplikované míchanice. Před zkombinováním udělejte test vůně. Vyberte oleje, o kterých si myslíte, že by byly společně skvělé, odstraňte uzávěry, držte je v jedné ruce a přidržte si je u nosu, abyste získali povědomí o tom, jak budou vonět dohromady.

 1. tip: Abyste nalezli správnou rovnováhu, přidržte jeden olej blíže vašemu nosu a ostatní držte dále. Olej, který je nejblíže, bude olej, jehož ve vaší směsi do difuzéru použijete nejvíce kapek. Olejů, které jsou dále, použijete ve vaší směsi méně kapek.

Pokud se vám kombinace líbí, začněte rozptylovat! Pokud to není ono, dále přidávejte a odebírejte oleje, dokud neobjevíte perfektní směs.

Některé esenciální oleje voní silněji než jiné, olej Basil, Black Pepper, Nutmeg a Cinnamon Bark mají silné aroma.

 1. tip: Vyvarujte se tomu, aby vůně jako tyto přehlušily vaši směs tím, že přidáte pouze jednu nebo dvě kapky.

Kolik oleje použít ve vašich domácích směsích do difuzéru

Snažte se, aby se celkový počet kapek ve vašem difuzéru pohyboval mezi 5–10 kapkami. Počet kapek ovšem záleží na několika faktorech. Zde jsou některé z nich:

 • Pokud máte doma děti nebo domácí mazlíčky, snižte celkový počet kapek
 • Silných esenciálních olejů použijte méně kapek (například: Patchouli, Vetiver a Ylang Ylang)
 • Pro větší místnost použijte více kapek
 • Pro silnější vůni, která prostoupí prostor, použijte více kapek
 • Pro jemnější vůni použijte méně kapek
 1. tip: Pokud se vám to zdá příliš těžké a jste unavení, jednoduše se obraťte na jednu z našich skvělých směsí, použijte kuličkový aplikátor nebo ji rozptylujte a nechte ji, aby vám zlepšila den.​ Nemáte zač!
 • Esenciální olej Young Living Purification® – Příjemná směs k nanesení na vaši pokožku. Kombinuje olej z citronely s olejem z kajeputu střídavolistého, citronové trávy a z dalších olejů. Nezbytnost pro večery během babího léta.
 • Esenciální olej Young Living R. C. – Silná směs oleje ze smrku, cypřiše a tří druhů eukalyptu. Energická vůně, která vám dodá elán před cvičením.
 • Esenciální olej Joy – Luxusní exotická směs s povznášejícími tóny. Tuto směs lze nosit jako parfém.
 • Esenciální olej Valor – Opravdu jedinečná směs, kterou měl v oblibě zakladatel společnosti Young Living, D. Gary Young. Poskytuje příjemně dřevitou, ukotvující vůni.
 • Esenciální olej Young Living Stress Away® – Kombinace oleje z limetky a vanilky k rozptylování během náročných dní. Obsahuje také olej z levandule.
 • Esenciální olej Young Living Citrus Fresh® – Exkluzivní a oblíbená směs doporučená pro lidi každého věku. Skvělá, osvěžující vůně, která vás překvapí. Vnášejte léto do vašeho domova po celý rok.

 

Moc rádi si poslechneme, jaké jsou vaše oblíbené směsi a kdy je používáte.

Níže napište vaše komentáře nebo nás kontaktujte na:

mseublog@youngliving.com

 

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.