Kadidlo nejen na Vánoce

0 14/09/2020 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Objevte esenciální oleje, Videa

Zlato, kadidlo a myrha byly tři drahocenné dary předané Ježíškovi před více než 2 000 lety. Všechny tři dary byly samozřejmě považovány za nezvykle hodnotné a výjimečné. Možná nevíte, že v dávných kulturách bylo kadidlo považováno dokonce za hodnotnější než zlato!

Náš zakladatel Gary miloval esenciální olej Frankincense

Ve filmu z dubna 2013 vzal náš zakladatel, D. Gary Young, Brand Partnery Young Living do Ománu, aby se podívali na strom Boswellia, což je strom, ze kterého kadidlo pochází.

Gary ve videu vysvětluje, jak často tento strom během let navštívil a jak by mohl být starý: přibližně 850 let. Jak hovoří, odřízne ze stromu trochu kůry a „smola“ neboli pryskyřice začne okamžitě prosakovat. A tak začíná postup výroby esenciálního oleje Frankincense.

Jak olej Frankincense voní?

Možná víte, že esenciální olej Frankincense má velice specifickou vůni: balzámovou, zemitou, sladkou, dřevitou a podobnou medu. Balzámová vůně pochází z přirozeně se vyskytujícího alfa-pinenu. Je to jedna z těch vůní, kterou si zamilujete, když prostoupí váš pokoj nebo pronikne do vaší pokožky a opravdu vydrží vonět hodiny. Díky jejímu teplu a pohodlí se cítíte rozmazlovaní.

Co je olej z kadidlovníku?

Esenciální olej Sacred Frankincense od Young Living je získáván z mízy kadidlovníku pravého z Ománu a olej Frankincense od Young Living pochází z druhu Boswellia carterii ze Somálska – oba stromy jsou vysoké, nadpozemské a divoce vypadající.

Přitažlivost kadidlovníku lákala dobrodruhy z daleka, kteří hledali neodolatelnou pryskyřici a Kadidlovou stezku v oblasti Dhofar v Ománu údajně navštívili významní badatelé Marco Polo a Lawrence z Arábie.

Ve své knize Frankincense: Oman’s Gift to the World srovnává Juliet Highet kadidlovníky z různých oblastí a vyvozuje, že „žádné jiné stromy neprodukují stejnou čistou, povznesenou vůni“ jako ty, které se nachází v oblasti Dhofar.

Kadidlovník pravý je opravdu drahocenný dar, který si zaslouží legendární postavení. Kromě toho jsme ve společnosti Young Living pyšní na jedinečnou příležitost, kterou máme, a tou je destilovat kadidlovník v Ománu jako první za posledních několik století.

Od kořenů k bohatství

Kadidlovníky mohou růst na nepatrném množství půdy, mají bílé nebo bledě růžové květy a kůru, která připomíná stránky knihy. Tyto stromy se přizpůsobily, aby se jim dařilo na strmých stráních a roklích, kde produkují dost pryskyřice pro sklizeň.

Jako všechny dobré věci, tvorba pryskyřice nějakou dobu trvá. Po seříznutí kůry, aby začala vylučovat mízu, která začne tuhnout (postup trvající dva až tři měsíce), je míza sklizena a připravena na destilaci parou.

Je dobré vědět

Dnes si vážíme esenciálního oleje vyráběného z pryskyřice, ale v dávných dobách byla pryskyřice darována jako dar a pálena, aby vzduch prostoupila vůně „franc encens“, což znamená „vysoce kvalitní kadidlo“.

Na Blízkém východě je olej stále považován za posvátný a již tisíce let se používá v náboženských obřadech. Kadidlo je dokonce zmíněno v Ebersově papyru – egyptském dokumentu z roku přibližně 1500 před naším letopočtem.

Jaký esenciální olej se hodí k esenciálnímu oleji Frankincense?

Smíchejte ho s esenciálním olejem z bergamotu a ylang ylang pro charakteristickou, sladkou, ukotvující vůni.

Pokud chcete zmírnit sladkou vůni, vyměňte olej Sacred Frankincense za olej Frankincense.

Pro tři skvělé kombinace smíchejte olej Frankincense s esenciálním olejem z cedru (Cedarwood)levandule (Lavender) nebo santalovníku bílého (Sacred Sandalwood).

Dar pro každého

Tento olej představuje dar v podobě podpory pokožky, nastolení míru a motivace k meditaci a všem přináší radost.

K čemu se olej Frankincense používá?

Trocha oleje Frankincense vystačí na dlouho, nebojte se.

Tady jsou naše hlavní tipy na jeho použití:

  • Vdechujte z lahvičky pro nastolení perfektní atmosféry.
  • Olej Frankincense můžete používat na obličej tímto způsobem: pro luxusní hýčkání vmíchejte do řady produktů pro péči o pokožku ART® od Young Living. Použijte pouze jednu nebo dvě kapky v malém množství přípravku ART® Light Moisturiser.
  • Přidejte do oleje Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex pro výraznou a relaxační masáž.
  • Vdechujte během cvičení jógy, abyste zvýšili účinek cvičení.

Dobře se hodí k těmto směsím: Acceptance, 3 Wise Men, The Gift.

Na závěr, věděli jste, že všechny tyto produkty Young Living obsahují olej z kadidlovníku?


Přestože do Vánoc zbývá ještě mnoho dní, vždy je správný čas na to dopřát si olej Frankincense.

Níže napište vaše komentáře nebo nás kontaktujte na: mseublog@youngliving.com

 

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.