Blažená koupel: Nejlepší esenciální oleje do koupele

0 17/05/2023 - Vyrobte si sami, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, Životní styl YL

Ponoření nohou do teplé koupele může zahnat všednost dne. A když přidáte několik kapek esenciálních olejů Young Living, můžete proměnit už tak báječný prožitek v naprosto luxusní lázeňskou odměnu pro tělo i mysl. Využijte těchto tipů a triků s esenciálními oleji, abyste vylepšili svůj koupelový rituál a vytvořili osobní prožitek, díky kterému se budete cítit odpočatě a obnoveně. Objevte přírodní sílu esenciálních olejů a pozvedněte čas pro sebe na zcela novou úroveň.

Obrázek napuštěné vany s rostlinami.

Jaké esenciální oleje jsou nejlepší do koupele?

Když přijde na výběr perfektního esenciálního oleje do koupele, je důležité zvážit vůni i prospěch. Některé esenciální oleje jsou skvělé pro relaxaci, zatímco jiné mohou oživit a pozvednout vaši náladu. Některé oleje jsou známé pro své pečující vlastnosti, takže jsou ideální pro přidání do koupele. Tady je několik nejlepších esenciálních olejů, které můžete přidat do koupele pro opravdu luxusní prožitek.

 • Esenciální olej z levandule: Tato jemná vůně podporuje relaxační atmosféru a je perfektní pro večerní koupel před spaním.
 • Esenciální olej z eukalyptu kulatoplodého: Dejte si koupel s eukalyptem po dlouhém dni nebo cvičení pro osvěžující a stimulující prožitek. Tento olej je silnější než ostatní oleje, takže ho použijte méně nebo ho smíchejte s jiným olejem, jako je olej z cedru nebo pelargonie.
 • Esenciální olej z heřmánku římského: Tato teplá a jemná vůně vytváří zklidňující rovnováhu, která je perfektní pro uvolnění před spaním.
 • Esenciální olej z ylang ylang: Tento olej je tradičně známý pro svou romantickou přitažlivost a má zklidňující, relaxační a příjemnou vůni. Během koupele ho vmasírujte do vlasové pokožky, abyste podpořili vzhled nádherně vyživených vlasů.
 • Esenciální olej z kadidlovníku pravého: Koupel poskytuje báječnou příležitost k přemítání. Přidejte do koupele několik kapek této kouřové, obnovující vůně, abyste se cítili propojeni se svým vnitřním já.
 • Esenciální olej z růže: Tento olej má zklidňující a smyslnou vůni, která je tak krásná jako sama kvetoucí růže. Přidejte několik kapek do teplé koupele pro luxusní zklidnění pokožky.
 • Esenciální olej z pačuli: Tento pozoruhodný olej poskytuje smělou, charakteristickou vůni, která je hluboká, zemitá a dřevitá a zároveň jemně sladká. Přidejte několik kapek do teplé koupele pro opravdu blažený prožitek.

Tip YL: Začněte několika kapkami a podle potřeby přidejte více. Vždy můžete přidat více kapek do vody, ale nemůžete je z ní odebrat.

Esenciální oleje, které při koupeli nepoužívat

Než začnete používat esenciální oleje při koupeli, je důležité poznamenat, že ne všechny esenciální oleje jsou bezpečné k tomuto použití. Některé oleje mohou způsobit podráždění pokožky, jsou jimi především „hřejivé“ oleje, jako je Cinnamon Bark, Clove, Oregano a Thyme. Abyste zaručili bezpečnost použití, řiďte se pokyny na etiketě a proveďte test snášenlivosti tak, že nanesete 1–2 kapky oleje na předloktí a počkáte 1–2 hodiny, zda se objeví reakce. Pokud pocítíte horko, pálení nebo se vám objeví vyrážka, použijte na postižené místo nosný olej, jako je Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex, a vyhněte se lokálnímu použití tohoto oleje.

Jak používat esenciální oleje při koupeli

Je stejně tak důležité, abyste nikdy nepřidávali esenciální oleje přímo do vody ve vaně. Jak pravděpodobně víte, oleje a voda se nesmíchají. Pokud nakapete olej do vody, aniž byste ho nejdříve zředili, koncentrovaný olej zůstane na hladině a přilne k pokožce a dalším citlivým oblastem. Toto může způsobit podráždění či popáleniny. Nebojte se, ukážeme vám různé způsoby, jak se koupat bezpečně s použitím několika oblíbených esenciálních olejů!

Obrázek rukou v koupeli s okvětními lístky.

Zkombinujte esenciální oleje s nosným olejem

 1. Vyberte si, které esenciální oleje byste chtěli použít k vytvoření osobní směsi do koupele, nebo použijte směsi Young Living, jako je Joy nebo One Heart.
 2. Zkombinujte vybrané esenciální oleje s nosným olejem, jako je frakcionovaný kokosový olej, jojobový olej nebo olej V-6® Vegetable Oil Complex.
 3. Přidejte 5–6 kapek esenciálního oleje do 1 lžíce nosného oleje v závislosti na citlivosti vaší pokožky a požadované síle vůně. Promíchejte.
 4. Napusťte si vanu a zastavte vodu, než přidáte směs olejů, abyste dosáhli plného aromatického účinku.
 5. Než vlezete do vany, promíchejte oleje s vodou, aby se směs rozptýlila.
 6. Užijte si luxusní, osobitou koupel!

Bublinková koupel

Nic nepřekoná vzpomínky na bublinkovou koupel v dětství. Vytvořte si svou starou oblíbenou zábavu za použití esenciálních olejů smíchaných s naším sprchovým základem Bath & Shower Gel Base. Jednoduše přidejte 5–15 kapek oblíbených esenciálních olejů do lahvičky a protřepte, aby se vše promíchalo. Vytvoříte si tak osobní aromatický, pečující prožitek. Vyzkoušejte některé z těchto směsí, až si příště dáte koupel.

Hýčkání

Dopřejte si chvilku klidu, když se ponoříte do zklidňující, tiché a ukotvující vůně oleje z levandule, heřmánku římského a cedru.

 • 5 kapek oleje z levandule (Lavender)
 • 5 kapek oleje z heřmánku římského (Roman Chamomile)
 • 5 kapek oleje z cedru (Cedarwood)

Ráj

Vstupte do ráje díky romantické a zklidňující vůni oleje z ylang ylang, sladké a povznášející vůni oleje z bergamotu a svěží, šťavnaté vůni oleje z grapefruitu.

Květinový luxus

Dopřejte si luxusní květinovou koupel díky lákavé a romantické vůni růže, pelargonie a jasmínu.

Obrázek ženy odpočívající v bublinkové koupeli.

Tip YL: Chcete stejný lázeňský prožitek bez koupele? Přidejte ty samé směsi do našeho sprchového základu pro luxusní sprchu!

Jak uklidit po koupeli obohacené oleji

Přidání olejů do koupele hydratuje pokožku, může však zanechat vanu kluzkou. Určitě oleje umyjte, abyste zabránili nehodě či zranění způsobenému uklouznutím. Až vypustíte vodu, použijte čisticí prostředek, jako je jedlá soda, mýdlo, nebo náš čisticí prášek Thieves® Kitchen & Bath Scrub, abyste se zbavili usazeného oleje a připravili vanu na další použití.

Obrázek čisticího prášku Thieves Kitchen & Bath Scrub na podnose s ručníkem a kartáčem na tělo.

Označte tento článek jako „to se mi líbí“ a dejte nám vědět, jak plánujete použít esenciální oleje, abyste vylepšili svou koupel!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.