4 tipy pro podporu klidného spánku

0 09/05/2023 - Všechny příspěvky

Spánek je jedním ze zásadních aspektů našeho života. Spánkem strávíme asi třetinu života a kvalita spánku může mít významný dopad na naše celkové zdraví a pohodu. Přiznejme si ale, že dobrý spánek může být velmi obtížný. Dobrou zprávou je, že existuje několik věcí, které můžeme udělat a připravit se tak na klidný spánek. V tomto článku projdeme čtyři tipy pro podporu klidného spánku, abyste se probudili osvěženi a připraveni zvládnout den.

Obrázek ženy, která spí v posteli.

1. tip: Vytvořte si příjemné prostředí pro spánek

Nejdříve si pojďme popovídat o vytvoření příjemného a zklidňujícího prostředí pro spánek. To zahrnuje věci jako osvětlení a hladinu hluku. Pokud si chcete koupit nový difuzér, zvažte difuzér Dewdrop od Young Living, který má speciální nastavení, jež imituje plápolání svíčky.

Pokud potřebujete pomoci s tím, abyste přestali vnímat nechtěné zvuky, podívejte se na difuzér Feather The Owl, který má zabudované nastavení bílého šumu. Nabízíme také ultrazvukový difuzér Aria se zabudovanými reproduktory, k nimž si můžete připojit vlastní zařízení a užít si tak jakoukoli hudbu či zvuky, které vám pomohou relaxovat. Mezi další možnosti, jak vytvořit příjemné prostředí pro spánek, patří používání zatemňovacích závěsů či masky na oči, abyste zablokovali světlo, kvůli kterému nespíte.

Obrázek difuzéru Dewdrop od Young Living.

2. tip: Vytvořte si relaxační večerní režim

Dalším kritickým faktorem, který může ovlivnit vaši schopnost usnout a spát, je večerní režim. Když si vytvoříte relaxační večerní režim, pomůžete dát vašemu tělu vědět, že je čas jít spát. Před spaním si udělejte čas na uvolnění a relaxaci pomocí aktivit, jako je teplá koupel, cvičení jemné jógy či čtení knihy.

Koupelové bomby Lavender Calming Bath Bombs od Young Living jsou perfektní k uvolnění po dlouhém dni. Tyto bomby obsahují čisté esenciální oleje, jako je olej z levandule, který je oslavován pro svou zklidňující vůni. Koupel s vůní levandule může pomoci připravit vaše tělo a mysl na klidný noční spánek.

Obrázek ženy, která si čte ve vaně.

3. tip: Vytvořte si klidné prostředí díky esenciálním olejům

Použití esenciálních olejů může být skvělým způsobem, jak se uvolnit před spaním. Jedním z nejlepších způsobů, jak začlenit esenciální oleje do večerního režimu, je vytvořit si vlastní směs s kuličkovým aplikátorem, kterou můžete mít po ruce na nočním stolku. Smíchejte několik kapek svých oblíbených esenciálních olejů s nosným olejem, abyste si vytvořili osobní směs.

Zkuste experimentovat s různými oleji, dokud neobjevíte perfektní směs. Olej z levandule, heřmánku, cedru a vetiveru je známý pro svou zklidňující vůni. Nevíte, jaký olej si vybrat? Kolekce Freedom Sleep od Young Living obsahuje čtyři směsi esenciálních olejů, vytvořených tak, aby vás připravily na spánek. Před spaním směs jednoduše naneste na zápěstí a krk, abyste vytvořili klidné prostředí, které je ideální pro spánek.

Obrázek muže, který nanáší esenciální olej na zápěstí.

4. tip: Začleňte relaxační techniky

Začlenění různých relaxačních technik do vašeho režimu může pomoci zmírnit obavy, které možná zaměstnávají vaši mysl, když se snažíte usnout. Dechová cvičení, progresivní svalová relaxace a meditace mohou pomoci se zklidněním mysli a těla.

Vojenská metoda spánku je další technikou, která může pomoci rozptýlit vaši mysl od návalu myšlenek. Tato technika zahrnuje uvolnění každé skupiny svalů v těle. Začíná se od prstů na nohou a postupuje se směrem vzhůru k hlavě. Je důležité objevit, co nejvíce vyhovuje vám, a začlenit to do svého příjemného večerního režimu.

Obrázek ženy, která medituje na posteli.

Podpora klidného spánku nemusí být skličujícím úkolem. Díky těmto čtyřem tipům budete v mžiku na cestě za lepším spánkem. Pamatujte si, že esenciální oleje mohou být užitečné, je však důležité používat je bezpečně a zodpovědně. Sladké sny!

Označte tento článek jako „to se mi líbí“ a prozraďte nám své tipy pro podporu klidného spánku!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.