Esenciální olej Melissa: Co jméno znamená?

0 25/08/2020 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Objevte esenciální oleje, Videa

Možná jste si položili otázku o původu názvu esenciálního oleje Melissa. Jste na správném místě!

Název Melissa je odvozen z řeckého slova „včela“, protože rostlina je pro včely jednoduše neodolatelná a byla za tímto účelem pěstována po celé věky. Takže za název bychom měli poděkovat včelám.

Je také známý jako citronový balzám a v hebrejštině se dokonce označuje jako „Bal-Smin“, což znamená „náčelník olejů“.

Co je esenciální olej Melissa?

Esenciální olej Melissa je destilován parou z rostliny Melissa. Meduňka je odolná, trvalá bylina. To znamená, že rostliny každoročně umírají, ale kořeny zůstávají naživu a každý rok umožňují nový růst.

Meduňka má původ v zemích jižní Evropy a do severní Evropy byla přivezena Římany. Ve skutečnosti v Evropě roste divoce, na polích i v lesích. Meduňka společnosti Young Living se pěstuje a destiluje na naší dobře známé, krásné farmě St. Maries v Idahu. Zaměstnanci společnosti Young Living hovoří s láskou o zakladateli Garym Youngovi při návštěvách v St. Maries a kontrolují pokrok růstu jemných rostlin dávajících citronový balzám. Listy meduňky lze popsat jako „podobné kopřivě“, někdy mají tvar srdce, jsou vrásčité, lesklé, malé a světle zelené barvy. Malé květy jsou bílé nebo růžové.

Naše oblíbená historická zmínka o meduňce zahrnovala ve Francii řád karmelitánů. Tvrdí se, že ji kolem roku 1611 karmelitánští mniši používali s vodou. Ještě dříve ji švýcarský lékař a alchymista Paracelsus (1493–1541) nazval „elixírem života“.

Proč je dnešní esenciální olej Melissa tak drahý?

Další častou otázkou o oleji Melissa je, proč je tak drahý? Odpověď je jednoduchá. Pro výrobu malého množství oleje je zapotřebí velké množství rostlin meduňka. Navíc je nutné v procesu sklizně s rostlinou zacházet velmi opatrně (a například se s ní nedotýkat země). Olej se destiluje parou z listů rostliny před rozkvětem.

Členka Young Living jménem Erin se ptala, co činí olej Melissa tak vzácným.

Meduňka musí být destilována přesně v době rozkvětu, aby se zachoval plný potenciál oleje. Rozdíl mezi ranní sklizní a pozdní odpolední sklizní může být natolik zásadní, že by se snížila produkce oleje až o 90 %, takže je zde velmi malý prostor pro získání jakéhokoli výnosu. Méně než jedna tisícina velkoobjemové dodávky pravděpodobně skončí jako kondenzovaný olej. Rostlinný materiál musí být rovněž okamžitě převezen z pole do destilerie. Jakékoli sušení rostlinného materiálu může proces destilace oleje zničit nebo výrazně omezit. Výroba tedy musí být přesně načasována.

Olej Melissa od Young Living je 100% čistý esenciální olej (Melissa officinalis). Náš jedinečný a jistý standard, Seed to Seal®, je náš naprostý závazek bezkonkurenční kvality.

Jak voní esenciální olej Melissa?

Pokud jde o vůni, olej má půvabnou vůni citronu, která je někdy popisována jako podobná trávě. Má sladké a uklidňující aroma. Patří do čeledi hluchavkovitých. Najdete jej v naší směsi esenciálních olejů Forgiveness.

K čemu se používá esenciální olej Melissa?

  • Esenciální olej Melissa lze používat lokálně a s difuzérem.
  • Meduňka se běžně vyskytuje v kosmetických přípravcích a produktech pro osobní péči, protože je respektován její pozitivní vliv na kůži.
  • Přidejte pár kapek do oblíbeného tělového mléka a hydratujte večer pokožku pro zklidňující aroma.
  • Několik kapek smíchejte s vodou ve skleněné láhvi s rozprašovačem. Protřepejte a nastříkejte na obličej, abyste se osvěžili a nasáli povznášející vůni.
  • Rozstřikujte večer nebo v klidných časech dne a vytvořte uklidňující atmosféru.
  • Vytvořte si pokojový sprej kombinací destilované vody, 3–4 kapek oleje Melissa a čajové lžičky vilínu viržinského ve střičce.
Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.