Melisų eterinis aliejus: ką slepia pavadinimas?

0 26/08/2020 - Gera savijauta, Pasidaryk pats

Galbūt svarstote, kokia yra melisų eterinio aliejaus pavadinimo kilmė. Tuomet skaitykite toliau!

Pavadinimas „melisa“ kildinamas iš graikiško žodžio, reiškiančio „bitė“, nes šis augalas bitėms yra tiesiog neatsispiriamas ir šiuo tikslu auginamas per amžius. Tad už šį pavadinimą galime dėkoti bitėms.

Šis augalas dar vadinamas citrinine melisa. Hebrajų kalba jis vadinamas „Bal-Smin“, o tai reiškia „svarbiausias aliejus“.

Ką reiškia melisų eterinis aliejus?

Melisų eterinis aliejus garais distiliuojamas iš melisų. Melissa – ištvermingas, žolinis, daugiametis augalas. Tai reiškia, kad augalai kasmet miršta, tačiau šaknys išlieka gyvos ir kiekvienais metais išauga naujas augalas.

Melisa kilusi pietų Europoje, ją į šiaurės Europą atgabeno romėnai. Dabar melisos auga laukinėje gamtoje Europoje, laukuose ir miškuose. „Young Living“ bendrovė melisas augina ir distiliuoja daugeliui gerai žinomame, gražiame St. Maries ūkyje Aidahe. „Young Living“ darbuotojai su malonumu prisimena, kaip bendrovės įkūrėjas Gary Young apsilankydavo St. Maries ūkyje ir tikrindavo ten augančias gležnas melisas. Melisos lapai – dilgėlių lapų formos, kartais širdies formos, raukšlėti, blizgūs, maži, šviesiai žalios spalvos.
Nedideli žiedai – baltos arba rausvos spalvos.

Viena senesnių istorinių melisų užuominų susijusi su karmelitų ordinu Prancūzijoje. Kalbama, kad apie 1611 m. karmelitų vienuoliai melisą naudodavo su vandeniu. Dar anksčiau šveicarų gydytojas ir alchemikas Paracelsas (1493–1541) melisą buvo pavadinęs „gyvybės eliksyru“.

Kodėl šiandien melisų eterinis aliejus toks brangus?

Kitas dažnas klausimas – kodėl melisų eterinis aliejus brangiai kainuoja? Atsakymas paprastas. Norint pagaminti melisų eterinį aliejų, sunaudojamas didelis šio augalo kiekis. Be to, derliaus nuėmimo metu su augalu reikia elgtis labai atsargiai (ir neliesti žemės). Aliejus distiliuojamas iš melisos, kurios derlius nurenkamas dar prieš žydėjimą, lapų.

„Young Living“ narė Erin paklausė: kodėl melisų aliejus toks retas?

Melisa turi būti distiliuojama tiksliai žydėjimo metu, kad būtų išsaugota visa aliejaus potencija. Skirtumas tarp derliaus ėmimo ankstyvą rytą ir vėlyvą popietę gali būti reikšmingas, mat aliejaus gavyba gali sumažėti net 90 %, taigi, derlius imamas labai specifiniu laiku. Mažiau kaip viena tūkstantoji augalų dalis tampa kondensuotu aliejumi. Augalinę medžiagą taip pat reikia nedelsiant išgabenti iš laukų į distiliavimo gamyklą. Bet koks augalinės medžiagos džiovinimas gali sunaikinti arba labai apriboti aliejaus distiliavimo procesą. Todėl reikia tiksliai apskaičiuoti gamybos proceso laiką.

„Young Living“ vaistinių melisų (Melissa officinalis) eterinis aliejus – 100 % grynas. Unikalus, tvirtas standartas „Seed to Seal®“ – absoliutus neprilygstamos kokybės pažadas.

Kokiu aromatu pasižymi melisų eterinis aliejus?

Šis aliejus skleidžia malonų citrusinį kvapą, kartais primenantį žolės aromatą. Melisos mėgstamos dėl saldžių, raminančių kvapnių natų. Melisos priklauso notrelinių (mėtų) šeimai. Be to, melisų aliejus yra mišinio „Forgiveness“ vienas ingredientų.

Kam naudojamas melisų eterinis aliejus?

  • Šis aliejus gali būti garinamas arba tepamas išoriniu būdu.
  • Melisų aliejus naudojamas kosmetikoje ir asmens priežiūros priemonėse, taip pat pasižymi teigiamu poveikiu odai.
  • Įlašinkite kelis lašus šio aliejaus į pamėgtą losjoną ir mėgaukitės ypač švelnia oda ir raminančiu aromatu.
  • Kelis lašus galite įlašinti į vandenį stikliniame purškiamame butelyje. Pakratykite ir papurkškite veidą, kad jį atgaivintumėte ir mėgautumėtės pozityviai nuteikiančiu aromatu.
  • Garinkite vakare ar skirdami sau pertraukėlę, kad sukurtumėte raminančią, jaukią atmosferą.
  • Patys pasigaminkite patalpų purškalą, sumaišydami distiliuotą vandenį, 3–4 lašus melisų aliejaus ir šaukštelį hamamelio purškiamame butelyje.
Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,