Melissa: co wiesz o tym olejku?

0 25/08/2020 - Bez kategorii, Dla Domu, Olejki Eteryczne, STRONA GŁÓWNA

Być może zastanawiasz się nad pochodzeniem nazwy olejku eterycznego Melissa. Jeśli tak, to jesteś w odpowiednim miejscu.

Nazwa melisa pochodzi od greckiego słowa „pszczoła”, ponieważ pszczoły po prostu nie mogą się oprzeć tej roślinie i dlatego jej uprawa od wieków jest związana z produkcją miodu.

Olejek nazywany jest również balsamem cytrynowym, a nawet „Bal-Smin” po hebrajsku, co oznacza „najważniejszy z olejów”.

Czym jest olejek eteryczny Melissa?

Olejek eteryczny Melissa jest pozyskiwany z melisy poprzez destylację parą wodną. Melisa to wytrzymała, wieloletnia roślina zielna. Jej część nadziemna zimą ginie, ale każdej wiosny odradza się z korzeni.

Melisa występuje naturalnie w Europie Południowej i została przyniesiona na północ przez Rzymian. Rośnie dziko w Europie, tworząc kobierce na polach i w zagajnikach. Melisa Young Living jest uprawiana na naszej dobrze znanej pięknej farmie St. Maries w stanie Idaho. Pracownicy Young Living opowiadają, jak założyciel naszej firmy, Gary Young, odwiedzał St. Maries i kontrolował wzrost tych delikatnych roślinek o cytrynowym aromacie. Liście melisy – określane jako „pokrzywopodobne”, a czasem sercokształtne – są małe, jasnozielone, bruzdowate i błyszczące. Jej drobne kwilaty są białe lub różowe.

Naszym ulubionym historycznym odniesieniem do melisy jest klasztor karmelitów we Francji. Jak głosi tradycja, około 1611 roku karmelici wykorzystywali melisę z wodą. Jeszcze wcześniej szwajcarski fizyk i alchemik, Paracelsus (1493-1541), nazywał tę roślinę „eliksirem życia”.

Dlaczego dzisiejszy olejek eteryczny Melissa jest tak drogi?

Innym często zadawanym pytaniem dotyczącym melisy jest pytanie, z czego wynika tak wysoka cena? Odpowiedź jest bardzo prosta. Do wyprodukowania olejku potrzeba dużej ilości melisy. Co więcej, z rośliną trzeba się obchodzić bardzo ostrożnie (i na przykład nie dotykać podłoża) w trakcie zbiorów. Olejek jest destylowany parą wodną z liści rośliny przed jej zakwitnięciem.

Erin, będąca członkinią Young Living, zapytała, dlaczego olejek z melisy jest tak rzadki.

Melisa musi być destylowana w precyzyjnie wyznaczonym momencie kwitnienia, aby jej olejek zachował pełną moc. Różnica pomiędzy zbiorami o wczesnym poranku a popołudniowymi może być na tyle znacząca, że zmniejsza produkcję olejku o 90%, a to oznacza, że okno pozyskiwania plonów jest naprawdę wąskie. Mniej niż jedna tysięczna masy tej rośliny może być przekształcona w skondensowany olejek. Konieczne jest także natychmiastowe przetransportowanie materiału roślinnego z pola do destylarni. Wysuszenie materiału roślinnego może uniemożliwić proces destylacji olejku lub poważnie go ograniczyć, dlatego tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie czasu produkcji. Olejek Melissa od Young Living jest w 100% czystym olejkiem eterycznym (Melissa officinalis). Unikatowy i niezawodny standard Seed to Seal® stanowi nasze bezwzględne zobowiązanie do zapewniania niezrównanej jakości.

Jak pachnie olejek eteryczny Melissa?

Ma on bardzo przyjemny cytrynowy zapach, opisywany czasem jako trawiasty. Jest ceniony za słodki i kojący aromat. Roślina należy do rodziny Lamiaceae (jasnotowate), podobnie jak mięta. Warto też pamiętać, że jest ona składnikiem naszej kompozycji Forgiveness.

Do czego jest wykorzystywany olejek eteryczny Melissa?

  • Olejek eteryczny Melissa może być stosowany miejscowo i rozpylany przy użyciu dyfuzora.
  • Melisa jest częstym składnikiem kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała ze względu na bardzo pozytywny wpływ na skórę.
  • Dodaj kilka kropli do swojego ulubionego balsamu do ciała i nawilżaj skórę wieczorem, aby uzyskać kojący aromat.
  • Dodaj kilka kropli do wody w szklanej buteleczce z atomizerem. Wstrząśnij i rozpyl zawartość na twarz, aby się odświeżyć i poczuć poprawiający nastrój aromat.
  • Użyj w dyfuzorze wieczorem lub podczas chwili relaksu, aby wytworzyć odprężającą i uspokajającą atmosferę.
  • Samodzielnie wykonaj odświeżacz powietrza w buteleczce z atomizerem, używając wody destylowanej, 3-4 kropli produktu Melissa i łyżeczki oczaru.
Udostępnij

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Ta strona korzysta z Akismet, aby zmniejszyć ilość spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są twoje dane.

* Informujemy, że wszystkie komentarze są moderowane i nie pojawiają się na stronie automatycznie. Dodatkowo, niektóre posty mogą zostać edytowane lub usunięte, aby zachować zgodność z zasadami i procedurami Young Living oraz ustaleniami prawnymi.