Dělají esenciální oleje skvrny?

0 17/10/2019 - Domů, ESENCIÁLNÍ OLEJE, Normy a bezpečnost, Začínáme s esenciálními oleji

Od aromaterapie po regeneraci po cvičení, esenciální oleje můžete používat několika opravdu skvělými způsoby. Esenciální olej z pelargonie (Geranium) oživí vzhled vaší pleti, esenciální olej z citronu (Lemon) je perfektní pro podomácku vyrobené osvěžovače košů, esenciální olej z levandule (Lavender) podporuje pocity klidu a uvolnění a naše řada esenciálních olejů Plus může ochutit vaše pokrmy. Čisté esenciální oleje jsou důležitou součástí jakéhokoli režimu, ať mluvíme o péči o pleť, čištění, relaxaci nebo celkovém životním stylu. Abychom vám pomohli zajistit, že se váš den obejde bez nehod spojených s esenciálními oleji, odpovídáme na vaše otázky o tom, zda esenciální oleje dělají skvrny na oblečení nebo jiných textiliích.

Dělají esenciální oleje skvrny?

Kromě výjimek zmíněných níže čisté esenciální oleje skvrny nedělají. Protože jsou těkavé, olej se vypaří bez zanechání mastných skvrn na oblečení nebo textiliích, což se může stát po ukápnutí nosného oleje. Čisté esenciální oleje Young Living nezanechají mastné skvrny.

Které esenciální oleje dělají skvrny?

Přestože čisté esenciální oleje nezanechají mastné skvrny, několik olejů může zanechat skvrny kvůli přirozeně se objevujícímu tmavšímu nebo žlutavému zabarvení původních rostlin. Takže buďte opatrní, když tyto esenciální oleje používáte společně s vaším bílým tričkem nebo s prádlem po babičce.

Oleje, které dělají skvrny z důvodu tmavé barvy:

Oleje, které dělají skvrny z důvodu žluté barvy*:

*Žlutavé zabarvení vybledne, ale i tak se jejich použití společně s vašimi bílými kousky vyvarujte.

Jak mohou esenciální oleje udělat skvrny?

Nanesení jakýchkoli z těchto olejů přímo na bílé textilie zanechá skvrny – což je v pořádku, pokud zkoušíte něco obarvit. Pokud obarvení vašeho trička v plánu nemáte, vyhněte se následujícím činnostem s esenciálními oleji:

  • Nanést je přímo na pokožku a obléci si oblečení, než se olej vstřebá.
  • Přidat je do vašeho prádla, které budete prát.
  • Vylít je na oblečení nebo jiné textilie.

Jak mohu používat tmavěji zabarvené oleje?

I když je pravda, že tyto esenciální oleje mají schopnost udělat skvrny, jejich lahvičky jsou plné účinných výhod. Pokud se používají s opatrností, vy – ne vaše oblečení – budete šťastní! Zde je několik způsobů, jak můžete použít tmavěji zabarvené oleje:

  • Přidejte kapku esenciálního oleje z vratiče modrého (Blue Tansy) do vašeho hydratačního krému, abyste zředili jeho barvu a pomohli omezit viditelnost nedokonalostí pleti.
  • Použijte esenciální olej z jasmínu (Jasmine), abyste váš domov naplnili výraznou, smyslnou vůní.
  • Zkombinujte esenciální olej z heřmánku pravého (German Chamomile) s olejem Young Living V-6®, abyste vylepšili vaši masáž.
  • Vyrobte si sadu voskovek do koupele, které napění jako mýdlo.
  • Jen pro informaci, tyto oleje mohou zabarvit váš difuzér v závislosti na tom, jaký olej a jaké množství použijete. Ujistěte se, že difuzér po každém použití vyčistíte.

Mimochodem, některé vaše oblíbené směsi obsahují tmavší oleje, které mohou udělat skvrny, například Peace & Calming® a Valor®. Nezapomeňte si přečíst etikety, než je přidáte do vašeho prádla!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.