Czy olejki eteryczne plamią?

0 17/10/2019 - OLEJKI ETERYCZNE, Standardy i bezpieczeństwo, Wprowadzenie do olejków eterycznych

Olejki eteryczne mogą mieć wiele ciekawych zastosowań: od aromaterapii po regenerację po treningu. Olejek Geranium wpływa na młody wygląd twojej skóry, Lemon jest idealny do odświeżenia kosza na śmieci, Lavender wyzwala uczucie spokoju i odprężenia, a olejki eteryczne z linii Plus mogą przenieść twoje gotowanie na wyższy poziom. Czyste olejki eteryczne są ważną częścią codziennych nawyków, niezależnie od tego, czy chodzi o pielęgnację skóry, sprzątanie, odprężenie czy też ogólny stan samopoczucia. Aby zagwarantować, że twój dzień będzie wolny od wpadek związanych z olejkami, odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące tego, czy olejki eteryczne pozostawiają plamy na ubraniach i innych materiałach.


Pytanie: Czy olejki eteryczne plamią?

Odpowiedź: Poza wyjątkami wymienionymi poniżej, czyste olejki eteryczne Young Living nie pozostawiają plam. Ponieważ są to substancje lotne, wyparowują bez zostawiania tłustych śladów na ubraniach lub innych materiałach, co może zdarzyć się w przypadku olejów nośnikowych.

Pytanie: Które olejki eteryczne plamią?

Odpowiedź: Mimo tego, że olejki eteryczne nie zostawiają tłustych śladów, niektóre z nich mogą wywołać przebarwienia związane z naturalnie występującą ciemną lub żółtawą barwą pochodzącą z roślin. Uważaj więc, stosując je w pobliżu swojej ulubionej białej bluzki lub pamiątkowego obrusu po babci.

Olejki, które plamią ze względu na naturalny ciemniejszy kolor:

Olejki, które plamią ze względu na naturalny żółtawy kolor*:

*żółtawy kolor stopniowo zanika, ale wciąż radzimy ograniczenie jego stosowania w pobliżu białych materiałów.

Pytanie: W jaki sposób te olejki mogą pozostawić plamy?

Odpowiedź: Stosowanie któregokolwiek z tych olejków bezpośrednio na biały materiał pozostawi na nim plamy. Jeśli planujesz farbowanie ubrań domowymi sposobami — świetnie. Jeśli jednak zafarbowanie koszulki nie jest twoim zamiarem, staraj się unikać następujących czynności:

  • Stosowania wymienionych olejków bezpośrednio na skórę, a następnie zakładania ubrań przed wchłonięciem się olejków.
  • Dodawania tych olejków do prania.
  • Rozlewania ich na ubrania lub inne materiały.

Pytanie: W jaki sposób mogę używać ciemniej zabarwionych olejków?

Odpowiedź: Mimo że te olejki eteryczne mogą potencjalnie plamić, wciąż są pełne niezwykłych korzyści. Jeśli stosujesz je ostrożnie, chroniąc ubrania, możesz cieszyć się ich działaniem. Oto parę sposobów użycia olejków o ciemniejszej barwie:

  • Dodaj kroplę olejku Blue Tansy do kremu nawilżającego, aby rozcieńczyć jego kolor i zmiejszyć widoczność niedoskonałości skóry.
  • Rozpyl olejek Jasmine za pomocą dyfuzora, aby wypełnić powietrze w domu bogatym, zmysłowym zapachem.
  • Połącz olejek German Chamomile z Young Living V-6® i wzbogać swój masaż ciała.
  • Stwórz zestaw kolorowych mydełek, którymi twoje dzieci mogą rysować w kąpieli.
  • Wymienione olejki mogą pozostawiać przebarwienia na twoim dyfuzorze, w zależności od olejku i użytej ilości. Pamiętaj więc, aby wyczyścić dyfuzor po każdym użyciu.

Ważne! Niektóre z twoich ulubionych kompozycji zawierają olejki, które mogą plamić, np. Peace & Calming lub Valor. Pamiętaj, aby dokładnie czytać etykiety przed ich zastosowaniem!

Udostępnij

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Ta strona korzysta z Akismet, aby zmniejszyć ilość spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są twoje dane.

* Informujemy, że wszystkie komentarze są moderowane i nie pojawiają się na stronie automatycznie. Dodatkowo, niektóre posty mogą zostać edytowane lub usunięte, aby zachować zgodność z zasadami i procedurami Young Living oraz ustaleniami prawnymi.