Jak skladovat esenciální oleje: co dělat a nedělat

0 21/07/2019 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Mysl a duše, Začínáme s esenciálními oleji, Zdraví a dobrá kondice

Esenciální oleje jsou investicí do vašeho duchovního zdraví a kosmetického režimu. Naučit se, co dělat a nedělat při jejich skladování, je pouze jedním z důležitých způsobů, jak ochránit vaši investici do zdravého životního stylu a maximalizovat jejich prospěch. V tomto článku vás naučíme, jak správně skladovat esenciální oleje, a odpovíme na některé z vašich nejčastěji kladených otázek.

Esenciální olej z kadidlovníku, pomeranče, citronu a šalvěje muškátové a směs Clarity a Dream Catcher

Co dělat a nedělat – Jak esenciální oleje skladujete?

 

Pevně uzavírejte víčka

Když se učíte, jak používat esenciální oleje a skladovat je doma, pevně uzavřené víčko zabrání oxidaci a zamezí vzduchu či vodě, aby se dostaly dovnitř lahvičky.

  • Díky menšímu kontaktu se vzduchem si olej uchová své vlastnosti. Časté a dlouhotrvající vystavení vzduchu může pozměnit konzistenci, vůni a vlastnosti oleje.
  • Pevně uzavřené víčko také zamezí vypařování oleje.

Tip YL: Vnitřní plastová zástrčka na lahvičce, která umožňuje oleji kapat po kapkách, také pomáhá zamezit vzduchu a vodě. Určitě ji nechte na lahvičce, pokud ji nechcete vyměnit za kuličkový aplikátor.

Nevystavujte oleje přílišnému teplu či slunečnímu záření

Moc tepla nebo slunečního záření může ovlivnit kvalitu oleje.

  • Teplo i sluneční záření může změnit chemické složení oleje.
  • Přílišné horko může způsobit, že se bude olej rychleji odpařovat, což zhorší jeho účinnost.
  • Přílišné slunce může olej zkazit.

Tip YL: Skladujte esenciální oleje ve skříni nebo v šuplíku a nenechávejte je v autě. Zjednodušeně řečeno, skladujte oleje na chladném, tmavém místě.

Starejte se o ně na cestách

Pokud jste jako my, máte vaše oblíbené oleje při ruce, kamkoli jdete – v autě, sportovní tašce, na stole a v kabelce. Na použití vašich oblíbenců je vždy ten správný čas! Dobrou zprávou je, že můžete vaše esenciální oleje při cestování uchovat a bezpečně skladovat díky přenosnému pouzdru vyrobenému přímo pro vaše esenciální oleje. Vezměte si s sebou vaše esenciální oleje, kamkoli jdete!

Nebojte se zapůsobit

Vaše oleje máte rádi a nebojíte se to dát najevo! Vystavte si je doma na stylové poličce společně s rostlinami v květináči nebo dalšími stylovými dekorativními doplňky. Ujistěte se, že na výstavku nesvítí často nebo dlouze slunce, a pak oleje nechte, aby se staly centrem zájmu!

Obrázek zobrazující esenciální olej Peppermint na sluníčku s přeškrtnutým symbolem a pouzdro na oleje s fajfkou

Nechte si zodpovědět otázky

Máte otázky ohledně správného skladování olejů, doby trvanlivosti vašich oblíbených produktů Young Living, udržení stejné kvality v průběhu času, nebo využití každé lahvičky do poslední kapky? Nebo se možná chcete dozvědět více o bezpečnosti esenciálních olejů? Zde jsou některé často kladené otázky:

1. Můžete esenciální oleje skladovat v lednici?

Někteří milovníci esenciálních olejů nedají dopustit na skladování olejů v lednici. Ani tolik nezáleží na nižší teplotě – oleje není třeba udržovat tak studené – ale na stálé atmosféře. Vaše lednice má stejnou teplotu ve dne i v noci, což pomáhá zachovat olej. Doporučujeme však vyndat olej z lednice přibližně 12 hodin před použitím, aby znovu získal pokojovou teplotu.

2. Lze esenciální oleje skladovat v plastových lahvičkách?

Esenciální oleje jsou neuvěřitelně silné, což znamená, že mnoho olejů rozpustí plast. Z tohoto důvodu naše oleje vždy uchováváme ve skleněných lahvičkách. Myslete na to, pokud se někdy rozhodnete vytvořit si domácí parfémy nebo směsi za použití esenciálních olejů!

3. Je třeba skladovat esenciální oleje v tmavých lahvičkách?

Všimnete si, že se většina olejů Young Living prodává v jantarově zbarvených lahvičkách. To proto, aby byly chráněny před veškerým světlem, které může pozměnit jejich křehké složení. Doporučujeme esenciální oleje vždy skladovat v tmavě zabarvených lahvičkách, abyste zachovali jejich kvalitu.

4. Je možné esenciální oleje zmrazit?

Zmrazení esenciálních olejů je naprosto bezpečné. Stálá teplota a nedostatek světla pomáhá vaše oleje zachovat. Existují některé oleje – jako olej Rose, Thyme – které mohou mít přirozené složky, které v mrazáku ztuhnou nebo zkrystalizují.

5. Mohou esenciální oleje projít? Pokud ano, jaká je průměrná doba trvanlivosti esenciálního oleje?

Přemýšlíte, jak dlouho po otevření esenciální oleje vydrží? Většina esenciálních olejů má datum spotřeby. Záleží však na typu esenciálního oleje a jeho složkách. Obecně doporučujeme vyměnit esenciální oleje každé tři roky, abyste se vyhnuli jakémukoli podráždění, které může být způsobeno lokální aplikací prošlého oleje.

6. Jak bychom měli zlikvidovat prošlé esenciální oleje?

Pokud si myslíte, že ve vaší kolekci máte prošlé esenciální oleje, možná jste v pokušení zlikvidovat je vylitím oleje do umyvadla. To však důrazně nedoporučujeme, protože olej může ucpat potrubí a způsobit poškození životního prostředí. Namísto toho doporučujeme kontaktovat vaši místní radu obce a tým zpracovávání odpadů, abyste se jich zeptali na pravidla ve vaší oblasti a dozvěděli se jejich postupy. Až bezpečně zlikvidujete vaše esenciální oleje, opětovně použijte lahvičky, ve kterých byly, a vytvořte si vaše vlastní domácí směsi!

Žena čtoucí etiketu esenciálního oleje

Co děláte a neděláte, když přijde na používání esenciálních olejů? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.