Skladování esenciálních olejů: co dělat a nedělat

0 21/07/2019 - Domov, Mysl a duše, Zdraví a dobrá kondice

Esenciální oleje jsou investicí do vašeho duchovního zdraví a zkrášlování. Naučit se co dělat a nedělat při jejich skladování je pouze jedním z důležitých způsobů, jak ochránit vaši investici do zdravého životního stylu a maximalizovat jejich prospěch.

Co dělat a nedělat: Jak esenciální oleje skladujete?

Pevně uzavírejte víčka.

Pevné víčko zamezí oxidaci, vzduchu nebo vodě, aby se dostaly dovnitř lahvičky.

  • Díky menšímu kontaktu se vzduchem si olej uchová své vlastnosti. Časté a dlouhotrvající vystavení vzduchu může pozměnit konzistenci, vůni a vlastnosti oleje.
  • Pevně uzavřené víčko také zamezí vypařování oleje.

YL tip: Vnitřní plastová zástrčka na lahvičce, která umožňuje oleji kapat po kapkách, také pomáhá zamezit vzduchu a vodě. Určitě ji nechte na lahvičce!

Vyvarujte se teplu nebo slunečnímu záření.

  • Moc tepla nebo slunečního záření může ovlivnit kvalitu oleje.
  • Teplo i sluneční záření může změnit chemické složení oleje.
  • Přílišné horko může způsobit, že se bude olej rychleji odpařovat, což zhorší jeho účinnost.
  • Přílišné slunce může olej zkazit.

YL tip: Skladujte esenciální oleje ve skříni nebo v šuplíku a nenechávejte je v autě. Zjednodušeně řečeno, skladujte oleje na chladném, tmavém místě.

Starejte se o ně na cestách.

Pokud jste jako my, máte vaše oblíbené oleje při ruce, kamkoli jdete – v autě, sportovní tašce, na stole a v kabelce. Na použití vašich oblíbenců je vždy ten správný čas! Dobrou zprávou je, že můžete vaše esenciální oleje při cestování uchovat a bezpečně je skladovat díky přenosnému pouzdru vyrobenému přímo pro vaše esenciální oleje. Vezměte si s sebou vaše esenciální oleje, kamkoli jdete!

Nebojte se zapůsobit.

Vaše oleje máte rádi a nebojíte se to dát najevo! Vystavte si je doma na stylové poličce společně s rostlinami v květináči nebo dalšími stylovými dekorativními doplňky. Ujistěte se, že na výstavku nesvítí často nebo dlouze slunce, a pak oleje nechte, aby se staly centrem zájmu!

Nechte si zodpovědět otázky.

Máte otázky o skladování vašich olejů, udržení kvality v průběhu času a o tom, jak z vašich lahviček vytěžit co nejvíce? Zde jsou některé často kladené otázky:

  1. Můžete esenciální oleje skladovat v lednici?

Někteří milovníci esenciálních olejů nedají dopustit na skladování olejů v lednici. Ani tolik nezáleží na nižší teplotě – oleje není třeba udržovat tak studené – ale na stálé atmosféře. Vaše lednice má stejnou teplotu ve dne i v noci, což pomáhá zachovat olej. Ujistěte se, že olej z lednice vyndáte přibližně 12 hodin před použitím, aby znovu získal pokojovou teplotu.


  1. Lze esenciální oleje skladovat v plastových lahvičkách?

Esenciální oleje jsou neuvěřitelně silné, což znamená, že mnoho olejů rozpustí plast. Z tohoto důvodu naše oleje vždy uchováváme ve skleněných lahvičkách. Mějte to na paměti, když vytváříte vaše vlastní směsi esenciálních olejů!


  1. Potřebují esenciální oleje tmavé lahvičky?

Všimnete si, že se veškeré oleje Young Living prodávají v jantarově zbarvených lahvičkách. To proto, aby byly chráněny před světlem, které může pozměnit jejich křehké složení. Doporučujeme esenciální oleje vždy skladovat v tmavých lahvičkách, abyste zachovali jejich kvalitu.


  1. Je možné esenciální oleje zmrazit?

Zmrazení esenciálních olejů je naprosto bezpečné. Stálá teplota a nedostatek světla pomáhá vaše oleje zachovat. Existují některé oleje – jako olej Rose, Thyme a další – které mohou mít přirozené složky, které v mrazáku ztuhnou nebo zkrystalizují.


Teď, když víte, jak se o vaše oblíbené oleje starat doma i na cestách, zjistěte, které jsou nejlepší na cesty a objevte oleje, které jsou nezbytné před spaním.


Jaký je váš oblíbený způsob skladování vaší kolekce esenciálních olejů?

Dejte nám vědět v komentářích!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.