Kaip laikyti eterinius aliejus: patarimai ir draudimai

0 21/07/2019 - ETERINIAI ALIEJAI, Eterinių aliejų naudojimas, Eterinių aliejų naujokams

Eteriniai aliejai – tai investicija tiek į vidinį, tiek išorinį grožį. Žinojimas, kaip tinkamai laikyti eterinius aliejus, ypač svarbus siekiant apsaugoti jūsų investicijas į sveikatingumą ir norint mėgautis maksimalia aliejų nauda. Šiame įraše mokysime jus kaip teisingai laikyti eterinius aliejus ir atsakysime į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus.

Frankincense, Orange, Lemon, Clarity, Dream Catcher, and Clary Sage essential oils

Patarimai ir draudimai: kaip laikyti eterinius aliejus?

Tvirtai uždarykite aliejų buteliukų dangtelius.

Mokydamiesi kaip naudoti eterinius aliejus ir laikyti juos namie, buteliukus laikykite tvirtai uždarytus – tai padeda apsaugoti nuo oro ar vandens patekimo į buteliuką.

 • Esant mažiau sąlyčio su oru, aliejai lengviau išsaugo savybes. Dažnas, ilgos trukmės sąlytis su oru gali pakeisti aliejaus konsistenciją, kvapą ir savybes.
 • Be to, sandariai uždarius dangtelį, aliejus neišgaruos.

YL patarimas: plastikinis antgalis, per kurį aliejus laša po lašelį, taip pat apsaugo nuo oro ar vandens patekimo. Būtinai jį palikite ant buteliuko, nebent jį pakeitėte rutuliniu antgaliu.

Draudimas: nelaikykite aliejaus karštoje aplinkoje ar ten, kur jie gautų per daug saulės šviesos.

Pernelyg daug karščio ar saulės gali paveikti aliejaus kokybę.

 • Tiek karštis, tiek saulės spinduliai gali pakeisti aliejaus cheminę sudėtį.
 • Pernelyg daug karščio gali lemti, jog aliejus greičiau išgaruos, tad sumažės efektyvumas.
 • Pernelyg daug saulės gali pakenkti aliejui.

YL patarimas: laikykite eterinius aliejus spintelėje ar stalčiuje, nepalikite jų automobilyje. Remiantis bendrąja taisykle, aliejus dera laikyti vėsioje, tamsioje vietoje.

Patarimas: elkitės atsargiai, pasiimdami savo aliejus su savimi.

Jei esate panašūs į mus, ko gero, nešiojatės mėgstamiausius aliejus visur, kur einate – turite aliejų automobilyje, sporto krepšyje, ant darbo stalo ir rankinėje. Mėgstamus aliejus smagu naudoti visada ir visur! Geros naujienos – keliaudami galite eterinius aliejus laikyti saugiai – tiesiog nešiokitės juos specialiame dėkle,  kad mėgstami aliejai visada būtų po ranka!

Nebijokite šių aliejų pademonstruoti.

Jūs dievinate savo aliejus ir nebijote to parodyti! Išdėliokite eterinius aliejus namuose stilingose lentynose, greta vazoninio augalo ar kitų dekoratyvinių namų puošmenų. Įsitikinkite, jog vieta, kurioje laikote eterinius aliejus, nėra veikiama dažnų ar ilgalaikių saulės spindulių ir be rūpesčių grožėkitės savo aliejų kolekcijos ekspozicija!

Image showing Peppermint essential oil in the sunshine with an X symbol and an oil case with a tick

Klauskite apie tai, kas jums neaišku.

Ar turite klausimų apie tinkamą aliejų laikymą, koks yra jūsų mėgstamiausių produktų naudojimo terminas, kaip išlaikyti kokybę laikui einant ar kaip geriau naudoti kiekvieną buteliuką? Arba galbūt jūs norėjote sužinoti daugiau apie eterinių aliejų saugumą? Žemiau pateikiame keletą dažniausiai užduodamų klausimų:

1.       Ar eterinius aliejus galima laikyti šaldytuve?

Kai kurie eterinių aliejų mylėtojai tiki, jog eterinius aliejus dera laikyti šaldytuve. Nors eterinius aliejus tinka laikyti žemoje temperatūroje, tačiau jų nereikia šaldyti – pakanka užtikrinti nuoseklią temperatūrą. Kadangi jūsų šaldytuvas išlieka tos pačios temperatūros tiek dieną, tiek naktį, tai padeda išsaugoti aliejų. Tačiau rekomenduojama išimti aliejus maždaug 12 valandų iki naudojimo, kad jie pasiektų kambario temperatūrą.

2.       Ar eterinius aliejus galima laikyti plastikiniuose buteliuose?

Eteriniai aliejai yra ypač veiksmingi, o tai reiškia, kad daugelis aliejų tirpdo plastiką. Dėl šios priežasties aliejus visada laikykite stikliniuose buteliukuose. Visada tai prisiminkite, kai renkatės pasigaminti kvepalus ar mišinius sau naudojant eterinius aliejus!

3.       Ar eterinius aliejus galima laikyti tamsiuose buteliukuose?

Turbūt pastebėjote, jog visi „Young Living“ eteriniai aliejai parduodami gintaro spalvos buteliukuose. Taip siekiama apsaugoti juos nuo šviesos, kuri gali modifikuoti subtilią sudėtį. Rekomenduojama visuomet laikyti eterinius aliejus tamsiuose buteliukuose, jog būtų apsaugota jų kokybė.

4.       Ar galima eterinius aliejus užšaldyti?

Visiškai saugu užšaldyti eterinius aliejus. Nuosekli temperatūra ir šviesos nebuvimas padeda išsaugoti aliejus. Tačiau kai kurie aliejai – pvz, rožių ir čiobrelių – turi natūralių sudėtinių medžiagų, kurios gali sutirštėti ar kristalizuotis šaldiklyje.

5.       Ar eteriniai aliejai turi galiojimo terminą? Jeigu taip, koks yra vidutinis eterinių aliejų naudojimo terminas?

Kiek ilgai eteriniai aliejai gali būti naudojami nuo atidarymo? Dauguma eterinių aliejų turi galiojimo terminą ir tai priklauso nuo eterinio aliejaus tipo ir jo komponentų. Bendrai vertinant, mes rekomenduojame keisti eterinius aliejus kas tris metus siekiant išvengti odos sudirginimo, ant odos užtepus pasibaigusio galiojimo eterinį aliejų.

6.       Kaip reikėtų elgtis su pasibaigusio galiojimo eteriniais aliejais?

Jeigu manote, kad turite pasibaigusio galiojimo termino eterinių aliejų savo kolekcijoje, greičiausiai planuojate jais atsikratyti tiesiog išpildami į kriauklę. Tačiau mes itin nerekomenduojame to daryti, nes aliejus gali užkimšti jūsų vamzdžius ir sukelti žalą aplinkai. Vietoj to siūlau susisiekti su vietos savivaldybe ir atliekų tvarkymo komanda ir pasiteirauti apie jūsų regionui taikomas taisykles ir sužinoti jų procedūras. Kai jau saugiai atsikratėte savo eteriniais aliejais, kodėl dar kartą nepanaudojus jų buteliukų ir nesukūrus savo mišinių?

Woman reading essential oil label

Kokie jūsų pagrindiniai patarimai ir draudimai, susiję su eterinių aliejų naudojimu? Pakomentuokite arba parašykite mums el. paštu: mseublog@youngliving.com

Dalintis

1 komentaras

 • Vilija 01/09/2019 - 7:24 AM Atsakyti

  Ačiū Lina☺tiesiog nuostabiausi patarimai

 • Atsakyti

  Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  * Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,