Eterinių aliejų laikymas: patarimai ir draudimai

0 21/07/2019 - Eterinis Aliejus, Gera savijauta, Į PRADŽIĄ, Pasidaryk pats, Širdis ir protas

Eteriniai aliejai – tai investicija tiek į vidinį, tiek išorinį grožį. Žinojimas, kaip tinkamai laikyti eterinius aliejus, ypač svarbus siekiant apsaugoti jūsų investicijas į sveikatingumą ir norint mėgautis maksimalia aliejų nauda.

Patarimai ir draudimai: kaip laikyti eterinius aliejus?

Tvirtai uždarykite aliejų buteliukų dangtelius.

Tvirtai uždarytas dangtelis apsaugo nuo oksidacijos, oro ar vandens patekimo į buteliuką.

 • Esant mažiau sąlyčio su oru, aliejai lengviau išsaugo savybes. Dažnas, ilgos trukmės sąlytis su oru gali pakeisti aliejaus konsistenciją, kvapą ir savybes.
 • Be to, sandariai uždarius dangtelius, aliejams neleidžiama išgaruoti.

YL patarimas: plastikinis antgalis, per kurį aliejus laša po lašelį, taip pat apsaugo nuo oro ar vandens patekimo. Tad nenuimkite plastikinio antgalio ant buteliuko!

Nelaikykite aliejų karštyje ar saulėje.

 • Pernelyg daug karščio ar saulės gali paveikti aliejaus kokybę.
 • Tiek karštis, tiek saulės spinduliai, gali pakeisti aliejaus cheminę sudėtį.
 • Pernelyg daug karščio gali lemti, jog aliejus greičiau išgaruos, tad sumažės efektyvumas.
 • Pernelyg daug saulės gali pakenkti aliejui.

YL patarimas: laikykite eterinius aliejus spintelėje ar stalčiuje, nepalikite jų automobilyje. Remiantis bendrąja taisykle, aliejus dera laikyti vėsioje, tamsioje vietoje.

Elkitės atsargiai, nešiodamiesi aliejus su savimi.

Jei esate panašūs į mus, ko gero, nešiojatės mėgstamiausius aliejus visur, kur einate – turite aliejų automobilyje, sporto krepšyje, ant darbo stalo ir rankinėje. Mėgstamus aliejus smagu naudoti bet kada! Geros naujienos – keliaudami galite eterinius aliejus laikyti saugiai – tiesiog nešiokitės juos specialiame dėkle. Jog mėgstami aliejai visada būtų po ranka!

Nebijokite šių aliejų pademonstruoti.

Eterinių aliejų nemėgti išties sunku – parodykite savo meilę jiems. Išdėliokite eterinius aliejus namuose stilingose lentynose, greta vazoninio augalo ar kitų dekoratyvinių namų puošmenų. Įsitikinkite, jog vieta, kurioje laikote eterinius aliejus, nėra veikiama dažnų ar ilgalaikių saulės spindulių – be rūpesčių grožėkitės savo aliejų kolekcijos ekspozicija!

Tačiau tai dar ne viskas.

Kirba daugiau klausimų dėl eterinių aliejų laikymo, kokybės išlaikymo ir maksimalios kiekvieno aliejaus naudos? Žemiau pateikiame keletą dažniausiai užduodamų klausimų.

 1. Ar eterinius aliejus galima laikyti šaldytuve?

Kai kurie eterinių aliejų mylėtojai tiki, jog eterinius aliejus dera laikyti šaldytuve. Nors eterinius aliejus tinka laikyti žemoje temperatūroje, tačiau jų nereikia šaldyti – pakanka užtikrinti nuoseklią temperatūrą. Kadangi jūsų šaldytuvas išlieka tos pačios temperatūros tiek dieną, tiek naktį, tai padeda išsaugoti aliejų. Tačiau dera prieš aliejaus naudojimą likus 12 valandų jį išimti, jog jis būtų kambario temperatūros.


 1. Ar eterinius aliejus galima laikyti plastikiniuose buteliuose?

Eteriniai aliejai – ypač veiksmingi, o tai reiškia, kad daugelis aliejų tirpdo plastiką. Dėl šios priežasties aliejus visada laikykite stikliniuose buteliukuose. Turėkite tai omenyje, gamindami savus eterinių aliejų mišinius!


 1. Ar eteriniai aliejai turi būti laikomi tamsiuose buteliukuose?

Turbūt pastebėjote, jog visi „Young Living“ eteriniai aliejai parduodami gintaro spalvos buteliukuose. Taip siekiama apsaugoti juos nuo šviesos, kuri gali modifikuoti subtilią sudėtį. Rekomenduojama visuomet laikyti eterinius aliejus tamsiuose buteliukuose, jog būtų apsaugota jų kokybė.


 1. Ar galima eterinius aliejus užšaldyti?

Užšaldyti eterinius aliejus – visiškai saugu. Nuosekli temperatūra ir šviesos nebuvimas padeda išsaugoti aliejus. Tačiau kai kurie aliejai – pvz, rožių ir čiobrelių – turi natūralių sudėtinių medžiagų, kurios gali sutirštinti ar kristalizuoti aliejų šaldiklyje.


Dabar, daugiau žinodami apie eterinių aliejų laikymą namuose ar kelionėje, taip pat sužinokite, kuriuos aliejus patariama pasiimti į kelionę ir kurie naudingi prieš miegą.


O kur jūs laikote savąją eterinių aliejų kolekciją?

Pasidalinkite komentaruose!

Dalintis

1 komentaras

 • Vilija 01/09/2019 - 7:24 AM Atsakyti

  Ačiū Lina☺tiesiog nuostabiausi patarimai

 • Atsakyti

  Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  * Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,