Zasady przechowywania olejków eterycznych

0 21 Lipiec, 2019 - Bez kategorii

Olejki eteryczne to twoja inwestycja w stan ducha oraz codzienną pielęgnację. Warto więc znać zasady ich przechowywania, aby chronić tę inwestycję i zmaksymalizować płynące z niej korzyści.

Wskazania i przeciwwskazania: jak przechowywać olejki eteryczne?

Zakręcaj dokładnie nakrętki.

Dokładne zamknięcie butelki chroni przed utlenianiem oraz przedostaniem się powietrza czy wody do środka.

  • Im mniej kontaktu z powietrzem, tym lepiej olejek zachowuje swoje właściwości. Częste, długotrwałe wystawianie na działanie powietrza może zmienić konsystencję, zapach i właściwości olejku.
  • Szczelne zamykanie nakrętki zapobiega również odparowywaniu olejku.

Wskazówka: Plastikowa końcówka umieszczona na butelce, dzięki której olejek wydostaje się na zewnątrz kropla po kropli, chroni również przed dostępem powietrza i wody. Pamiętaj, aby nie zdejmować jej z butelki!

Nie wystawiaj na ciepło i słońce.

  • Zbyt wysoka temperatura lub światło słoneczne mogą wpłynąć na jakość olejków.
  • Zarówno ciepło, jak i słońce mogą zmienić skład chemiczny olejku.
  • Pozostawiony w gorącu olejek odparowywuje szybciej, co czyni go mniej skutecznym.
  • Zbyt dużo słońca może wpłynąć negatywnie na olejki.

Wskazówka: Przechowuj swoje olejki eteryczne w szafce lub szufladzie i unikaj pozostawiania ich w aucie. Dobrą zasadą jest trzymanie ich w chłodnym, zacienionym miejscu.

Dbaj o olejki w podróży.

Z pewnością tak jak my, pragniesz mieć swoje ulubione olejki zawsze pod ręką, gdziekolwiek się wybierasz — w samochodzie, w torbie sportowej, w swoim biurku i torebce. Przecież każdy moment jest dobry, aby z nich skorzystać! Dobrą wiadomością jest to, że możesz ochronić swoje olejki i przechowywać je bezpiecznie podczas podróży dzięki poręcznym etui przeznaczonym do olejków eterycznych. Miej więc ze sobą olejki, gdziekolwiek wyruszasz!

Nie bój się pokazywać, kim jesteś.

Kochaj swoje olejki i nie wstydź się okazywania tego! Wystaw je w domu na półce w towarzystwie rośliny doniczkowej lub innych elementów dekoracyjnych. Upewnij się, że olejki nie są wystawione na częste lub długotrwałe działanie światła słonecznego i pozwól im być w centrum uwagi!

Szukaj odpowiedzi na pytania.

Masz pytania i wątpliwości związane z przechowywaniem olejków, zachowaniem ich jakości i czerpaniem jak najwięcej z tych małych, cennych buteleczek? Oto najczęściej zadawane pytania:

  1. Czy można przechowywać olejki eteryczne w lodówce?

Niektórzy miłośnicy olejków eterycznych przyznają, że trzymają swoje olejki w lodówce. Nie chodzi tak naprawdę o niską temperaturę — olejki nie potrzebują zimna, a zrównoważonego klimatu. Twoja lodówka utrzymuje tę samą temperaturę w dzień i w nocy, co pomaga w chronieniu właściwości olejku. Pamiętaj jednak, aby wyjąć go z lodówki na ok. 12 godzin przed użyciem, aby powrócił do temperatury pokojowej.


  1. Czy olejki eteryczne mogą być przechowywane w plastikowych butelkach?

Olejki eteryczne są niezwykle silne, co oznacza, że wiele z nich może wejść w reakcję z plastikiem. Z tego powodu zawsze przechowuj je w szklanych butelkach. Pamiętaj o tym, gdy tworzysz własne kompozycje olejków!


  1. Czy olejki eteryczne wymagają butelek z ciemnego szkła?

Pewnie zauważyłeś, że wszystkie olejki eteryczne Young Living mają bursztynowe butelki. Chodzi o to, aby chronić je przed światłem, które może zmienić ich delikatną kompozycję. Zalecamy zawsze przechowywać olejki eteryczne w butelkach z ciemnego szkła, aby zachować ich jakość.


  1. Czy można zamrażać olejki eteryczne?

Wkładanie olejków eterycznych do zamrażarki jest całkowicie bezpieczne. Stała temperatura i brak światła pomogą ochronić twoje olejki. Niektóre z nich — takie jak Rose, Thyme i inne — mogą zawierać naturalne składniki, które krzepną lub krystalizują się w zamrażarce.


 

A jaki jest twój ulubiony sposób przechowywania kolekcji olejków eterycznych?

Podziel się w komentarzu!

Języki, w których dostępny jest ten wpis: angielski niemiecki czeski holenderski fiński szwedzki litewski rumuński rosyjski hiszpański francuski włoski

Udostępnij

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Ta strona korzysta z Akismet, aby zmniejszyć ilość spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są twoje dane.

* Informujemy, że wszystkie komentarze są moderowane i nie pojawiają się na stronie automatycznie. Dodatkowo, niektóre posty mogą zostać edytowane lub usunięte, aby zachować zgodność z zasadami i procedurami Young Living oraz ustaleniami prawnymi.