Hlavní tipy pro vítězný veganský leden s Young Living

0 25/01/2022 - DOMOV, Produkty YL, Vaření

Veganský leden začal v roce 2014 a je každoroční výzvou, jež pobízí ty, kteří se k ní přidají, aby v lednu dodržovali veganský životní styl. Protože je nový rok časem nových předsevzetí, mnoho lidí se v tomto období rozhodne začít dodržovat veganskou stravu či stravu na rostlinné bázi, aby podpořilo zdravější životní styl, který je přívětivější ke zvířatům a zároveň je fantastický pro životní prostředí a vaši celkovou pohodu. V tomto článku odpovíme na některé vaše hlavní otázky o veganství a poté vás provedeme několika našimi oblíbenými produkty Young Living, které si můžete užít společně s veganským životním stylem, a poskytneme vám také vynikající veganský recept!

Co je veganství?

Zatímco veganství se stalo populární v posledních letech, termín byl poprvé použit v roce 1944 pánem jménem Donald Watson jako způsob odlišení od vegetariána. Zatímco lidé, kteří jsou vegetariáni, si jednoduše odepírají konzumaci masa, veganství zahrnuje odepření si masa i všech živočišných produktů. To zahrnuje potraviny získané ze zvířat, jako je například mléko, med a vajíčka, a je rozšířeno na produkty, jako je kůže a kožešina, a také na jakékoli kosmetické výrobky, které mohly být testovány na zvířatech.

Levandulová pole na levandulové farmě Young Living v Simiane-la-Rotonde v Provence ve Francii

Jaké jsou výhody veganství?

Výhody veganství jsou zdánlivě nekonečné, ale zahrnují:

 • Pomoc snížit uhlíkovou stopu – 51 % globálních emisí skleníkových plynů je způsobeno živočišnou výrobou a jejími vedlejšími produkty.
 • Nutriční výhody – Veganská strava je plná barev z ovoce a zeleniny, což pomáhá poskytnout požadovanou výživu pro vyváženou stravu. Může také pomoci omezit nasycené mastné kyseliny, cholesterol a kontaminující látky, které lze nalézt v masu, vajíčkách a mléčných výrobcích.
 • Udržitelnost – Průmyslové zemědělství nese obrovskou zodpovědnost za odlesňování, emisi skleníkových plynů, znečištění a nedostatek vody. Věděli jste, že k produkci 1 kilogramu hovězího je třeba přibližně 15 000 litrů vody?

Esenciální olej Basil+, Lemon+ a Orange+

Kde mohu najít veganské produkty či produkty na rostlinné bázi?

Díky globálnímu vzrůstu veganství existuje dnes velké množství produktů na rostlinné bázi, které jsou snadno dostupné, aby vám pomohly na vaší cestě k veganskému životnímu stylu. Ať je to jídlo, pití, péče o pokožku či dokonce doplňky stravy, veganské alternativy se stávají čím dál tím běžnější. Pokud si nejste jisti, zda je produkt na rostlinné bázi, zkontrolování seznamu ingrediencí by vám mělo pomoci.

Jsou esenciální oleje Young Living veganské?

Pokud doufáte, že se letos vydáte směrem k veganskému životnímu stylu, podívejte se na řadu produktů vhodných pro vegany od Young Living a začleňte je do vašeho životního stylu. Máme možnosti na rostlinné bázi, které uspokojí jakékoli potřeby, od kuličkových aplikátorů esenciálních olejů a směsí po mnoho kosmetických produktů a čisticích prostředků. Pro úplný seznam našich produktů vhodných pro vegany klikněte zde. Pokud se cítíte odvážně, zkuste použít naši řadu esenciálních olejů Plus, abyste doma vykouzlili vaše vlastní chutné veganské recepty!

Thieves® Laundry Soap, Hand Purifier a Washing Up Liquid

Veganské jablečné košíčky

Množství na 12 porcí

Ingredience

Těsto

 • 250 g hladké mouky
 • 85 g studeného veganského másla
 • 1 lžička soli
 • 4 lžíce vody

Náplň

 • 5 středních jablek, oškrábaných a nakrájených
 • 100 g cukru krupice nebo náhražky cukru
 • 6 lžic hladké mouky
 • 2 lžičky mleté skořice
 • 1–2 kapky Cinnamon Bark+ podle potřeby
 • 1 lžíce studeného veganského másla

Postup

 1. Předehřejte troubu na 220 °C nebo stupeň 7 plynová trouba.
 2. Ve stojacím mixéru smíchejte mouku, veganské máslo a sůl a mixujte, dokud se máslo neobalí moukou. Poté ze směsi pomocí rukou vytvořte konzistenci drobenky.
 3. Přidejte vodu a mixujte, dokud těsto v mixéru nevytvoří lehkou kouli.
 4. V jiné míse smíchejte ingredience na náplň a dejte stranou.
 5. Na čisté, rovné ploše rozválejte těsto. Není třeba ho pomoučit. Použijte hrneček nebo misku, abyste z těsta vykrájeli kolečka. Vložte kolečka do vymazané formy na muffiny. Zatlačte těsto, aby vytvořilo tvar košíčku, a odkrojte jakékoli přebytečné těsto, které přečnívá přes okraj.
 6. Naplňte každý košíček jablkovou náplní, a pokud chcete, dejte navrch proužky zbylého těsta.
 7. Nakrájejte zbylé veganské máslo na 12 kousků a umístěte jeden kousek na každý košíček.
 8. Pečte 16–18 minut nebo dokud nebude těsto lehce hnědé a jablka nebudou bublat. Nechte vychladnout a poté použijte lžíci, abyste košíčky uvolnili a vyndali z formy.

Alt Text:

Veganské jablečné košíčky obložené jablky, skořicovými tyčinkami a badyánem

Zkusili jste tento měsíc veganský leden? Pokud ano, jaké jsou vaše oblíbené veganské produkty Young Living? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.