Frankincensas – ne tik Kalėdoms

0 14/09/2020 - Atraskite eterinius aliejus, ETERINIAI ALIEJAI

Žinote, kokias dovanas iš Trijų karalių gavo Jėzus prieš daugiau nei 2000 metų? Tai – auksas, frankincensas ir mira. Žinoma, visos trys dovanos buvo laikomos nepaprastai vertingomis ir ypatingomis. Juk senovės kultūrose frankincensas buvo laikomas net vertingesniu už auksą!

„Young Living“ įkūrėjas Gary dievino frankincenso aliejų

2013 metų balandį nufilmuotoje medžiagoje matyti, kaip mūsų bendrovės įkūrėjas D. Gary Young vežėsi „Young Living“ narius į Omaną apžiūrėti bosvelijos medžio, iš kurio išgaunamas frankincensas.

Vaizdo įraše Gary paaiškina, kaip dažnai jis lankė šį medį, kuris sakoma, buvo 850 metų amžiaus. Kalbėdamas jis nuskuta šiek tiek žievės nuo medžio ir beveik iš karto pasirodo derva (ladanas). Tad taip prasideda frankincenso eterinio aliejaus išgavimo procesas.

Kokiu aromatu pasižymi frankincensas?Frannkincense Essential Oil

Galbūt jau žinote, kad frankincenso eterinio aliejaus kvapas išskirtinis:
balzaminis, žemiškas, saldus, panašus į medų, medžių. Balzaminis aromatas atsiranda dėl natūraliai išgaunamos medžiagos – alfa-pineno. Tai yra vienas iš tų kvapų, kuriuos ilgai netrunka pamėgti, vos aromatui užpildžius kambarį arba įsigėrus į odą, – kvapas išlieka kelias valandas. Šiltas, jaukus aromatas nuteikia maloniai.

Kas yra frankincensas?

„Young Living“ frankincenso aliejus „Sacred Frankincense“ išgaunamas iš Omane augančių smilkalinių bosvelijų (Boswellia Sacra) sakų, o „Young Living“ frankincenso aliejus „Frankincense“ – iš Somalyje augančių (Boswellia Carterii) bosvelijų – abu medžiai – laukiniai, sausi, liekni.

Frankincenso paieškos nuo seno iš toli viliojo nuotykių ieškotojus, kurie siekė apsirūpinti šia nepaprasta derva, o Omano Dofaro regione esantį frankincenso kelią neva aplankė žymūs tyrinėtojai Marco Polo ir Lawrence iš Arabijos.

Savo knygoje „Frankincense: Oman’s Gift to the World“ Juliet Highet lygina kitų regionų bosvelijų medžius, darydama išvadą, kad jokie kiti medžiai neišskiria tokio paties gryno, nuostabaus kvapo, kaip bosvelijos, aptinkamos Dofare.

Smilkalinių bosvelijų (Boswellia Sacra) frankincenso derva – tai vertinga dovana, verta legendos statuso. Be to, „Young Living“ bendrovė didžiuojasi unikalia galimybe tapti pirmąja komercine frankincenso distiliuotoja Omane per šimtus metų.

Nuo šaknų iki žiedų

Bosvelija gali augti beveik be dirvožemio, šis medis žydi baltas ar rausvais žiedais, kamieno žievė tokios tekstūros it knygos puslapiai. Šie medžiai prisitaiko puikiai augdami stačiuose šlaituose ir daubose. Čia vešėdami jie išskiria pakankamai dervos, jog būtų aprūpinti dervos rinkėjai.

Kaip ir visi geri dalykai, dervos susidarymas reikalauja laiko. Švelniai nupjovus žievę, kad syvai išsiskirtų ir sukietėtų (tai dviejų ar trijų mėnesių procesas), šie syvai surenkami ir yra paruošiami distiliacijai garais.

Ar žinojote, kad…

Šiandien mes branginame eterinį aliejų, gaminamą iš dervos, tačiau senovėje derva buvo dovanojama ir vėliau deginama, kad oras būtų užpildytas aromatu „franc encens“, t. y. „aukštos kokybės smilkalais“.

Viduriniuose Rytuose frankincenso eterinis aliejus vis dar laikomas šventu aliejumi. Jis per tūkstančius metų naudojamas religinėse apeigose. Tiesą sakant, frankincensas minimas Eberso papiruse — Egipto dokumente, kuris yra apie 1500 m. pr. Kr. senumo.

Koks eterinis aliejus dera su frankincenso eteriniu aliejumi?

Frankincenso (bosvelijų) eterinį aliejų tinka derinti su bergamočių ir kvapiųjų kanangų eteriniais aliejais. Taip sukuriamas išskirtinis, saldus, harmonizuojantis derinys.

Jei norite kiek mažiau saldaus aromato, tuomet verčiau vietoje „Sacred Frankincense“ (smilkalinių bosvelijų) aliejaus naudokite „Frankincense“ (bosvelijų) aliejų.

Derinkite frankincenso (bosvelijų) eterinį aliejų su kedrų, levandų ir smilkalinių bosvelijų eteriniais aliejais.

Dovana kiekvienam

Dėl odos skaistinimo, ramybės skatinimo, meditaciją įkvepiančios naudos, kurią teikia šis aliejus, jis neabejotinai teikia džiaugsmą kiekvienam.

Kam naudojamas frankincenso aliejus?

Net ir mažas kiekis frankincenso aliejaus gali būti labai naudingas.

Štai mūsų pagrindinės naudojimo rekomendacijos:

  • Įlašinkite į „Dewdrop“ garintuvą, jog savo erdvėje paskleistumėte puikų aromatą.
  • Frankincenso aliejumi veidą galite tepti tokiu būdu: įmaišykite į „ART®“ linijos odos priežiūros produktus, jog papildomai pasilepintumėte. Pakaks vos 1–2 lašų frankincenso aliejaus įlašinti į „ART® Light Moisturizer“ drėkiklį.
  • Įlašinkite į bazinį aliejų „Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex“ ir atlikite atpalaiduojantį masažą.
  • Garinkite frankincenso aliejų jogos užsiėmimo metu, kad maksimaliai padidintumėte „laiko ant kilimėlio“ poveikį.

Puikiai dera su mišiniais: „Acceptance“; „3 Wise Men“; „The Gift“.

Galiausiai, ar žinojote, kad šių „Young Living“ produktų sudėtyje yra frankincenso aliejaus?

Nors dar daug laiko liko iki Kalėdų, bet juk visada yra tinkamas laikas pasilepinti frankincenso eteriniu aliejumi!

 

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,