Ciťte se pohledně, voňte úžasně: 7 esenciálních olejů pro muže

0 27/11/2019 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Infografika, KRÁSA, Mysl a duše, Péče o pokožku, Používání esenciálních olejů, Vyrobte si sami

Když přemýšlíte o esenciálních olejích, přijde vám na mysl slovo „holčičí“ nebo „květinový“? Pokud ano, pak jste zřejmě neviděli zázraky, které mohou tyto produkty poskytnout nepoddajným vousům, nebo vašim svalům a dokonce mohou také pomoci s nepříjemným zápachem vašich tenisek, které perete zřídka (nebo neperete vůbec). Nenechte se zmýlit, kamarádi. Esenciální oleje mohou hrát důležitou roli v životě každého muže, od zvládání životních problémů po povzbuzení denního režimu.


Takže které jsou nejlepší a co s nimi můžete udělat? Odpovědi na vaše otázky získáte tady.

Jaké esenciální oleje se mohou líbit mužům?

Přestože jsou všechny esenciální oleje pro muže (jsou pro kohokoli!), ne všichni chceme vonět jako květiny – pokud ale chcete, stojíme při vás. Každý člověk má jedinečné preference, ale mnoho mužů dává přednost dřevitým a zemitým vůním před květinovými. Pokud hledáte esenciální oleje s těmito vůněmi, zde jsou některé z našich nejoblíbenějších.

 1. Směs esenciálních olejů Shutran

Shutran, obsahující olej z cedrového dřeva, smrku černého Northern Lights a citronu, je jednou z nejprodávanějších směsí esenciálních olejů společnosti Young Living. Tato směs je vlastně tak oblíbená, že jsme vytvořili kompletní řadu pro muže, která tuto směs obsahuje. Směs Shutran, speciálně vytvořena s odvážnou vůní, má čisté a dřevité aroma.

Jak směs Shutran použít:

 • Noste její odvážnou, povzbudivou vůni jako kolínskou tak, že kápnete kapku na každé zápěstí.
 • Vyrobte si tělový sprej s 20 kapkami směsi Shutran, 1 lžičkou vilínu viržinského a 50 ml destilované vody.
 • Přidejte ji do difuzéru Car Vent Diffuser pro zbrusu novou vůni ve vašem autě.
 1. Esenciální olej Vetiver

Pro vůni, které je více uvolněná, je olej Vetiver spolehlivou volbou. Stejně jako olej Lavender je i tento esenciální olej ideální k rozptylování před spaním nebo když se připravujete na velkou prezentaci nebo pohovor. Ale na rozdíl od oleje Lavender je olej Vetiver kouřový a zemitý. Tím nechceme říci, že je olej Lavender pro muže špatný – pravdou je, že se jeho květinová vůně široce používá v pánských kolínských. Dokonce jsme jej přidali i do směsi Shutran! Pokud ale dáváte přednost něčemu, co připomíná čerstvě posekanou trávu během horkého letního dne, s olejem Vetiver nemůžete šlápnout vedle.

Jak olej Vetiver použít:

 • Uvolněte se po dlouhém dni díky směsi do difuzéru, která obsahuje 3 kapky oleje Vetiver, 4 kapky oleje Northern Lights Black Spruce a 2 kapky oleje Tangerine.
 • Získejte trochu inspirace, když si k němu přivoníte přímo z lahvičky.
 • Přidejte olej Vetiver do vaší pleťové emulze pro trochu čisticí síly navíc.
 1. Esenciální olej Peppermint

Pokud je Shutran tou hlavní směsí esenciálních olejů pro muže, potom je olej Peppermit naší hlavní volbou mezi jednodruhovými oleji. Svěží, dodávající energii a mátový, tento olej je králem esenciálních olejů. Existuje od pradávna a bez pochyby tu bude i dále. Mnoho lidí olej Peppermint rádo používá lokálně pro chladivý, štípavý pocit, který zanechá na pokožce.

Jak olej Peppermit použít:

 • Přidejte 4 kapky oleje Peppermint do kapky oleje Young Living V-6® nebo jiného nosného oleje a vetřete do vašich svalů pro chladivou masáž po cvičení nohou.
 • Rozptylujte ho se směsí Thieves pro příjemnou směs, která nabádá k tomu, abyste večer strávili doma.
 • Smíchejte několik kapek s gelem z aloe vera, abyste se zchladili po dlouhém dni na slunci.
 1. Esenciální olej Copaiba

Další šampion mezi esenciálními oleji, Copaiba, se pyšní řadou vlastností pečujících o pokožku. Díky teplé a balzámové vůni kopaivy je tento esenciální olej perfektní k vytváření zklidňujících směsí do difuzérů a kolínských. Pokud chcete pěkně vonět bez toho, aby byla vůně příliš silná, tento olej je pro vás.

Jak olej Copaiba použít:

 • Vylepšete váš oblíbený olej na vousy jednou nebo dvěma kapkami oleje Copaiba.
 • Přidejte kapku do vašeho ranního hydratačního krému. Ano, hydratační krém byste měli používat každý den!
 • Před spaním vetřete olej do chodidel.
 1. Esenciální olej Royal Hawaiian Sandalwood

Žádný seznam esenciálních olejů pro muže nebude úplný bez oleje Royal Hawaiian Sandalwood. Tento dřevitý zázrak má teplou, jemnou a smyslnou vůni. Trvá 30 let, než santalovník uzraje tak, abychom z něj mohli extrahovat esenciální olej, ale to čekání za to stojí – a vsadíme se, že s námi souhlasíte.

Jak olej Royal Hawaiian Sandalwood použít:

 • Přidejte několik kapek oleje Royal Hawaiian Sandalwood do vašeho kondicionéru.
 • Vyrobte si koupelovou sůl jako v lázních díky 3–5 kapkám oleje Royal Hawaiian Sandalwood a 200 g soli Epsom.
 • Dodejte nádech důmyslnosti vašim každodenním nezbytnostem díky rozptylování této prosté, zemité vůně samostatně.
 1. Esenciální olej Ginger

Díky své kořeněné, povznášející vůni je olej Ginger další dobrou volbou pro muže. Zatímco můžete zázvor považovat za běžné kuchyňské koření, esenciální olej ze zázvoru je všechno možné, jen ne průměrný. Kromě toho, že je tento olej jedním z našich oblíbených olejů pro masáž, je také skvělým společníkem pro dlouhé, monotónní cesty autem.

Jak olej Ginger použít:

 • Zkombinujte ho s masážním olejem V-6 Enhanced Vegetable Oil Complex a během masáže ho vetřete do svalů a kloubů.
 • Dodejte vašemu oblečení neskutečně svěží vůni přidáním oleje Ginger do vašeho pracího prostředku.
 • Vyrobte si domácí osvěžovač pokojů díky 250 ml vody, 2 lžícím vilínu viržinského, 20 kapkám oleje Ginger a 10 kapkám oleje Lemon.
 1. Esenciální olej Tea Tree

Další víceúčelový pomocník, kterého každý muž – a žena – ve svém domově potřebuje, je olej Tea Tree. Proč je tento olej naprostou nezbytností? Pro začátek, má prokázané čisticí schopnosti, díky čemuž je hlavní složkou v produktech pro péči o pokožku a alternativou čisticích přípravků. Navíc ho můžete použít, abyste váš domov provoněli svěží vůní podobnou eukalyptu.

Jak olej Tea Tree použít:

 • Použijte ho v receptu na domácí deodorant, nebo ho rozptylujte po cvičení doma.
 • Přidejte kapku do vaší vody po holení nebo tělového hydratačního krému.
 • Dopřejte si čisticí masáž pokožky hlavy díky 2 kapkám oleje Tea Tree a 4 kapkám nosného oleje, jako je kokosový olej. Masírujte oleje do pokožky hlavy po 3–5 minut a poté si umyjte vlasy.
 • Vyrobte si všestranný čisticí přípravek díky 250 ml destilované vody, 250 ml octa, 10 kapkám oleje Tea Tree a 10 kapkám oleje Pine.

Máte další doporučení, co se týče esenciálních olejů pro muže?

Sdílejte je s námi v komentářích!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.