Pakelkime šydą nuo vetiverijų eterinio aliejaus: kilmė ir naudojimas

0 24/02/2023 - ETERINIAI ALIEJAI, Eterinių aliejų naudojimas, Sąmoningumas

Ilgą laiką vetiverijų (kitaip auksinių auksabarzdžių) aliejus buvo gana mažai žinomas. Dabar vetiverijų aliejus yra kaip niekad populiarus dėl jo nepakeičiamumo kaip ingrediento parfumerijoje ir kituose kvapiuose produktuose. Prisijunkite prie mūsų šiandien, kai mes leidžiamės tyrinėti šio mįslingo aliejaus istorijos ir naudojimo būdų. Jūs taip pat rasite keletą „pasidarykite patys“ receptų, kurie skirti jus palepinti bei keletą išskirtinių eterinių aliejų mišinių, kurie atskleidžia vetiverijų universalumą.

Image of Vetiver essential oil.

Kas yra vetiverijų aliejus?

Vetiverijų eterinis aliejus išgaunamas iš kvapnios daugiametės žolės (Chrysopogon zizanioides), kilusios iš tropinės Azijos, šaknų. Vetiverijų žolė užauga iki 1,5 metrų aukščio, turi standžius lapus ir žydi violetiniais žiedais. Tai penktos pagal dydį miglinių (Poaceae) augalų šeimos narys, kuriai taip pat priklauso tikroji citrinžolė ir kvapioji citrinžolė.

Norint išgauti vetiverijų aliejų, šaknys nuimamos, kai augalui maždaug 18–24 mėnesių, tada jos nuplaunamos, džiovinamos saulėje, susmulkinamos, mirkomos ir distiliuojamos garais, ir taip išgaunamas gryniausias aliejus.

Image of steam distillation process.

Vetiverijų istorija

Vetiverijų aliejus turi spalvingą istoriją, ypač Ajurvedoje, kur jis buvo naudojamas tiek dvasiniais, tiek gydymo tikslais. Šis aliejus taip pat buvo neatsiejama kvepalų sudedamoji dalis nuo XII amžiaus. Buvo tikima, kad vetiverijų aliejaus, kuris dar buvo vadinamas „ramybės aliejumi“, kvapas gali paskatinti stabilumo ir ramybės jausmus.

Vetiverija savo pavadinimą gavo iš Tamil kalbos žodžio, reiškiančio „šaknis, kuri buvo iškasta“. Nors pavadinimo etimologija gal ir nėra įspūdinga, tačiau vetiverijų augalo šaknų sistema yra tikrai ypatinga. Nors daugumos žolių šaknys išsiskleidžia horizontaliai, vetiverijų šaknys prasiskverbia vertikaliai į dirvą, o kai kurios šaknys tęsiasi net 12 pėdų po žeme.

Įdomu tai, kad vetiverijos augalas buvo naudojamas kaip ankstyva oro kondicionavimo forma. Šaknys būdavo išmirkomos ir pakabinamos virš durų, kad praeinant pro jas atvėstų karštas oras. Augalas taip pat atlieka įdomų vaidmenį tausojant aplinką. Jo šaknų sistema tokia stipri, kad vetiverijų žolė sodinama kaip natūralus barjeras tose vietose, kuriose gresia potvyniai ir nuošliaužos. Žolė apsaugo nuo dirvožemio erozijos, nes sulaiko nuosėdas ir sulėtina vandens tekėjimą. Kitą kartą įkvėpdami vetiverijų aliejaus kvapą, stabtelėkite ir pamąstykite apie stebuklingą augalą, iš kurio išgautas šis aliejus.

Image of vetiver plant growing in nature.

Koks vetiverijų aliejaus kvapas?

Vetiverijų aliejus, žinomas dėl savo raminančio, įžeminančio poveikio, turi labai savitą, giliai žemišką ir medienos aromatą. Istoriškai vetiverijų medienos aromatas buvo laikomas vyrišku, jis dažniausiai buvo naudojamas vyriškuose odekolonuose, tačiau šiuo metu jis vis dažniau naudojamas ir tapo neatsiejama moteriškų kvepalų nata. Be to, vetiverijų universalumas reiškia, kad jis puikiai dera su levanda, bergamote, citrina, jazminu, juodaisiais pipirais, greipfrutais… ir tai ne viskas!

Kvapas primena santalų, kvapiųjų burserų ir pačiulių, tačiau, tiesą sakant, nėra kvapo, panašaus į vetiverijų aliejų. Nėra net sintetinės versijos dėl sudėtingo kvapo profilio, sudaryto iš daugiau nei 100 sudedamųjų dalių, kurių neįmanoma atkartoti. Tai tikrai nepakartojamas aliejus!

5 būdai naudoti vetiverijų aliejų

Vetiverijų aliejumi galima mėgautis ir išoriškai, nes jis laikomas saugiu aliejumi naudoti ant odos. Visada skieskite su baziniu aliejumi, sumaišykite 1-2 lašus vetiverijų aliejaus su 10 lašų bazinio aliejaus. Ir nepamirškite, visada galite atlikti odos jautrumo testą – t.y. išbandyti jį ant mažo odos lopinėlio. Štai keletas nuostabių būdų naudoti vetiverijų aliejų, kai kuriuos jų išvardinome žemiau:

1.      Manifestacijos praktika

Manifestacija – tai tiesiog sąmoningas svajojimas, tikintis, kad mūsų intencijos materializuosis. Eteriniai aliejai gražiai dera su manifestacija, nes kvapas siejamas su emocija ir atmintimi ir gali padėti vizualizuoti jūsų tikslus. Vetiverija turi įžeminantį aromatą, tai puiki pora manifestacijos praktikai. Tepkite pulso taškus ir įkvėpkite žemės, stabilizuojantį kvapą arba juo masažuokite pėdas, norėdami pasijusti stabilumą.

2.      Palaima vonioje

Po ypatingai sunkios dienos sumaišykite vetiverijų aliejų su Epsom druska ir turėsite itin atpalaiduojantį vonios mišinį:

Ingredientai

Paruošimas:

 1. Prileiskite vonią šilto vandens.
 2. Sudėkite ingredientus į savo vonią, išmaišykite ir leiskite jiems ištirpti.
 3. Atsigulkite į vonią ir leiskite eteriniams aliejams susigerti į jūsų odą.

Image of woman enjoying a relaxing bath.

3.      Atsipalaiduokite vakare

Kaip ir levandų, vetiverijų aliejus gali paskatinti ramų miegą dėl savo atpalaiduojančio aromato. Švelniai įkvėpkite šio raminančio aromato, kai atsipalaiduojate dienos pabaigoje prieš miegą ir skaičiuokite avis, kol jūsų kūnas panirs į gilų ir saldų miegą.

4.      Praturtinkite savo odos priežiūros rutiną

Vetiverijų aliejus taip pat pasižymi nauda odai. Kaip augalo šaknys sulaiko vandenį, kad sudrėkintų aplinkinę dirvą, vetiverijų aliejus gali padėti sudrėkinti jūsų odą. Sumaišykite kelis lašus vetiverijų aliejaus su kūno sviestu, kad oda atrodytų aksomiškai lygi, arba įlašinkite į veido drėkiklį, kad pagerintumėte odos toną.

5.      Susikurkite asmeninius kvepalus

Vetiverijų aliejus yra populiarus bazinis kvapas kvepaluose, jis teikia eleganciją ir sodrumą. Jo kvapo sudėtingumas reiškia, jog jis pats vienas gali būti naudojamas kaip kvepalai, tačiau jis puikiai maišosi ir su kitais kvapais. Susikurkite savo asmeninius kvepalus arba išbandykite patikimą toliau pateiktą receptą:

„Sweet Dreams Set“

 • 3 lašai „Levander“ levandų aliejaus
 • 3 lašai „Cedarwood“ kedrų aliejaus
 • 2 lašai „Vetiver“ vetiverijų aliejaus

„Midnight Rain“

 • 3 lašai „Vetiver“ vetiverijų aliejaus
 • 2 lašai „Lemon“ citrinų aliejaus
 • 1 lašas „Levander“ levandų aliejaus

„Spa Day“

 • 4 lašai „Bergamot” bergamočių aliejaus
 • 2 lašai „Vetiver“ vetiverijų aliejaus
 • 2 lašai „Neroli“ karčiavaisių apelsinų aliejaus

Kur galima įsigyti vetiverijų aliejaus?

„Young Living“ kompanijoje didžiuojamės, kad mūsų aliejai yra gryni ir aukštos kokybės. Mūsų „Seed to Seal®“ įsipareigojimas motyvuoja mus kurti eterinius aliejus su trimis kertiniais dalykais galvoje – ištekliais, žiniomis ir standartais, tai reiškia, kad jūs ne tik patiriate grynumo naudą, tačiau ir išteklius iš viso pasaulio bei lyderystę rinkoje. Atraskite mūsų eterinių aliejų ir jų mišinių pilną kolekciją ir raskite tą, kuris tobulai tinka jums.Image of Young Living’s Seed to Seal stamp.

Paspauskite patinka ant šio tinklaraščio įrašo ir parašykite komentaruose, kaip jums patinka naudoti vetiverijų aliejų.

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,