Jogos naujoko gidas

0 09/11/2021 - Sportas, SVEIKA GYVENSENA

Joga yra ganėtinai lengvas užsiėmimas įvairaus amžiaus, ūgio ar svorio žmonėms. Joga siūlo begalę privalumų, įskaitant geresnę laikyseną ir protinį susikaupimą, taip pat jėgos, pusiausvyros ir lankstumo gerinimą. Nors žmonės joga užsiima tūkstančius metų, jums visai nereikia mokytis sudėtingų pozų (ar senovinių sanskrito pavadinimų), norint gerai jaustis. Joga yra neįtikėtinai prieinama mankštos forma, kurią galime derinti su „Young Living“ eteriniais aliejais.

Vyras užsiima joga, fone – langai ir augalai

Nuo ko pradėti?

Pradedant, geriausia būtų išbandyti keletą skirtingų užsiėmimų; kai kurie yra dinamiški ir dėmesys telkiamas į kalorijų deginimą, o kituose užsiėmimuose siekiama ilgesnį laiką išlaikyti tą pačią pozą, kad būtų veikiami raumenys ir jungiamieji audiniai. Kad ir ką pasirinktumėte, geriausia pradėti nuo paprastesnių pozų, kurios sudaro sudėtingesnės jogos pagrindą. Kai kurias pozas galite net atpažinti, pvz., „lenta“ ar „tiltas“, nes įvairūs plačiai siūlomi sporto užsiėmimai dažnai remiamasi joga. Paprastai jogos pozų pavadinimai yra apibūdinantys pozą, pvz., „žemyn galvą nukreipęs šuo“, „trikampis“ arba „medis“. Taip lengviau galime įsivaizduoti, kokią pozą turi suformuoti jūsų kūnas.

Kodėl užsiimti joga yra naudinga?

Vienas didžiausių jogos privalumų yra tai, kad ji veikia visą kūną, įskaitant giliųjų ir dažnai mažai naudojamų raumenų stiprinimą, stangrinimą ir tempimą. Jei užsiimate įvairiomis kitomis sporto šakomis, tuomet taip pat galite sustiprinti mėgavimąsi ir įgūdžius, pavyzdžiui, minant dviratį ar bėgiojant. Taip pat galite pagerinti pusiausvyrą ir kryptingesnį judėjimą užsiimant tenisu, krepšiniu bei slidinėjimu.

Moteris užsiimanti joga, fone – prieplauka ir vanduo

Ar jogos praktikavimas naudingas vidinei būsenai?

Jei jums sunku susikaupti, vakare nesiseka užmigti, o ryte atsikelti… tuomet joga taip pat gali pagelbėti. Joga derina kvėpavimo būdus ir meditaciją, kad lengviau pasiektumėte minčių ir kūno harmoniją. Nebūtina būti dvasingam, kad mėgautumėtės joga ir gautumėte naudos iš susikaupimo, reikalingo pozai išlaikyti, arba atsipalaidavimo, kuris praktikuojamas kiekvieno užsiėmimo metu. Įrodyta, kad jogos užsiėmimai skatina nusiraminimą ir mažina įtampą, tad gerėja savijauta.

Kokia yra profesionalų vedamų jogos užsiėmimų nauda?

Lankymasis profesionalo vedamame jogos užsiėmime reiškia, kad jums mokantis jogos pozų, galite gauti individualių profesionalo patarimų. Paprastai tokie užsiėmimai trunka apie valandą, jų metu atliekamos kelios pozų sekos, o pabaigoje būna skiriamas laikas atsipalaidavimui. Be to, užsiėmimų metu dažniausiai yra suteikiami jogos kilimėliai , o jogos instruktorius gali padėti jums atliekant pozas. Natūralu, kad pirmą kartą, atliekant jogą su kitais žmonėmis, jaučiamės nejaukiai, tačiau nors kiti gali būti labiau patyrę, atminkite, kad kiekvienas kažkada buvo pradedantysis. Atidžiai stebėkite jogos instruktoriaus demonstracijas, ypač, jei nesate tikri dėl nurodymų.

Instruktorius padeda moteriai atlikti jogos pozą

Kokia yra jogos užsiėmimų namie nauda?

Namuose galite atlikti jogą jums patogiu metu, pagal savo tvarkaraštį ir savo tempu. Taip pat galėsite susikurti norimą atmosferą, taip palengvindami atsipalaidavimą, pavyzdžiui, naudodami pagalvėles ar eterinius aliejus. Namuose galite išbandyti paprastas 20 minučių ar trumpesnes pozų sekas; pavyzdžiui, rytinį energijos seansą arba trumpą atsipalaidavimo seansą vakare, kuris padės užmigti.
Prieš pradėdami peržiūrėkite vaizdo įrašą arba pasiskaitykite apie jogos rutiną, kad suprastumėte, kas laukia, ir žinotumėte, kokios įrangos jums reikės.

Ir atminkite, kiekvieno žmogaus patirtis – unikali.

Žmonės tam tikroms pozoms atlikti naudoja įrankius, pvz., kaladėles, atramas ir dirželius. Kai kurie iš mūsų gali lengvai paliesti kojų pirštus, kiti ne – tas pats pasakytina ir apie jogos pozas. Tai jogos išskirtinumas. Joga gali būti naudinga mums visiems, nes nepaisant to, kad visi esame skirtingi, visi galime užsiimti joga.

Moteris užsiimanti joga ir meditacija atviroje namų erdvėje

Ar jums patinka užsiimti joga? O gal svarstote pradėti? Pakomentuokite arba parašykite mums el. paštu: mseublog@youngliving.com

Cat WeakleyRašytoja ir redaktorė, turinti ilgametę patirtį rašant apie slidinėjimo keliones, maistą ir sveikatą, užėmusi „Telegraph“ slidinėjimo turinio vadovo pavaduotojo pareigas, Cat Weakley taip pat yra entuziastinga dviratininkė ir slidininkė, 20 metų užsiimanti joga. „Iš pradžių išbandžiau jogą, kad pratampyčiau raumenis, įtemptus ilgus metus važinėjant dviračiu, o po to tapau priklausoma nuo būdų, kuriais per jogą sujungiama psichinė sveikata ir fiziniai iššūkiai.“

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,