Jak vyrobit mýdla lufa

4 02/05/2019 - DOMOV, ESENCIÁLNÍ OLEJE, KRÁSA, Mysl a duše, Vyrobte si sami

Podomácku vyrobená mýdla lufa s esenciálními oleji

Pěkně se vydrhněte, udělejte si ve vaně peeling – nebo prakticky kdekoli, kde se koupete! Jedinou věcí, která je ještě zábavnější, než vyrábění těchto domácích peelingových mýdel lufa, je jejich používání. Dejte jich pár vedle umyvadla pro osvěžující umytí rukou, nebo jich mějte několik ve sprše pro hladší, zářivější pokožku od hlavy k patě!

Tady je, jak si můžete vyrobit vaše vlastní domácí mýdla lufa s esenciálními oleji – jemná pokožka je na dosah díky několika složkám!

K výrobě přibližně 15 mýdel

Přísady:

3 přírodní houby lufa, každá asi 12–15 cm dlouhá

900 g čiré glycerinové mýdlové hmoty

Barvivo do mýdla

Esenciální oleje – níže se podívejte na naše návrhy

Kulaté silikonové formy s průměrem asi 7–8 cm

 

Pokyny:

  1. Rozkrájejte houbu lufa na kroužky široké 2,5 cm a dejte je do formy tak, aby ležely rovně.

Tip YL: Než lufu umístíte do formy, zavažte okolo ní provázek. Díky provázku ji budete moci ve vaší sprše pověsit na háček, takže mýdlo již nikdy neupustíte!

  1. Nakrájejte glycerinovou mýdlovou hmotu na čtverečky o hmotnosti asi 28 g. Dejte 2 čtverečky do misky vhodné do mikrovlnné trouby a zahřívejte na vysoký výkon 30 vteřin nebo dokud se nerozpustí.

Tip YL: Na výrobu 1 mýdla jsou třeba 2 čtverečky. Abyste vyrobili větší dávky, rozpusťte více mýdla a přidejte správné množství oleje a barviva, abyste zachovali stejné poměry. My rádi vyrábíme jednotlivá mýdla, abychom mohli uzpůsobit vůně a barvy.

  1. Do rozpuštěné glycerinové mýdlové hmoty přidejte 3–4 kapky barviva a 3–4 kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Dobře promíchejte.
  2. Vlijte směs glycerinové mýdlové hmoty do formy tak, aby plně zakryla houbu lufa.
  3. Opakujte, dokud nebudou všechny lufy pokryty glycerinovou mýdlovou hmotou. Nechte je 2–3 hodiny uschnout, vyndejte je z forem a namydlete se!

 

Proč provádět peeling?

Když provádíte peeling, odstraňujete vrstvu odumřelých kožních buněk, které jsou na povrchu vaší pokožky. Když jsou odstraněny, spodní vrstvy se mohou dostat na povrch a rozjasnit vzhled vaší pokožky.

Není to ale pouze o zdravě vypadající pokožce. Odstranění vrstvy odumřelých buněk pomáhá pokožce lépe vstřebat produkty, jako jsou séra a mléka. Pro sametově hebkou pokožku provádějte peeling 2–3krát týdně a poté použijte vydatný hydratační krém. Kombinace peelingu a hydratace pomůže oživit a osvěžit vzhled dokonce i té nejsušší pokožky!

Tip YL: Lufy v těchto mýdlech jsou skvělé pro peeling vašeho těla, ale pro jemnou pleť vašeho obličeje jsou příliš silné.

 

Zajímavosti o lufách:

Přemýšlíte nad tím jak to, že můžeme používat výraz „zcela přírodní“, když mluvíme o těchto peelingových mistrech? To protože rostou na popínavých rostlinách! Lufa je produkt zcela uzrálého plodu stromů lufy válcovité (L. aegyptiaca) nebo lufy ostrohranné (L. acutangula) – používání lufy drží suchou pokožku stranou!

 

Mydlinkové vůně, které milujeme

Na každé podomácku vyrobené mýdlo lufa jsou potřeba 3–4 kapky esenciálního oleje, takže vytvářejte jednoduché směsi. Také můžete vaše mýdla navonět pouze jedním esenciálním olejem pro hezkou koncentraci vaší oblíbené vůně. Pokud chcete míchat a kombinovat oleje, zde je několik nápadů:

Relaxing Retreat: Peace & Calming a Copaiba

Floral Foam: Lavender a Geranium

Calming Cleanse: Patchouli a Bergamot

Masculine Mood: Shutran a Northern Lights Black Spruce

Citrus Suds: Tangerine a Grapefruit

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.