Esenciální olej ze santalovníku: původ a použití Co je esenciální olej ze santalovníku?

0 24/11/2022 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Produkty YL

I nováčci ve světě esenciálních olejů pravděpodobně znají charakteristickou vůni esenciálního oleje ze santalovníku. Jeho aroma je oslavováno pro jeho perfektní rovnováhu zemité a sladké vůně, díky čemuž je populárním základním tónem parfémů a voňavek.

Esenciální olej ze santalovníku pochází ze dřeva a kořenů východoindického santalového stromu, Santalum album. Říká se, že čím starší strom, tím aromatičtější olej, a 30–50 let je optimální věk pro sklizeň. Po sklizni se kůra rozdrtí na prášek a destiluje se parou, aby se extrahoval olej, který se silně drží ve dřevě.

Kromě své výrazné vůně má santalovník také bohatou historii především na indickém subkontinentu. Hinduismus praví, že bohyně bohatství a štěstí, Lakshmi, žije v santalovníku, což stromu dodává náboženský význam.

Santalovník bílý vs. královský havajský santalovník^

Ve společnosti Young Living máme santalovník tak rádi, že jsme se nemohli spokojit pouze s jedním esenciálním olejem. Máme k dispozici dvě varianty: olej ze santalovníku bíléhoolej z královského havajského santalovníku. Jaký je rozdíl mezi těmito jedinečnými oleji a proč stojí za to mít ve vaší kolekci oba?

Obrázek esenciálního oleje ze santalovníku bílého a královského havajského santalovníku v obklopení kůry ze santalovníku.

Santalovník bílý (Sacred Sandalwood)

Náš esenciální olej Sacred Sandalwood poskytuje hřejivou, smyslnou a jemnou vůni. Olej pochází z druhu Santalum album, který roste na naší partnerské farmě nacházející se v Austrálii. Farma byla vybrána pro svou krajinu a podnebí podobné Indii, odkud druh pochází. Farma se řídí zásadami Seed to Seal® společnosti Young Living a oceněnými opatřeními ohledně udržitelnosti na ochranu tohoto vyhledávaného oleje.

Jak používat olej Sacred Sandalwood:

  • Inhalujte nebo vmasírujte před cvičením jógy na vyvolání klidného a ukotvujícího pocitu.
  • Naneste na pulsní body jako inspirativní, elegantní parfém.
  • Přidejte několik kapek do koupele pro rozmazlující odměnu.
  • Přidejte 1–2 kapky tohoto sladkého oleje do vašeho každodenního hydratačního krému na podporu zářivě vypadající pleti.
  • Užijte si ho jako hlavní složku směsi esenciálních olejů HarmonyWhite Angelica od Young Living.

Obrázek santalové farmy a destilerie Young Living v Austrálii

Královský havajský santalovník (Royal Hawaiian Sandalwood^)

Naproti tomu náš esenciální olej Royal Hawaiian Sandalwood nabízí sladkou, dřevitou a veselou vůni. Olej pochází z druhu Santalum paniculatum, který se získává prostřednictvím projektu obnovy santalového lesa Kona na Big Islandu na Havaji. Tento druh roste ve vyšší nadmořské výšce než jeho indický protějšek a kdysi s ním obchodovali výhradně členové havajské královské rodiny, proto má olej v názvu „královský“. Z úcty k zemi projekt čeká, až stromy dosáhnou konce jejich přirozeného života, než je sklidí pro extrakci oleje.

Jak používat olej Royal Hawaiian Sandalwood:

  • Smíchejte 10 kapek s přibližně 270 g soli Epsom a přidejte do koupele pro zážitek jako v lázních.
  • Zkombinujte několik kapek tohoto smyslného oleje s nosným olejem a vmasírujte do pokožky, abyste se uvolnili na konci dlouhého dne.
  • Podržte lahvičku u nosu a vdechujte vůni, abyste rozproudili odvahu a záměr.
  • Užijte si ho jako hlavní složku směsi esenciálních olejů Inspiration od Young Living.

^Královský havajský santalovník je ochranná známka Jawmin, LLC.

Obrázek projektu obnovy santalového lesa Kona.

Jak naše rodina Young Living používá esenciální olej ze santalovníku

Zeptali jsme se milovníků olejů Young Living, jak rádi používají esenciální olej Sacred Sandalwood a Royal Hawaiian Sandalwood. Tady je, co řekli:

Přidávám několik kapek do pleťového krému společně s esenciálním olejem z kadidlovníku.“

Vdechování vůně před meditací mi pomáhá se zklidňujícím prožitkem.“

Ráda přidávám několik kapek do masky na vlasy společně s esenciálním olejem z rozmarýnu.“

Přidávám ho do mého oblíbeného pleťového séra, abych vyzdvihla mou přirozenou záři.“

Dřevitá, avšak sladká vůně představuje skvělou základní složku domácího parfému s kuličkovým aplikátorem.“

Jak rádi používáte esenciální olej Sandalwood? Napište komentáře nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.