8 věcí, které jste o esenciálním oleji Helichrysum nevěděli

2 10/06/2019 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Objevte esenciální oleje

Olej Helichrysum máme rádi. Je v některých našich oblíbených směsích, například ve směsi Deep Relief, ale je skvělý i sám o sobě. Jeho povzbudivá vůně, která je trošku zemitá a trošku bylinná, zažene lenivou náladu v místnosti. A to je pouze začátek spousty příkladů, že je tento esenciální olej specialistou ve vykonávání více úkolů najednou.

Možná je tento olej nezbytností, ale tato vzácná rostlina je trošku tajemná, proto s vámi sdílíme osm zajímavostí a tipů o tomto oblíbeném esenciálním oleji pro obohacení botanika, který ve vás je! Dejte se do toho a použijte je, abyste na vašem příštím večírku rozšířili znalosti o esenciálních olejích – určitě se mezi vašimi přáteli uvedete jako odborník na esenciální oleje.

 1. Květům smilu se někdy říká maggi nebo slaměnka možná kvůli tomu, jakým způsobem může jeho esenciální olej vyhladit vzhled jemných vrásek a nesjednoceného tónu pleti. Lázeňský večer doma? Kdo má zájem?

 

 1. Smil je rostlina z rodu hvězdicovitých se schopností vlastního osevu. Přirozeně roste na kamenité a písčité půdě napříč Středozemím. Pokud máte rádi esenciální olej ze smilu, měli byste si zarezervovat výlet do Chorvatska, abyste smil co nejdříve viděli na vlastní oči. Jen jsme vám to chtěli říci.

 

 1. Slovo „helichrysum“ pochází z řeckého „helios“, což znamená slunce, a „chrysos“, což znamená zlato. Jeho krásné, malé, zlaté květy si to jméno rozhodně zaslouží.

 

 1. Padla na vás únava? Dejte do vašeho difuzéru trochu oleje Helichrysum a Eucalyptus Radiata. Svěží, zemitá, povzbudivá vůně okamžitě oživí vaše prostředí a pomůže vám znovu se soustředit na nekonečně dlouhý seznam povinností. Také není na škodu při psaní úkolů.

 

 1. Malé květy znamenají malé množství esenciálního oleje. Drobné květy této rostliny destilujeme parou a i přes to, že z každé destilace moc oleje nezískáme, tento olej má silný a složitý profil přirozeně se vyskytujících složek, jako jsou neryl acetát, gama kurkumen a alfa-pinen.

 

 1. Chystáte se do posilovny? Použití oleje Helichrysum ve sportovní masáži je jedním z našich předních použití. Přidejte několik kapek oleje Helichrysum a Peppermint do oleje Young Living V-6 a vmasírujte do svalů, kdykoli potřebujete. Věřte nám – běžeckého pásu se zítra nebudete tak obávat.

 

 1. Smil se obvykle sbírá z volné přírody z kamenitých pobřeží oblasti Dalmatia v Chorvatsku, ale smil společnosti Young Living se pěstuje na naší farmě ve Splitu v Chorvatsku. Pěstováním této vzácné rostliny ji společnost Young Living pomáhá chránit před zužitkováním a nadměrnou sklizní. Díky používání našeho esenciálního oleje Helichrysum pomáháte podporovat udržitelné zemědělství. Nemáte z toho dobrý pocit?

 

 1. Mdlá a suchá pleť z času stráveného na slunci? Pomozte ji oživit díky zklidňující, voňavé kombinaci oleje Helichrysum, Lavender a kokosového oleje. Jemně směs vmasírujte do vaší pleti a potom si odpočiňte s medovo-levandulovou limonádou, aby si celé vaše tělo odpočinulo od horka.

Co máte na oleji Helichrysum rádi?

Sdílejte to s námi v komentářích!

Sdílet

1 komentář

 • Jana 17/07/2019 - 3:18 PM Odpovědět

  Hmm to vypadá skvěle https://www.youngliving.com 😉

 • Zanechat odpověď

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  *Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.