Fotosenzitivní esenciální oleje: bezpečnostní tipy na léto

0 05/06/2019 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Normy a bezpečnost

Letní nálada se blíží jako vlna veder a my víme, že všichni myslí na čas strávený na slunci. Už teď vidíte, jak bude probíhat první den u bazénu – nejdříve nanesete opalovací krém, potom rozdáte hračky do bazénu a nakonec budete dohlížet a odpočívat na vašem oblíbeném lehátku. Nezapomeňte během dovádění a zábavy na bezpečné letní užívání vašich oblíbených olejů. Přečtěte si o fotosenzitivních esenciálních olejích před tím, než si vaše nepostradatelné oleje zabalíte společně s vaší letní knížkou, abyste se ujistili, že vaši oblíbenci nepatří mezi esenciální oleje, které mohou způsobit citlivost na slunce.

Co způsobuje fotosenzitivitu esenciálního oleje?

Citrusové oleje, které jsou známé pro své veselé, letní vůně, patří mezi nejběžnější esenciální oleje, které způsobují fotosenzitivitu. To protože sloučeniny, které se nachází v citrusových olejích – známé jako furokumariny – značně zvyšují citlivost na UV. Zatímco většina fotosenzitivních olejů je citrusových, jiné oleje mohou obsahovat sloučeniny nebo směsi sloučenin, které mají stejný účinek jako furokumariny, což znamená, že také není bezpečné používat je na slunci. Před aplikací vždy zkontrolujte etiketu, abyste zjistili fotosenzitivitu oleje.

Jak poznám, jestli olej způsobuje fotosenzitivitu?

Všechny esenciální oleje Young Living, které způsobují fotosenzitivitu, jsou označeny. Olej jako Lemon, Lime, Grapefruit, Orange, Bergamot, Tangerine, Peace & Calming, Stress Away, Citrus Fresh, Gentle Baby a Joy patří mezi oblíbené oleje Young Living, které způsobují fotosenzitivitu, ale toto riziko mohou přinášet i další oleje. Vždy zkontrolujte etiketu, abyste se podívali na varování spojená s olejem, který používáte.

Jak společnost Young Living rozhodne, že je směs fotosenzitivní?

Změřením množství fotosenzitivního oleje ve směsi může společnost Young Living s jistotou rozhodnout, zda je bezpečné používat směs na slunci.

Jaký je nejlepší způsob, jak omezit rizika negativní reakce?

Používat fotosenzitivní oleje večer

Používání fotosenzitivních olejů večer pomáhá omezit rizika spojená s těmito oleji. Neváhejte a přidejte tyto oleje do vašeho večerního režimu péče o pleť, večerního sprchového gelu nebo mléka, večerní koupele nebo večerní relaxační masáže nohou, krku nebo zad.

Zakrýt oblasti, na které jste aplikovali olej

Zablokování UV záření zakrytím také pomůže omezit vaše riziko reakce. Naneste olej na záda, spodní část hrudníku nebo spánky a vezměte si tričko s výstřihem do V a pokrývku hlavy. Jen se ujistěte, že všechny oblasti, na které jste nanesli olej, jsou zcela zakryté silným materiálem nebo materiálem s jemnými oky.

Řídit se pokyny na etiketě

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout negativní reakci, je řídit se pokyny na etiketě. Většina nezředěných fotosenzitivních olejů vyžaduje 12 hodin před vystavením slunci, ale některé mohou vyžadovat až 48 hodin. Uvědomte si, že množství, které použijete, a zda olej zředíte, ovlivní koncentraci fotosenzitivních sloučenin – a vždy si pamatujte, že opalovací krém vám pomůže, abyste byli na slunci v bezpečí dokonce i po doporučené době čekání.

Co je třeba udělat, vyskytne-li se reakce?

Pokud vy nebo někdo, koho znáte, má reakci, okamžitě zamezte vystavení UV a řiďte se jedním z následujících postupů:

Esenciální olej Lemon

Po kožní reakci:

  • Okamžitě místo umyjte studenou vodou a mýdlem. Důkladně opláchněte.
  • Opláchněte pokožku rostlinným olejem, abyste zředili esenciální olej.

Po oční reakci:

  • Otevřené oko několik minut vyplachujte pod tekoucí vodou.
  • Pomocí sterilní žínky naneste okolo oka rostlinný olej, abyste zředili jakýkoli přebytečný esenciální olej.
  • Vždy vyhledejte lékařskou pomoc, pokud pokožka bolí nebo reakce pokrývá značnou část těla.

 

Esenciální oleje milujeme a víme, že vy také. Proto vám chceme poskytnout obecné informace, abychom vám pomohli zvýšit znalost správného používání esenciálních olejů. Abyste sobě a vaší rodině věnovali tu nejlepší péči, vždy si přečtěte pokyny na etiketě a řiďte se jimi. Dobrou zprávou je, že existuje spousta olejů, které neobsahují fotosenzitivní sloučeniny, což znamená, že se hodí pro vaše letní dobrodružství. Je to skvělá příležitost k tomu, abyste zkusili něco nového a objevili nové oblíbence!

Jaké jsou vaše oblíbené způsoby použití olejů v létě?

Dejte nám vědět v komentářích!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.