14 hlavních tipů na použití esenciálního oleje Tea Tree

0 28/02/2022 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Objevte esenciální oleje

Díky své výrazné, zemité vůni a prokázaným čisticím schopnostem je esenciální olej Tea Tree (kajeput) nejen jedním z nejoblíbenějších produktů Young Living, ale je také jedním z nejuniverzálnějších! Olej Tea Tree, který pochází z Austrálie a získává se destilací parou z Melaleuca alternifolia, malého stromu patřícího do čeledi myrtovitých, je obzvláště oblíbený. Lze jej použít v produktech pro péči o pokožku a vlasy, lze jej nanést na pokožku jako voňavý parfém a lze jej také zkombinovat s nosnými oleji, kdy poskytne příjemnou masáž. Esenciální olej Tea Tree má nepřeberné množství použití. V tomto článku vás provedeme některými našimi oblíbenými způsoby, abyste se dozvěděli, jak si ve vašem každodenním režimu nejlépe užít tento zklidňující olej!

Esenciální olej z kajeputu

 1. Když přijde na přirozeně získané prostředky na tělesné pachy, lokální nanesení oleje Tea Tree jako alternativy k deodorantu je skvělým způsobem, jak si užít jeho dřevitou vůni po celý den. Po sprše naneste 2 kapky do podpaží, abyste zmírnili nechtěné pachy. Ujistěte se, že s nanesením počkáte nejméně 10 minut, především pokud jste se holili, abyste před nanesením oleje umožnili pórům uzavřít se.
 2. Abyste si užili prospěch oleje Tea Tree společně s dalšími oblíbenci Young Living, vyzkoušejte náš balzám Rose Ointment! Tento neskutečně univerzální balzám, který obsahuje rostlinné výtažky a také esenciální olej Rose (růže), Ylang Ylang a Tea Tree, zklidňuje a vylepšuje texturu a vzhled hrubé pokožky, když je nanesen lokálně na rty, kolena, lokty a další typicky suché oblasti.
 3. Jedním ze způsobů, ve kterých je použití oleje Tea Tree nejpopulárnější, je v podobě čističe na pleť náchylnou na nedokonalosti. Abyste pomohli udržet zdravý vzhled pleti, přidejte kapku oleje Tea Tree do vašeho oblíbeného pleťového hydratačního krému nebo nočního krému a vytěžte co nejvíce z jeho výhod.

Esenciální olej z kajeputu a balzám Rose Ointment

 1. Pokud na tom není vaše nehtová kůžička nejlépe, olej Tea Tree může být obzvláště nápomocný. Přestože lze olej Tea Tree nanést přímo na pokožku, my rádi přidáváme několik kapek do teplé koupele na nohy, abychom si užili relaxační zážitek jako v lázních, který může pomoci udržet zdravý vzhled nehtů.
 2. Pokud vás baví vyrábět domácí produkty pro péči o pokožku, zkuste si vyrobit domácí mýdlo, které je obohaceno esenciálním olejem Tea Tree! Olej Tea Tree je skvělý pro pokožku, a když je zkombinován s přirozeně získanými složkami pro vytvoření luxusního mýdla, zaručeně vaši pokožku zanechá hedvábně jemnou.
 3. Marně hledáte řešení pro zdravě vypadající vlasy? Pokud ano, Tea Tree může být olejem, který jste hledali. Abyste vašim vlasům a pokožce hlavy poskytli odměnu, kterou si zaslouží, přidejte 2–3 kapky oleje Tea Tree do vašeho oblíbeného šamponu a užijte si nádherné kadeře.

Esenciální olej z kajeputu a žena myjící si vlasy

 1. Pro nádherně voňavou masku na vlasy jednoduše zkombinujte 4 kapky esenciálního oleje Tea Tree se 2 lžícemi kokosového oleje. Naneste směs na vlasy, jemně pročešte a nechte až hodinu působit. Poté umyjte a upravte jako obvykle.
 2. Když přijde na parfém, olej Tea Tree vás možná nenapadne jako první. Je však obzvláště nádherný, když se smíchá s květinovými oleji, jako je olej Jasmine (jasmín), Lavender (levandule) a Rose a nanese na pulsní body a okolo výstřihu pro vytvoření lákavé vůně.
 3. Díky své čisticí povaze funguje olej Tea Tree báječně, když se použije při masáži. Jeho vůně je také oživující a zklidňující a je skvělý k vetření do unavených svalů. Abyste to sami vyzkoušeli, jednoduše zřeďte olej Tea Tree v 10 ml oleje Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex a dejte se do práce!

Esenciální olej z kajeputu, levandule, jasmínu a růže s lahvičkou na parfém

 1. Nic v životě není tak odpočinkové a obnovující jako teplá koupel. Abyste si užili prospěch oleje Tea Tree v pohodlí vašeho vlastního domova, zkuste přidat 6–8 kapek do tekoucí vody, než se do této dokonalé blaženosti ponoříte.
 2. Přestože existuje hodně způsobů, kterými můžete esenciální olej Tea Tree nanést lokálně pro fantastické výsledky, mnoho radosti může přinést jednoduché vdechování jeho zemité vůně. Zkuste ho vdechovat přímo z lahvičky během praktikování jógy či meditace pro ukotvující zážitek.
 3. Někdy mohou mít vaši nejmenší prospěch z používání olejů stejně jako vy! Naše směs KidScents® KidCare obsahuje olej Tea Tree společně s esenciálním olejem Helichrysum (smil) a Clove (hřebíček) a je perfektní na pomoc s uvolněním a zklidněním dětí na konci dlouhých dní.
 4. Na pomoc s udržením mladě vypadající pokožky vyzkoušejte náš sprej ClaraDerm Spray. Je obohacen například olejem Lavender, Frankincense (kadidlovník) a Tea Tree. Tato jemná mlha je především vhodná k použití na suchou nebo dehydratovanou pokožku, která bude každý den vypadat zářivě.
 5. Na závěr, pro krásnou směs, která poskytne okouzlující smyslový prožitek, vyzkoušejte Melrose. Tato klasická, zklidňující vůně obsahuje esenciální olej Tea Tree, Rosemary (rozmarýn) a Clove a je neuvěřitelně univerzální stejně jako olej Tea Tree, když je použit samostatně. Oživte váš sprchový gel díky několika kapkám nebo si vytvořte osobitou vůni díky tomuto nádhernému oleji.

Olej KidScents® KidCare, Melrose a ClaraDerm Spray

Jak rádi používáte esenciální olej Tea Tree od Young Living? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.