Pačiulių aliejaus portretas: kilmė, naudojimas + pačių pasigaminti kvepalų receptai

0 26/01/2023 - GROŽIS, Pasidaryk pats

Prisijunkite prie mūsų šiandien, mums kalbant apie vieną plačiausiai naudojamų ingredientų modernioje parfumerijoje: pačiulių aliejų. Sužinokite, kaip šis stulbinantis aliejus išpopuliarėjo visame pasaulyje, kaip laikui einant jį perėmė įvairios kultūros, kol šiandien jis tapo viena ryškiausių kvepalų pramonės natų. Be to, sužinokite, kaip galite naudoti pačiulių eterinį aliejų, norėdami sukurti asmeninius kvepalus, kurie jums padės išsiskirti iš minios. Tačiau pirmiausia, pažiūrėkime į pačiulį iš įvairių perspektyvų…

Image of Patchouli essential oil.

Kas yra pačiulių aliejus?

Pačiulis (Pogostemon cablin), vertinamas už intensyvų aromatą ir turtingą istoriją, yra notrelinių šeimos krūminis daugiametis augalas. Ši visžalė žolė, kilusi iš Azijos regiono, įskaitant Indiją, Malaiziją ir Indoneziją, klesti atogrąžų klimato sąlygomis ir gali užaugti iki 3 pėdų aukščio su lapais, žydinčiais švelniais žiedais.

Pačiulis dažniausiai auginamas dėl eterinio aliejaus, kuris išgaunamas distiliuojant garais. Šis procesas yra unikalus tuo, kad nuo augalo nuskintus lapus ir stiebus pirmiausia reikia išdžiovinti pavėsyje, o po to distiliuoti garais, kad būtų išgautas pačiulių aliejus gryniausia forma.

Image of patchouli plant growing in nature.

Pačiulio kilmė

Pavadinimas „pačiulis“ kilęs iš Tamil žodžių „patchai“ ir „ellai“, kurie išvertus reiškia „žalias lapas“. Atrodo paprasta, ar ne? Tačiau šio aromatinio augalo istorija tikrai nėra paprasta.

Pietų Indijos žmonės, kurie davė augalui pavadinimą, taip pat ir pirmieji pradėjo jį naudoti. Jie naudojo lapus dėl vaistinių savybių, kaip vabzdžių repelentą ir kartais ruošė iš jo žolelių arbatą. Tada pačiulis pateko į Artimuosius Rytus šilko prekybos keliais, nes prekybininkai apdengdavo savo gaminius šiuo augalu, tikėdamiesi, kad jis apsaugos šilką nuo kandžių.

Tada peršokame į XIX a., kur prancūzės puošiasi pačiuliu kvepiančiais šalikais. Tokią madą netgi perėmė imperatorienė Eugenija, todėl pačiulis tapo geidžiama preke Europoje ir kitose Vakarų civilizacijose. Sklido gandai, kad daugelis moterų šilkines skaras rinkosi ne dėl rašto ar dizaino, o dėl stipraus pačiulių kvapo. Nesvarbu, ar tai tik gandai, ar ne, pačiulių kvapas greitai persmelkė aukštesnės klasės visuomenę.

XX a. viduryje pačiulis jau nebebuvo siejamas su aukštąja mada ir turtu, pačiulių aliejų išpopuliarino septintojo ir aštuntojo dešimtmečių kontrkultūros judėjimas – dabar jį buvo galima įsigyti kanapių reikmėmis prekiaujančiose parduotuvėse ir jis buvo siejamas su hipiais. Nors gėlių vaikai naudojo nekokybišką variantą, tai nesutrukdė jiems mėgautis sodriu muskuso kvapu ir laikyti jį laisvės simboliu.

Trumpai pabuvojęs hipių kultūros simboliu, pačiulių aliejus 90-ųjų pradžioje grįžo kaip prabangus kvapas, kai parfumeriai pavertė jį pagrindine vyrų ir moterų kvepalų nata. Dabar jis pripažintas vienu plačiausiai naudojamų ingredientų šiuolaikinėje kvepalų pramonėje!

Ar žinojote?

  • Aukso svarą kažkada Europos prekybininkai iškeitė į svarą pačiulių.
  • Egipto faraonas Tutankamonas buvo palaidotas su 40 litrų pačiulių aliejaus.
  • Pop karalienė Madonna savo 1989 m. albumą Like A Prayer išleido pačiuliu kvepiančioje pakuotėje

Image of woman spraying herself with perfume.

Pačiulis kvepaluose

Pačiulių aliejus turi ryškų, išskirtinį aromatą, kuris yra gilus, žemiškas, medienos kvapas, tačiau taip pat pasižymi subtiliu saldumu. Jo kvapas padalija nuomones – vieni jį vertina dėl sodrumo ir gilumo, tuo tarpu kiti laiko bauginančiu ir muskusiniu. Tačiau būtent tas gilumas reiškia, kad jis palieka ilgai išliekantį kvapą, dėl kurio jis yra populiarus kvepalų ingredientas.

Be to, kad pačiulių aliejus turi ilgai išliekantį kvapą, jis yra neįtikėtinai universalus ir gerai maišosi su daugeliu kitų aliejų, įskaitant santalų, vetiverijų ir bergamočių aliejus. Šis universalumas išlaisvina aromatą nuo bet kokių lyčių stereotipų, todėl jį galima rasti kaip pagrindinę natą tiek vyriškuose, tiek moteriškuose kvepaluose.

Image of essential oils being mixed to make a DIY fragrance.

Pasigaminkite savo kvepalų su pačiulių aliejumi

Šiuolaikinėje individualistinėje visuomenėje žmonėms svarbu turėti unikalų kvapą ir tai galima pasiekti sluoksniuojant kvapus. Laimei, daugelis kvapų yra puikūs pačiulio žaidimų draugai. Pačiulis ir vanilė sukuria svaiginančiai žemišką, bet saldų ir šiltą aromatą, o jazminas ir pačiulis yra dieviškas elegancijos ir romantikos mišinys. Sluoksniuojamas su kitais medžio aromatais, tokiais kaip santalų ir vetiverijų, pačiulis papildo kiekvieno unikalaus medienos kvapo niuansus. Taip pat gėlių aromatai, įskaitant levandų ir kvapiųjų kanangų subalansuoja pačiulio charakterio drąsą. Jei kvepalų sluoksniavimo pasaulyje dar esate naujokai, išbandykite vieną iš šių pačiulių mišinių, norėdami rasti savo naują išskirtinį kvapą.

Savo pačių pasigaminti kvepalų mišiniai

Išsirinkę vieną iš toliau pateiktų receptų, sumaišykite eterinio aliejaus lašus su baziniu aliejumi tuščiame rutuliniame buteliuke ir turėsite savo asmeninius kvapus!

Rožių sodas

Vėsus vėjelis

Vasaros džiaugsmas

Jausmingi citrusai

Meilės apakinti

Pasivaikščiojimas gamtoje

Jau pagaminti mišiniai

Kad viskas būtų dar lengviau, „Young Living“ didžiuojasi galėdami pasiūlyti fantastišką pačiulių eterinių aliejų mišinių asortimentą, kuris jau paruoštas mėgautis.

  • „Di-Gize®“ eterinių aliejų mišinyje yra „Tarragon“ peletrūnų, „Ginger“ imbierų, „Peppermint“ pipirmėčių, „Juniper“ kadagių, „Lemongrass“ citrinžolių, „Anise“ anyžių ir „Patchouli“ pačiulių aliejų, kurie sukuria išskirtinį aromatą.
  • „Peace & Calming“®: įkvėptas gamtos, šis saldus ir citrusinis mišinys buvo meistriškai sukurtas naudojant „Ylang Ylang“ kvapiųjų kanangų, „Blue Tansy“ bitkrėslių, „Patchouli“ pačiulių, „Orange“ apelsinų, ir „Tangerine“ mandarinų eterinius aliejus. Taip pat galima įsigyti kaip rutulinį aliejų!
  • „Abundance“: šis užburiantis „Frankincense“ bosvelijų, „Cinnamon“ cinamonų, „Orange“ apelsinų, „Patchouli“ pačiulių, „Clove“ gvazdikėlių, „Ginger“ imbierų, „Myrrh“ miramedžių, ir „Black Spruce“ juodųjų eglių mišinys yra puikus šildantis ir įkvepiantis aromatas.
  • Magnify Your Purpose: įžiebkite savo aistrą šiuo saldžiu ir pikantišku „Sage“ šalavijų, „Nutmeg“ muskato riešuto, „Cinnamon“ cinamonų, „Sandalwood“ santalų, „Patchouli“ pačiulių, „Bergamot“ bergamočių, „Ylang Ylang“ kvapiųjų kanangų ir „Geranium“ pelargonijų eterinių aliejų mišiniu.

Image of Di-Gize®, Peace & Calming®, Abundance, and Magnify Your Purpose essential oil blends.

Paspauskite „patinka“ ir parašykite komentaruose, kurie eteriniai aliejai, jūsų nuomone, geriausiai dera su pačiulių.

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,