Išorinis naudojimas: patarimai ir draudimai dėl eterinių aliejų naudojimo ant odos

0 07/11/2022 - ETERINIAI ALIEJAI, Eterinių aliejų naudojimas, GROŽIS, Odos priežiūra

Tie, kurie siekia naudotis Motinos Gamtos teikiama nauda – eteriniai aliejai gali būti naudojami aromatiniu būdu, į vidų arba išoriškai. Šios dienos tinklaraščio įraše pateiksime jums trumpą esminį kursą apie paskutinį būdą – išorinį naudojimą.

Kas yra išorinis naudojimas?

Išorinis naudojimas apima viską nuo eterinių aliejų skiedimo baziniais aliejais ir naudojimo kūno masažui arba maišymo su mėgstamiausiais kosmetikos produktais, siekiant pagerinti savo kasdienę odos priežiūros rutiną. Išorinis naudojimas leidžia aliejui tiesiogiai įsiskverbti į norimą odos vietą, tai greitas, patogus ir efektyvus būdas mėgautis eterinių aliejų nauda.

Person massaging essential oil & V-6® Complex into feet.

              

Kaip skiesti eterinius aliejus

Prieš kalbant apie išorinio naudojimo būdus, itin svarbu sužinoti apie skiedimo svarbą. Paprastai tariant, eteriniai aliejai yra labai koncentruoti junginiai, išgauti iš augalų, juose slypi gryniausia gamtos esmė. Bet su grynumu ateina ir stiprumas ir lakumas. Eteriniai aliejai dažnai yra per stiprūs, kad juos būtų galima naudoti tiesiogiai ant odos ir todėl būtina pasirūpinti tinkamu skiedimu, siekiant užtikrinti visų saugumą.

Maišymas su baziniais aliejais

Kaip ir eteriniai aliejai, baziniai aliejai taip pat yra išgauti iš augalų. Tarp dažniausiai naudojamų bazinių aliejų – kokosų, migdolų, simondsijų ir augaliniai aliejai. Taigi, koks skirtumas tarp šių augalinių produktų? Eteriniai aliejai yra lakūs ir atsidūrę ant odos jie gali greitai išgaruoti, baziniai aliejai negaruoja, todėl tai puiki pora stipriems eteriniams aliejams.

Baziniai aliejai daro tai, kas parašyta ant pakuotės, jie veikia kaip pagrindas eteriniams aliejams, sulėtina garavimo greitį ir pagerina saugų bei efektyvų įsisavinimą į odą, nepakeičiant jokių natūralių jo privalumų.

Skirtingi baziniai aliejai pasižymi skirtingomis savybėmis ir gali skirtis pagal absorbciją, konsistenciją, aromatą ir galiojimo laiką. Mes, „Young Living“ kompanija, rekomenduojame maišyti 1 lašą pasirinkto eterinio aliejaus su 5-10 lašų „V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex“ ar kitu baziniu aliejumi. Sužinokite skirtingus bazinių aliejų tipus ir išsiaiškinkite, kuris tinkamiausias jums, būtinai skaitykite etiketes, nes skiedimo proporcijos gali skirtis priklausomai nuo produkto ar prekės ženklo.

Kaip eterinius aliejus naudoti išoriškai

Kur ant odos tepti eterinius aliejus

 • Veidas: įlašinkite 1-2 lašelius eterinio aliejaus į savo mėgstamiausius veido odos priežiūros produktus, siekdami išlaikyti sveiką odos išvaizdą.
 • Pilvo sritis: sumaišykite 1-2 lašus eterinio aliejaus su baziniu aliejumi ir sukurkite raminantį masažą, kuris grąžins jus į jūsų ašį diskomforto metu.
 • Krūtinė: tepkite eterinius aliejus, tokius kaip arbatmedžio arba šaltmėčių ant krūtinės, norėdami įkvėpti vėsinančio aromato, kuris padėtų lengviau kvėpuoti.
 • Rankos ir kojos: masažuokite galūnes po mankštos, norėdami, kad kūnas ir siela atsipalaiduotų.
 • Pėdos: naujiems eterinių aliejų naudotojams tepkite eterinius aliejus ant pėdų, kur oda yra stora ir atspari.
 • Pulso taškai: tepkite eterinius aliejus ant taškų, kur jūsų kraujas teka arčiausiai odos paviršiaus, kaklo, krūtinės, vidinės alkūnės, riešų, smilkinių ir už ausų, norėdami atpalaiduojančios patirties. Pažiūrėkite žemiau pateiktą žemėlapį dėl vietų, kur reikėtų tepti.

Image-only graphic mapping key pulse points.

             

Norėdami palepinti visą kūną – praturtinkite savo maudynes įlašinę keletą mėgstamiausio eterinio aliejaus lašų į vonią. Leiskite odai sugerti visą naudą ir įkvėpkite raminančius aromatus – tai bus lepinanti SPA patirtis.

Kurie eteriniai aliejai geriausi odai: mūsų 5 rekomendacijos

 • Levandų: sumaišykite keletą lašų šio puikaus aliejaus su priemonėmis, kurias naudojate veidui ar kūnui vakare ir atsipalaiduokite po sunkios dienos.
 • Kopalių: praturtinkite savo natūralų švytėjimą su šiuo šiltu ir jausmingu aliejumi. Įlašinkite į savo mėgstamiausią kremą norėdami pamaitinti odą.
 • Kedrų: nuraminkite odą su šiuo giliai maitinančiu aliejumi, kurio aromatas saldus ir užburiantis.
 • Arbatmedžių: pasirinkite šį atgaivinantį aliejų dėl jo odą valančių savybių. Be to, raminantis aromatas suteikia atgaivą žiemos mėnesiais, kai esame įstrigę namie ir kovojame su peršalimu.
 • Rožių: atskleiskite savo vidinį švytėjimą, įlašinę lašelį į mėgstamą kūno losjoną arba įlašinkite į vonią, norėdami palepinti odą.

Patarimai dėl saugaus naudojimo

 • Venkite jautrių vietų! Netgi skiedžiant su baziniais aliejais yra tam tikrų jautrių vietų, kurių reikėtų vengti, tai būtų sritis aplink akis, vidinė ausies dalis ar pažeista oda.
 • Saugokitės galimo jautrumo saulei! Kai kurie eteriniai aliejai, tokie kaip citrusiniai gali sukelti laikiną jautrumą šviesai. Jeigu citrusinius aliejus naudojate ant odos, venkite saulės bent 12 valandų.
 • Atlikite bandymą ant nedidelio odos plotelio! Tiems, kurie jaudinasi dėl odos jautrumo – vidinę rankos dalį patepkite nedideliu kiekiu eterinio aliejaus ir palaukite iki 2 valandų dėl bet kokios neigiamos reakcijos.
 • Teisingai laikykite aliejus! Vartotojai privalo išmokti teisingai laikyti aliejus, siekiant išsaugoti jų savybes ir privalumus.
 • Pakeiskite senus aliejus! Rekomenduojame keisti aliejus kas 3 metus, žinoma, būtina tikrinti kiekvieno aliejaus etikelę individualiai.
 • Venkite „karštų“ aliejų! Ne visi eteriniai aliejai tinkami išoriniam naudojimui. Venkite aliejų tokių kaip cinamonų, juodųjų pipirų ir čiobrelių, nes jie gali sukelti karščio ar deginimo pojūtį ant odos.
 • Imkitės reikiamų apsaugos priemonių! Jeigu laukiatės, maitinate kūdikį, vartojate vaistus arba sergate kokia nors liga, prieš bandydami bet kokius aliejus pasikalbėkite su sveikatos specialistu.

Kur įsigyti eterinių aliejų odai

„Young Living“ kompanijoje didžiuojamės, kad mūsų aliejai yra gryni ir aukštos kokybės. Mūsų Seed to Seal® įsipareigojimas motyvuoja mus kurti eterinius aliejus su trimis kertiniais dalykais galvoje – ištekliai, žinios ir standartai, tai reiškia, kad jūs ne tik patiriate grynumo naudą, tačiau ir išteklius iš viso pasaulio bei lyderystę rinkoje.

Šeimai draugiški eteriniai aliejai

Jeigu norite pasidalinti savo meile eteriniams aliejams su visa šeima, labai svarbu žinoti, kuriuos produktus yra saugu naudoti ir kaip tai daryti. Štai todėl „Young Living“ sukūrė ypatingą asortimentą, iš kurio galėsite išsirinkti tinkamą produktą kiekvienam šeimos nariui.

Pažiūrėkite į mūsų „KidScents®“ liniją, sukurtą galvojant apie jūsų vaikus, kad jie taip pat galėtų mėgautis eteriniais aliejais saugiai.  Dar mažesniems aliejų vartotojams skirta „Seedlings®“ linija, sukurta su vegetariškais, natūralios kilmės ingredientais, kurie puikiai tinka jūsų kūdikio jautriai odelei. Ir, žinoma, negalime pamiršti mūsų pūkuotų šeimos narių. „Animal Scents®“ buvo sukurtas gyvūnams, tai puikus sprendimas jūsų keturkojams draugams.

Dog and owner enjoying YL’s Animal Scents® range.

              

Koks jūsų mėgstamiausias būdas mėgautis eteriniais aliejais išoriškai? Pakomentuokite arba parašykite mums el. paštu: mseublog@youngliving.com

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,