Jsou citrusové oleje bezpečné pro vaše zuby?

0 24/06/2019 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Normy a bezpečnost

Infographic with pH scale and citrus oil acid erosion on tooth enamel

Kvůli přetrvávající diskusi o vlivech citrusových olejů na zubní sklovinu jsme se rozhodli sami najít odpovědi! Dr. Michael Buch, bývalý předseda Americké asociace pro zubařský výzkum a vedoucí vědecký pracovník společnosti Young Living, provedl společně se svým týmem laboratorní analýzu, aby určil, zda čisté citrusové esenciální oleje společnosti Young Living postihují zubní sklovinu podobně jako citrusová šťáva.

 

Ukázalo se, že citrusové šťávy způsobují v průběhu času kyselinovou erozi zubní skloviny, protože obsahují kyseliny, které snižují pH v ústech do takové míry, že změkčí zubní sklovinu.

Jednoduše řečeno, čím kyselejší (nižší pH) ústa jsou, tím spíše bude zubní sklovina postižena.

OBECNÝ TESTOVACÍ POSTUP BYL NÁSLEDUJÍCÍ:

  1. PH elektroda byla ponořena do demineralizované vody a bylo změřeno pH.
  2. Do sklenice bylo přidáno 0,5 ml čerstvě vymačkané citrusové šťávy a pH bylo změřeno znovu.
  3. V jiné sklenici bylo do vody přidáno stejné množství odpovídajícího citrusového esenciálního oleje Young Living a pH bylo změřeno stejným způsobem.

Byly testovány oleje Lemon, Lime, Tangerine, Orange a Grapefruit. Bylo zjištěno, že každá z ovocných šťáv byla nejméně 10krát kyselejší než odpovídající esenciální oleje Young Living.

Esenciální oleje Young Living vlastně způsobily pouze minimální změny pH vody (v průměru méně než 1 jednotku pH).

Tyto laboratorní testy potvrdily, že citrusové esenciální oleje Young Living nesnižují pH jako ovocné šťávy, a proto je mnohem méně pravděpodobné, že způsobí kyselinovou erozi zubní skloviny.

Díky průzkumu, který udělal tým Dr. Bucha, se můžete spolehnout, že citrusové esenciální oleje, které máte od společnosti Young Living rádi, neohrozí vaši zubní sklovinu.

Když teď máte fakta, který z našich vynikajících citrusových esenciálních olejů Plus přidáte do vašeho příštího receptu? Dejte nám vědět v komentářích!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.