Czy olejki cytrusowe są bezpieczne dla zębów?

2 24/06/2019 - OLEJKI ETERYCZNE, Standardy i bezpieczeństwo

Infographic with pH scale and citrus oil acid erosion on tooth enamel

W związku z trwającą debatą dotyczącą działania olejków cytrusowych na szkliwo zębów, postanowiliśmy sami znaleźć odpowiedzi! Pod kierownictwem doktora Michaela Bucha, byłego dyrektora Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań Stomatologicznych (AADR) oraz dyrektora naukowego Young Living, wraz z jego zespołem, przeprowadziliśmy analizę laboratoryjną, aby określić, czy czyste olejki eteryczne Young Living z cytrusów oddziałują na szkliwo zębów w ten sam sposób, jak soki cytrusowe.

 

Udowodniono, że soki z cytrusów powodują z czasem erozję szkliwa, ze względu na zawartość kwasów, które obniżają pH w ustach do poziomu zmiękczającego szkliwo zębów.

Mówiąc prościej, im bardziej kwasowe środowisko (niższe pH) w ustach, tym bardziej może ucierpieć na tym szkliwo zębów.

PRZEPROWADZONO NASTĘPUJĄCY TEST:

  1. Elektrodę pH zanurzono w oczyszczonej wodzie i zmierzono poziom pH.
  2. Do zlewki z wodą dodano 0,5 ml świeżo wyciśniętego soku cytrusowego i ponownie zmierzono pH.
  3. W innej zlewce do wody dodano taką samą ilość odpowiadającego olejku cytrusowego Young Living, a następnie w ten sam sposób zmierzono pH.

Przetestowano olejki Lemon, Lime, Tangerine, Orange i Grapefruit. Okazało się, że każdy z soków owocowych jest co najmniej 10 razy bardziej kwasowy niż odpowiadający mu olejek eteryczny Young Living.

W rzeczywistości olejki eteryczne Young Living wywoływały jedynie minimalne zmiany pH w wodzie (średnio mniej niż 1 pH).

Te wyniki laboratoryjne potwierdzają, że cytrusowe olejki eteryczne Young Living nie obniżają poziomu pH w ten sam sposób, jak soki owocowe i dlatego w dużo mniejszym stopniu wpływają na kwasową erozję szkliwa zębów.

Dzięki badaniom przeprowadzonym przez zespół doktora Bucha możesz mieć pewność, że twoje ulubione cytrusowe olejki eteryczne z Young Living nie naruszają szkliwa zębów.

Fakty udowodnione! Którego z naszych pysznych cytrusowych olejków eterycznych z linii Plus użyjesz więc do swojego następnego przepisu kulinarnego? Podziel się w komentarzu!

Udostępnij

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Ta strona korzysta z Akismet, aby zmniejszyć ilość spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są twoje dane.

* Informujemy, że wszystkie komentarze są moderowane i nie pojawiają się na stronie automatycznie. Dodatkowo, niektóre posty mogą zostać edytowane lub usunięte, aby zachować zgodność z zasadami i procedurami Young Living oraz ustaleniami prawnymi.