Šviesai jautrūs eteriniai aliejai: vasarą naudokite saugiai

1 05/06/2019 - ETERINIAI ALIEJAI, Standartai ir sauga

Artėjant vasarai nekantraujame pasilepinti saulės spinduliais. Jau įsivaizduojame, kaip gulėsime prie baseino patogiame gulte… saulė kutens losjonu padengtą odą, o galvoje suksis tik šviesios ir lengvos mintys. Tačiau mėgaudamiesi smagiu laiku bei į pagalbą pasitelkdami eterinius aliejus, nepamirškime saugos. Kviečiame plačiau sužinoti apie šviesai jautrius eterinius aliejus – jog vasaros sezono metu netektų patirti netikėtų siurprizų.

Kas lemia eterinių aliejų jautrumą šviesai?

Puikiai pažįstami dėl šviesių vasariškų kvapų, citrusiniai aliejai dažniausiai sukelia odos jautrumą šviesai. Taip yra todėl, nes citrusinius aliejus sudarantys junginiai – žinomi kaip furanokumarinai – sustiprina odos jautrumą UV spinduliams. Nors didžiausią odos jautrumą šviesai sukelia citrusiniai aliejai, kitų aliejų sudėtyje taip pat gali būti junginių ar kombinuotų junginių, kurie pasižymi tokiu pačiu poveikiu kaip furanokumarinai, t.y. šie aliejai nėra saugūs naudoti saulėje. Visada prieš naudojant aliejų perskaitykite jo etiketę, jog sužinotumėte apie galimą jautrumą šviesai.

Kaip galiu žinoti, ar tam tikras aliejus skatina odos jautrumą šviesai?

Visi „Young Living“ eteriniai aliejai, kurie gali sukelti jautrumą šviesai, yra atitinkamai pažymėti etiketėse. Tarp populiarių „Young Living“ eterinių aliejų, kurie gali sukelti odos jautrumą saulei, yra: „Lemon“, „Lime“, „Grapefruit“, „Orange“, „Bergamot“, „Tangerine“, „Peace & Calming“, „Stress Away“, „Citrus Fresh“, „Gentle Baby“ ir „Joy“. Tačiau be šių, riziką sukelti gali ir kiti aliejai. Visuomet perskaitykite naudojamo aliejaus etiketę, jog žinotumėte, kokių atsargumo priemonių dera laikytis.

Kaip „Young Living“ nusprendžia, ar eterinių aliejų mišinys yra jautrus šviesai?

Nustačius šviesai jautraus aliejaus kiekį mišinyje, „Young Living“ gali tinkamai įvertinti, ar mišinys saugus naudoti saulėje.

Koks geriausias būdas sumažinti neigiamos reakcijos riziką?

Šviesai jautrius aliejus tepkite vakare

Šviesai jautrių aliejų naudojimas vakare padeda sumažinti su šiais aliejais susijusių rizikų tikimybę. Drąsiai galite šiuos aliejus įtraukti į vakarinę odos priežiūros rutiną, vakarinį prausimosi ritualą, vakare tepamą losjoną ar atpalaiduojantį pėdų, kaklo ar nugaros masažą.

Uždenkite pateptą vietą

Reakcijos riziką sumažinsite ir blokuosite UV spindulius, uždengdami pateptą vietą. Tepkite aliejumi nugarą, žemiau krūtinės ląstos ar smilkinius ir užsivilkite prie kaklo priglundančius marškinėlius ir užsidėkite kepurę/skrybėlę. Tiesiog įsitikinkite, jog tos vietos, kurias patepsite aliejumi, bus uždengtos storesne ar apsitempusia medžiaga.

Sekite etikečių instrukcijas

Geriausias būdas siekiant išvengti neigiamo poveikio – sekti etikečių instrukcijas. Daugelį neatskiestų šviesai jautrių eterinių aliejų galima tepti iki 12 valandų prieš buvimą saulėje, tačiau kai kuriems gali prireikti iki 48 valandų. Atminkite, kad naudojamo aliejaus kiekio ir skiedimo santykio faktoriai gali paveikti šviesai jautrių junginių koncentraciją; taip pat visada atminkite, kad apsaugos nuo saulės priemonė padeda užtikrinti saugų buvimą saulėje, net praėjus rekomenduojamam laukimo laikui.

Ką daryti, jei pasireiškė reakcija?

„Lemon“ citrinų eterinis aliejus

Jei jums (ar kitam asmeniui) pasireiškė reakcija, reikia tučtuojau pasišalinti nuo vietos, kurioje juntamas UV spindulių poveikis ir sekti konkretų atvejį atitinkančias žemiau nurodytas rekomendacijas:

Pasireiškus odos reakcijai:

  • Iš karto nuplaukite šaltu vandeniu ir muilu. Kruopščiai nuplaukite vandeniu.
  • Tepkite odą augaliniu aliejumi, jog taip atskiestumėte jau užteptą aliejų.

Patekus į akis:

  • Tekančiu vandeniu skalaukite akis keletą minučių.
  • Sterilia kloste aplink akis tepkite augalinį aliejų, jog atskiestumėte užtepto aliejaus perteklių.
  • Pasireiškus odos skausmui ar reakcijai didelėje odos dalyje, pasikonsultuokite su medicinos specialistu.

Mes dieviname eterinius aliejus, žinome, jog ir jūs juos dievinate. Todėl norime suteikti jums bendrą informaciją, kuri padės giliau suvokti tinkamą eterinių aliejų naudojimą. Svarbiausia, jog tiek jūs, tiek jūsų šeimos nariai, prieš naudodami aliejus, visuomet sektumėte nuorodas etiketėse. Tačiau gera naujiena ta, jog yra gausybė aliejų, kuriuose nėra šviesai jautrių junginių, tad jie tinkami naudoti vasaros sezonu. Galbūt tai gali tapti proga išbandyti šį tą naujo ir atrasti naują mėgstamą aliejų!


O kokius eterinius aliejus vasarą naudojate jūs?

Pasidalinkite komentaruose apačioje!

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,