5 największych błędów w stosowaniu olejków

0 29/09/2020 - OLEJKI ETERYCZNE, Stosowanie olejków eterycznych, Wprowadzenie do olejków eterycznych

Czyż to nie ciekawe, że olejki eteryczne zaczynają pojawiać się w każdym pomieszczeniu w domu i stają się rozwiązaniem wszelkich codziennych potrzeb? Gdy nasz przyjaciel dzieli się z nami problemem, polecamy mu któryś z olejków. Nasza kolekcja powiększa się, a my zaczynamy eksperymentować z różnymi produktami.

Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci właściwie korzystać z tych niezwykłych darów ukrytych w małych buteleczkach. Pamiętaj, że nawet najbardziej doświadczeni olejkowi eksperci mogą czasami poszerzyć swoją wiedzę!

I choć poniższa lista pięciu błędów związanych ze stosowaniem olejków eterycznych nie jest ostateczna i stała, warto ją wziąć pod uwagę.


Błąd 1: Zakładanie, że wszystkie olejki powstają tak samo

Nie wszystkie olejki eteryczne są produkowane tak samo — ich jakość i czystość znacznie różni się między poszczególnymi markami i producentami. Jeżeli chcesz mieć pewność, że masz olejki najwyższej jakości, skieruj się do zaufanego lidera w branży. Tak! To właśnie my! Nasze zobowiązanie do jakości Seed to Seal® oznacza, że jesteśmy niezwykle surowi w kwestii składników naszych produktów oraz pozyskiwania roślin do produkcji olejków. Badamy wodę, glebę i powietrze na naszych farmach dla zabezpieczenia procesu i ochrony produktów.

Jeżeli tak samo jak nam zależy Ci na tym, aby wiedzieć, co znajduje się w buteleczkach, oto kilka przydatnych wskazówek:

 • Dokładnie czytaj listy składników na buteleczkach olejków.
 • Sprawdź, jak producent pozyskuje surowce i jak wytwarza olejki.

Czy olejek jest czysty?

Czy firma dba o proces destylacji?

Czy testuje olejki eteryczne średnio 95 razy zanim trafią do użytkownika?


Błąd 2: Pomijanie olejków eterycznych w codziennej pielęgnacjiLavender 15ml Essential Oil BottleCopaiba Essential Oil Bottle Geranium15ml Essential Oil Bottle

Jeżeli nie używasz olejków w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych, sporo tracisz. Poza tym, taki sposób na odrobinę rozpieszczenia jest łatwiejszy niż myślisz! Poniżej znajdziesz kilka porad, jak zacząć:

 • Dodaj odrobinę olejku eterycznego do kąpieli. Wystarczy zaledwie parę kropli olejków Lavender, Geranium i Copaiba, aby chwile spędzane na leżeniu w wannie stały się przyjemnością rodem ze spa.
 • Zadbaj o zasłużony relaks, wykonując masaż z użyciem olejków eterycznych. To świetny sposób na wieczór spędzany w domowym zaciszu.
 • Powitaj skórę pełną blasku, włączając do jej pielęgnacji olejki eteryczne. Olejek Tea Tree oczyszcza i odświeża, Helichrysum pomaga zadbać o młodzieńczą, zdrowo wyglądającą cerę, a Frankincense nadaje skórze promienny blask.

 


Cinnamon Bark Plus 5ml Essential Oil

Oregano Plus 5ml Essential Oil Bottle

Błąd 3: Przyjmowanie wszystkich olejków eterycznych wewnętrznie

 

Małe dzieci czasami rzucają się na wszystkie owoce, które znajdą, bawiąc się na świeżym powietrzu. Lekcją życia jest jednak zrozumienie, że tylko niektóre z nich nadają się do jedzenia. Ta sama zasada dotyczy olejków eterycznych. Aby ułatwić sobie życie, po prostu sięgnij po linię olejków Plus od Young Living. To wszystkie te produkty, które mają białe etykiety.

 

Dodanie tych olejków to prosty sposób na podkręcenie smaku Twoich napojów i dań. Wypróbuj olejki Black Pepper+, Coriander+ lub Ginger+, aby doprawić potrawy lub dodaj trochę Cinnamon Bark+ do kolejnego wypieku.

 


 Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil ComplexBłąd 4: Zapominanie, że niektóre olejki eteryczne są rozgrzewające

Wiele olejków można stosować bezpośrednio na skórę bez rozcieńczania, jednak niektóre określane są jako rozgrzewające. W ich przypadku zawsze zalecamy odpowiednie rozcieńczenie. Do olejków tego typu zaliczamy między innymi Peppermint, Cinnamon Bark, czy też Oregano.

Podstawowe wskazówki

 • Możesz rozcieńczyć rozgrzewające olejki olejem bazowym, takim jak np. nasz Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex.
 • Przed zastosowaniem olejku na skórę, zrób test na przedramieniu i sprawdź, czy nie pojawia się reakcja alergiczna. W ten sposób szybko poznasz poziomy swojej tolerancji na olejki.
 • Jeżeli nie wiesz, czy olejek jest rozgrzewający, sprawdź jego etykietę i przeczytaj, czy nie wymaga on rozcieńczenia.
 • Zacznij od jednej lub dwóch kropli olejku — zwiększaj ilości stopniowo.

 


Błąd 5: Unikanie stosowania olejków eterycznych u dzieci

Uwielbiamy dzielić się tym, co lubimy z bliskimi. Należy jednak zachować pewną ostrożność, przedstawiając olejki dzieciom. Oto nasze porady:

Podstawowe wskazówki

 • Możesz używać produktów z naszej linii Seedlings® z pełną świadomością i wiedzą, że są one przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci.
 • Feather the Owl pomoże zadbać o błogi sen — to nie tylko uroczy dyfuzor, ale również lampka nocna i urządzenie generujące biały szum.
 • Rodzicielstwo może być trudne, ale przy małej pomocy produktów z serii KidScents® od Young Living możesz mieć wszystko: od suplementów diety po produkty do mycia zębów dla najmłodszych!

Jakich błędów starasz się unikać, a jakie popełniasz? Podziel się w komentarzu lub napisz do nas na: mseublog@youngliving.com

Udostępnij

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Ta strona korzysta z Akismet, aby zmniejszyć ilość spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są twoje dane.

* Informujemy, że wszystkie komentarze są moderowane i nie pojawiają się na stronie automatycznie. Dodatkowo, niektóre posty mogą zostać edytowane lub usunięte, aby zachować zgodność z zasadami i procedurami Young Living oraz ustaleniami prawnymi.