Vše o esenciálním oleji Cedarwood: 6 hlavních tipů na jeho začlenění do vašeho každodenního života

0 12/11/2020 - Všechny příspěvky

Esenciální olej z cedrového dřeva, který se pyšní bohatou, starodávnou historií, je tak univerzální jako jeho dřevitá, teplá a zklidňující vůně. Cedrové dřevo, které je v Bibli uvedeno jako cedr z Libanonu, což je jedna z nejstarších známých vonných látek, obsahuje neuvěřitelné množství aromatických sloučenin a lze ho použít všude od vašeho režimu péče o vlasy po pomoc s vytvořením osvěžující atmosféry ve vašem domově. Díky tomu je skvělou, celoroční volbou, se kterou začít, když oleje zařazujete do vašeho každodenního života a režimu. Abychom vám pomohli sžít se s esenciálním olejem Cedarwood, níže jsme sepsali některé z našich oblíbených způsobů použití.
Cedarwood Essential Oil Bottle Landscape

1. Péče pro vaše kadeře díky tomuto domácímu neoplachovacímu kondicionéru

Jak přibývá chladného počasí, možná zjišťujete, že vaše kdysi nádherné lokny začínají vypadat suše a nutně potřebují trochu lásky a péče. Tento osvěžující, domácí neoplachovací kondicionér, který je plný hydratačních složek, pomůže zkrotit vaši hřívu. Budete mít pocit, že jste okamžitě připraveni na vánoční večírek.

Přísady

 • 250 ml šťávy z aloe vera
 • 2 lžíce vašeho oblíbeného neoplachovacího kondicionéru
 • 2 lžíce avokádového oleje
 • 5 kapek esenciálního oleje Lavender
 • 5 kapek esenciálního oleje Cedarwood

Pokyny

 1. Všechny přísady smíchejte v láhvi s rozprašovačem. Jemně protřepte, aby se vše promíchalo.
 2. Podle potřeby nastříkejte na mokré či suché vlasy, abyste jim dodali dávku vlhkosti.

2. Přivolejte sladké sny díky této zklidňující směsi

Tato nádherně příjemná, teplá směs prostoupí vaši ložnici perfektní vůní, která vás doprovodí na cestě za sladkými sny. Zapněte difuzér, uvolněte se u dobré knihy, odpočívejte v pohodlí a zdřímněte si obklopeni vůní starověkého oleje Cedarwood a relaxačního oleje Lavender.

Přísady

 • 5 kapek esenciálního oleje Cedarwood
 • 5 kapek esenciálního oleje Lavender
 • 1 kapka esenciálního oleje Vetiver

3. Zjemněte vzhled vaší pokožky

Stejně jako vaše vlasy během zimních měsíců i vaše pokožka často potřebuje trochu pozornosti navíc. Cedrové dřevo je známé pro své úžasné schopnosti čistit pokožku, a proto je ideální pro ty, kdo chtějí udržet mladý vzhled pokožky, která je dobře vyživená a hydratovaná. Přidejte jednu nebo dvě kapky do vašeho oblíbeného tělového mléka nebo pleťového hydratačního krému a užijte si dřevitou, balzámovou vůni jako součást vašeho režimu péče o pokožku.

Cedarwood and Pine Cones

4. Přidejte techniku suchého kartáčování jako z lázní do vašeho koupání

V poslední době praktika suchého kartáčování získala na oblibě díky své schopnosti zanechat pokožku uživatelů exfoliovanou a opravdu jemnou. Spočívá v kartáčování pokožky určitými pohyby, obvykle směrem k srdci, pomocí suchého kartáče před tím, než si dáte sprchu či koupel. Proč nevylepšit váš zážitek ze suchého kartáčování přidáním 3–4 kapek esenciálního oleje Cedarwood, který vám pomůže zklidnit suchou pokožku, uvolnit a odstranit odumřelé kožní buňky a odstranit přebytečný olej z vašich pórů.

5. Vytvořte si osobitý parfém

Esenciální olej Cedarwood funguje jako skvělý základní tón, co se týče vytváření domácích parfémů. Doporučujeme ho zkombinovat se středním tónem, jako je olej Ylang Ylang nebo Jasmine, a s vysokým tónem, jako je olej Lavender nebo Bergamot, pro nádhernou vůni, která se brzy stane vaším oblíbeným parfémem. Abyste si vytvořili váš perfektní parfém, budete potřebovat následující:

 • Jednu prázdnou 5ml lahvičku od esenciálního oleje
 • Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex
 • Kuličkový aplikátor AromaGlide
 • Váš zvolený esenciální olej jako vysoký tón (např. Lime, Tangerine, Grapefruit, Bergamot, Orange, Basil, Lavender, Thyme, Jade Lemon, Cinnamon Bark nebo Coriander)
 • Váš zvolený esenciální olej jako střední tón (např. Ylang Ylang, Geranium, Jasmine nebo Rose)
 • Esenciální olej Cedarwood jako základní tón
 • Etiketa, chcete-li ji

Pokyny:

1. V prázdné lahvičce smíchejte 10–15 kapek každého z vašich vybraných olejů, abyste dosáhli vyrovnaného esenciálního oleje a byli s vůní spokojeni.
2. Zbytek lahvičky naplňte olejem V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex.
3. Na lahvičku nasaďte kuličkový aplikátor a víčko.
4. Přidejte etiketu, chcete-li.
5. Naneste na krk, zápěstí nebo kamkoli, kam obvykle nanášíte parfém.

6. Udržujte vlasy svěží mezi mytím díky tomuto suchému šamponu obohacenému o esenciální oleje

Mějte svěže a zdravě vypadající vlasy i ve dnech, kdy se nezastavíte a nemáte čas je umýt, díky tomuto domácímu suchému šamponu. Časté mytí vlasů může vést k jejich pocitu vysušení a mohou se lámat, ale tento recept obohacený o esenciální oleje zajistí, že se vaše vlasy budou cítit tak dobře, jak budou vonět.

Přísady

 • 30 g kukuřičného škrobu
 • 1 lžíce jedlé sody
 • 2 kapky esenciálního oleje Cedarwood
 • 2 kapky esenciálního oleje Rosemary
 • 1 kapka esenciálního oleje Tea Tree
 • 2 lžíce neslazeného kakaového prášku (pouze pro tmavé vlasy)

Pokyny

1. Smíchejte všechny přísady.
2. Dejte do nádoby dle vaší volby, například do prázdné slánky.
3. Nasypte na kořínky vlasů a vmasírujte do pokožky hlavy.
4. Nechte působit 2-3 minuty, aby se vstřebaly přirozené oleje vlasů.
5. Pročešte vlasy.

Jaký je váš oblíbený způsob použití esenciálního oleje Cedarwood? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.