Kopaiva, z Amazonie do vašeho domova

0 04/11/2020 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Objevte esenciální oleje

Esenciální olej z kopaivy (Copaiba), který je teplý, dřevitý a nesmírně univerzální, se vyrábí parní destilací pryskyřice, jež se získává odběrem z brazilského stromu Copaifera reticulata. Barva této husté pryskyřice se liší od jemně zlaté po tmavou, leskle hnědou v závislosti na poměru pryskyřice k esenciálnímu oleji. Stromy, ze kterých se pryskyřice získává, dorůstají výšky až 3 metry a pochází z oblasti Amazonie v Brazílii a používají se nejméně od 16. století. Dnes je olej z kopaivy dobře známý jako skvělý doplněk mnoha lázeňských a pleťových procedur díky přirozeně se vyskytující složce beta-karyofylen, která se nachází v tomto esenciálním oleji. Olej má exotickou vůni, jež zaručí, že kdokoli ho rozptyluje, bude přenesen do hlubin Amazonského deštného pralesa. Níže naleznete seznam všech našich oblíbených způsobů použití tohoto celoročního oleje, abyste ve vašem životě dosáhli větší relaxace a pohodlí.

copaiba oil bottle

1. Inhalace esenciálního oleje z kopaivy

Abyste vytvořili exotický, přívětivý prostor po dlouhém dni v práci nebo po náročném cvičení, zklidněte se v pohodlí díky této nostalgické, dřevité vůni. Vytvořte si vaši vlastní směs, když přidáte například esenciální olej z cedru (Cedarwood) nebo skořicové kůry (Cinnamon Bark). Můžete ho také použít během sprchování, abyste si užili povzbudivou a osvěžující vůni.

copaiba oil for diffuser

2. Esenciální olej z kopaivy ve vašem režimu péče o pokožku

Olej z kopaivy je známý pro svůj jedinečně sladký aromatický profil a vysoký obsah složky beta-karyofylen, díky kterým je skvělým doplňkem vašeho režimu péče o pokožku, především pokud ho přidáte do vašeho oblíbeného hydratačního krému. Zvyšte váš přirozený jas, podpořte mladistvou záři a večer si užijte zážitek jako v lázních, když do vašeho oblíbeného neutrálního nebo jemně vonícího hydratačního krému každý den přidáte několik kapek tohoto oleje.

3. Koupel nohou s olejem Copaiba

Po dlouhém dni na nohou není nic lepšího než oživující koupel nohou! Zklidněte unavené nohy a přineste do vašeho domova kousek Brazílie díky této luxusní, relaxační metodě.

Tropické letovisko – koupel nohou

Přísady:

Pokyny:

  1. V misce smíchejte sůl Epsom a esenciální oleje.
  2. Směs přidejte do teplé vody.
  3. Udělejte si pohodlí, odpočívejte a nechte vaše chodidla ve vodě 15–30 minut.

4. Použití esenciálního oleje Copaiba během masáže

Po náročném cvičení v posilovně si užijte trochu zaslouženého rozmazlování tak, že zředíte 2–4 kapky esenciálního oleje Copaiba v oleji Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex, nebo v nosném oleji dle vaší volby, a vmasírujete přímo do požadovaných oblastí.

Abyste přidali trochu senzace navíc, zkombinujte esenciální olej Copaiba s esenciálním olejem Peppermint a zklidněte se v naprostém pokoji.

copaiba oil for massage

5. Olej Copaiba pro vaše vlasy

Ti, kteří hledají hydratační očistu pro suché a poškozené vlasy, nemusí hledat nic jiného než náš šampon Copaiba Vanilla Moisturising Shampoo a kondicionér Copaiba Vanilla Moisturising Conditioner. Tyto bohaté produkty zanechají vaše vlasy s pocitem jako ze salonu a tvoří perfektní doplněk vašeho každodenního režimu péče o vlasy.

6. Olej Copaiba jako povznášející parfém

Esenciální olej Copaiba je perfektní k použití v parfémech díky svému sladkému, aromatickému profilu, což znamená, že nepřehluší jemné květinové vůně či decentní citrusové tóny. Upravte si vaši osobitou vůni jeho přidáním do vašeho oblíbeného parfému, nebo zvolte použití jedné z našich směsí Young Living, jako je kuličkový aplikátor Breathe Again Roll-On, abyste si užili oživující vůni oleje z kopaivy společně s olejem z myrty a máty peprné. Poskytuje osvěžující, chladivý zážitek, pokud je nanesen lokálně.

Jak byste zařadili esenciální olej Copaiba do vašeho každodenního režimu? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.