Nejlepší tipy pro kvalitní spánek za použití esenciálních olejů

0 27/02/2019 - ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, Životní styl

Překonejte nudu před spaním: Sedm tipů pro lepší spánek

Jak zakončíte den může vše změnit. Váš večerní režim vás může připravit na zábavný a naplňující den, nebo na den plný frustrace a vyčerpání. Zde je sedm kroků, které můžete učinit, abyste vytvořili úspěšný režim před spaním, který vám poskytne více klidných nocí a více produktivních dnů.

 

1. Před spaním si nastavte budík

Zkuste si nastavit budík hodinu před tím, než byste chtěli být v posteli, aby vám připomněl, že je čas ukončit váš den a začít se uvolňovat.

2. Pijte!

Protože budete po 6–8 hodin bez jakékoli tekutiny, pít vodu během dne a před spaním je nezbytné k tomu, abyste zůstali hydratovaní. Zkuste do vaší vody nebo bylinkového čaje přidat esenciální olej Lavender+, abyste se zklidnili. Snažte se o hodinu před tím, než půjdete spát, abyste se uprostřed noci nebudili kvůli cestě do koupelny.

3. Dopřejte vašemu obličeji péči

Ujistěte se, že vašemu obličeji a zubům dopřejete láskyplnou péči. Vytvořit a dodržovat důležité hygienické návyky vám pomůže cítit se před spaním svěže a odpočatě a může vašemu mozku naznačit, že je čas se zklidnit.

4. Udělejte si poznámky na následující den

Napište si stručný plán pro produktivní následující den. Při vytváření seznamu si nezapomeňte představit takový den, který byste rádi prožili, jak byste se chtěli cítit a hlavní priority, které jsou v dohlednu. Napište si to na papír a nebudete trávit hodiny tím, že se budete pokoušet usnout s myšlenkami na to, jak asi bude vypadat váš den.

5. Připravte se na úspěch

Večer před si připravte vaše oblečení, snídani a oběd, nebo vykonejte další úkoly, které byste normálně dělali až ráno. Čím méně úkolů na vás bude čekat, tím rychleji a spokojeněji budete ráno vstávat z postele.

6. Odložte technologii a čtěte knihu

Světlo z elektronických obrazovek může obelstít vaši mysl a tělo, aby si myslely, že je venku ještě světlo. Pokuste se nechat technologii mimo vaši ložnici, což vám pomůže ke zklidnění, uvolnění a čisté mysli.

7. Přidejte do vašeho režimu esenciální oleje

Zkuste rozptylovat olej Lavender, Peace & Calming nebo vaši oblíbenou směs esenciálních olejů s konejšivou vůní, když se připravujete do postele. Vetřít pár kapek do vašich dlaní a přetřít jimi polštáře může také povzbudit relaxační vůni a vy se při skoku do polštářů a peřin můžete cítit extra luxusně.

YL tip: Věděli jste, že olej Valerian má zklidňující a relaxační vůni? Přidejte olej Valerian do vašeho režimu před spaním tak, že budete rozptylovat několik kapek 30 minut před tím, než půjdete spát.

Až přijdete na režim, který vám pravidelně pomáhá dobře spát, vytvořte si z těchto kroků návyky, aby se vaše tělo a mysl připravily na dobrý spánek a úspěšný následující den.

Jaké další pravidelné kroky a tipy před spaním vám pomáhají nejlépe? Sdílejte je s námi v komentářích!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.