Hygge gyvenimo būdas – jaukesnei kasdienybei

1 12/11/2019 - Eterinis Aliejus, Gera savijauta, Į PRADŽIĄ, Infografikai, Uncategorized @lt

Danų hygge idėja pasaulį apskriejo it viesulas. Pagal statistiką, danai yra vieni laimingiausių žmonių Žemėje, ir, atsižvelgiant į ilgą laiką puoselėjamą kultūrinę hygge praktiką, tai nenuostabu!
​ Prieš pasinerdami į šią jaukumo idėją, raginame pirmiausia išmokti teisingai ištarti šį žodį, jog aptardami jį su draugais ir šeima išvengtumėte nesusikalbėjimo.


Kaip ištarti žodį „hygge“

„Hygge“ žodis yra tariamas [Hiūga], bet netarkite tų balsių per ilgai, bičiuliai!
​ Balsės, skambančios įvairiomis kalbomis, ne visuomet turi tikslias atitiktis – panašiai, kaip daugelyje kalbų nėra tikslaus žodžio „hygge“ atitikmens.
​ Tačiau pernelyg nestresuokite dėl tarimo – tai visai neprimena hygge nusiteikimo!

Atmosfera

Nors hygge galite jausti bet kur, nesvarbu, ar važinėjant dviračiu, ar skaitant knygą bibliotekoje, tačiau lengviausia tai patirti savo namuose. Keli subtilūs pokyčiai įprastoje kasdienybėje – ir kaipmat pajusite hygge. Galite keisti savo biurą ar kitas asmenines erdves, kad pritrauktumėte hygge į visas jūsų gyvenimo sritis.

Hygge dekoras

Nereikia pertvarkyti savo namų, kad jie atitiktų tam tikrus estetinius kriterijus. Hygge – tai saugos, jaukumo ir patogumo jausmas. Galbūt norėsite namus papuošti papildomomis pagalvėlėmis ar antklodėmis ir šiek tiek dažniau uždegti ugnį židinyje, tačiau nepulkite keisti namų interjero, jei jis jums nėra artimas.

Kitas labai svarbus hygge elementas – namų papuošimas gamtos akcentais, jog prisimintumėte įstabų gamtos grožį. Kai kuriems tai gali asocijuotis su avikailių kilimėliais, mediniais baldais ir pamerktomis pušų šakelėmis. Viskas priklauso nuo jūsų interpretacijos – galite dažniau pamerkti šviežių gėlių puokštes, o gal net į namus priimti naują augintinį.

Norėdami, jog namai dvelktų gamtos aromatu, pabandykite garinti mėgstamus gėlių ar visžalių augalų eterinius aliejus, tokius kaip „Lavender“, „Geranium“ ar „Pine“.

Geriausias eterinių aliejų garintuvas

Vienas hygge komponentų, kuriuos stebėtinai pamiršta daugelis namų ūkių, yra apšvietimas. Dienos metu užuolaidas ir žaliuzes laikykite atitrauktas, kad įsileistumėte kuo daugiau natūralios šviesos. Vakare verčiau rinkitės viršutinio apšvietimo priemones vietoje įprastų lempų. Danijoje žmonės mėgsta traškančią ugnį tamsioms naktims apšviesti. Tačiau jei tai jums ne prie širdies, tuomet išbandykite garintuvą „Desert Mist Diffuser“ , kuriame įdiegtas mirgantis, šiltos spalvos, primenantis degančią žvakę režimas. Be to, pamėgtus eterinius aliejus galite garinti iki 10 valandų, pasirinkę kintamąjį režimą.

Muzika

Plačiai žinoma, jog hygge koncepcija yra susijusi su komfortu ir laime. Tad neretam žmogui tinkamas garso takelis gali būti svarbus, siekiant pajusti hygge. Jei turite įrašų grotuvą, pabandykite susirasti seną vinilinę plokštelę – ir praleiskite savaitgalį klausydamiesi nostalgiją sukeliančių melodijų. Taip pat galite kartu su draugais sudaryti epinį mėgstamų dainų grojaraštį!

Jauki virtuvė

Ko gero, vienas iš dalykų, kurie geriausiai sukuria hygge nuotaiką, tai pačių pagamintas gardus patiekalas, kuriuo gera pasidalyti su šeima ir draugais.
Nesijaudinkite dėl retkarčiais atsirandančių papildomų kalorijų, netgi priešingai – mėgaukitės gardumynais, kurie, kaip jūs žinote, yra pagaminti iš nekenksmingų ingredientų. Keletas idėjų – žiemiška sriuba, praturtinta mėgstamais „Plus“ kulinariniais aliejais, tamsaus šokolado pipirmėčių triufeliai ar cinamoninis padažas su vaisiais.

Šilta viduje ir aplinkui

Ak, tas jausmas, kai apsisiautę didele antklode, skaitydami mėgstamą knygą, gurkšnojate šiltos žolelių arbatos ar karštos kakavos puodelį… tai taip pat yra hygge. Pabandykite įlašinti lašelį „Plus“ linijos aliejaus į žolelių arbatą ar karštą šokoladą. Rekomenduojame: „Cardamom+“ arba „Cinnamon Bark+“ , jog praturtintumėte savo hygge patirtį.

Jūs – ne vieni!

Neatsiejama hygge dalis – ryšys su šeima ir draugais. Kviečiant svečius į savo namus, dažnai tenka valymo, maisto gaminimo ir pramogų našta. Tačiau remiantis Hygge filosofija, laimės jausmas kyla laiką leidžiant drauge, o ne perdėtai dėl visko pergyvenant. Paprašykite draugų atsinešti maisto užkandžių, išsitraukite, ką turite šaldytuve, ir tiesiog mėgaukitės leisdami laiką vieni su kitais; krūvos skalbinių gali palaukti! Garinkite aliejų mišinius, pavyzdžiui, „Joy“ ar „Thieves“, jog lengviau sukurtumėte jaukią nuotaiką.

Hygge drabužiai

Vienintelis dalykas, kurį reikia žinoti norint apsirengti pagal hygge gyvenimo stilių, yra patogumas. Tai nebūtinai reiškia, jog turite išsitraukti pačią negražiausią pižamą ir šlepetes, kurias galbūt turėjote išmesti prieš kelerius metus. Turėtumėte jaustis laimingi ir patenkinti dėl savo išvaizdos – pasiruošę pasauliui skelbti hygge.

Patogumo jausmas

Jauskitės šiltai ir patogiai – apsirenkite švelnų megztinį, užsimaukite vilnones kojines ir apsivilkite kelnes, kurių liemuo pernelyg neveržia. Kitą kartą skalbdami skalbinius, įlašinkite kelis lašus levandų eterinio aliejaus ant šluostės ar džiovinimo kamuoliuko – aromatas jus nuteiks ramiau.

Draugai ir šeima

Kaip minėjome aukščiau, buvimas su artimaisiais gali tapti vienu svarbiausių hygge elementų. Nesvarbu, ar laiką drauge su mylimais žmonėmis leisite per savaitgalio priešpiečius, vakarinį pasivaikščiojimą ar iškylą – patikiname, jog pajusite hygge. Be to, nepamirškite ir kudlotųjų draugų. Buvimas su jais padeda sukurti oksitociną – meilės hormoną, kuris puikiai atspindi hygge!

Jaukūs susitikimai

Norime pabrėžti: hygge tikslas nėra tinginystė, o pastangų ir energijos sutelkimas ties tuo, kas svarbiausia. Pavyzdžiui, biuro valymas yra mažiau svarbus nei santykių su brangiais draugais puoselėjimas. Išlaidumas yra nereikalingas, jei norite pasikviesti draugus ar kaimynus pažaisti stalo žaidimų ar pažiūrėti filmų. Nepamirškite pasidalinti atsakomybe su savo svečiais ir mėgaukitės vienas kito draugija!

Mažos grupės

Jei jūsų susibūrimai bus nedideli, tai gali pagerinti jūsų higge patirtį. Galimybė palaikyti artimą ryšį su keliais pasirinktais draugais padeda atsikratyti kasdienio streso. Padėkite kitiems pasijusti ramiau ir jaukiau, užpildydami kambarį saldžiu, atpalaiduojančiu „Stress Away“  aromatu, sklindančiu iš garintuvo.

Be abejonės, verta išbandyti hygge gyvenimo būdą! Norėdami sužinoti daugiau patarimų, kurie gali padėti išsiugdyti patogų, laimingą hygge jausmą, pabandykite mūsų kakavos-mėtų masažo muilo receptą, bei nepamirškite garinti rudeniškų aliejų mišinių.


Tegul jūsų gyvenime netrūksta jaukios laimės! O kaip hygge šiemet puoselėti planuojate jūs?

Pasidalinkite komentaruose!

This post is also available in: anglų kalba vokiečių kalba cekų kalba olandų kalba suomių kalba švedų kalba rumunų kalba rusų kalba Ispanų kalba prancūzų kalba Italų kalba lenkų kalba

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,